Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ

Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ (http://www.dtv-bg.com/index.php)
-   Уроци по Dreambox (http://www.dtv-bg.com/forumdisplay.php?f=189)
-   -   Проблем с dreambox 500s отказа да установи връзка. (http://www.dtv-bg.com/showthread.php?t=43078)

ВКВ 23-11-2017 19:14

Проблем с dreambox 500s отказа да установи връзка.
 
Здравейте ,имам следния проблем с който не мога да се справя....по раздела се разбира,е съм лайк.
Полазвам,приемник dreambox 500s за сървър шервайки карта на близалките.От известно време оскама "забива"(според мен)...единствено след като изключа и включа приемника от захранването линията работи.
На webinfo-то ми изписва:"Няма достъп до този сайт.192.168.0.2(приемника) отказа да установи връзка.
Когато линията работи и от web info-то влезна в SHUTDOWN и дам RESTART....отново отказва да установи връзка:s101следва гимнастиката със захранването и ....
Ползвам и приемник azbox hd за клиент, оскама ако не го рестартирам ръчно...си е свързан с месеци.
Смътно си спомням,че предният собственик на дрийма спомена,че приемника автоматично на седмица ще се рестартира.
Нямаше да Ви занимавам,но не мога да се свържа с него.
Та въпроса ми е...как да настроя приемника да се рестартира само ръчно
Забелязвам,че инфото на azbox-а се обновява на 10 сек.,а на дрийм-а на 60 сек.
Благодаря отделеното време.
ДРИЙМА е гемени,azbox-a опенпли...........ако има някакво значени

oldman 24-11-2017 13:26

За да разбереш дали е от софтуера, сложи му пли-то от ъплоуда на форума и пак оттам сложи бина на оскама, за който пише, че поддържа була. Ще си сложиш конфигурацията за близалките. Това е конфигурация, която при мен не забива.

ВКВ 24-11-2017 18:00

Съфорумец от Ст.З може ли да удари едно рамо:s101....ще оплескам нещата 100%

gogotogo 24-11-2017 19:31

Цитирай:

Първоначално написано от ВКВ (Мнение466587)
Здравейте ,имам следния проблем с който не мога да се справя....по раздела се разбира,е съм лайк.
Полазвам,приемник dreambox 500s за сървър шервайки карта на близалките.От известно време оскама "забива"(според мен)...единствено след като изключа и включа приемника от захранването линията работи.
На webinfo-то ми изписва:"Няма достъп до този сайт.192.168.0.2(приемника) отказа да установи връзка.
Когато линията работи и от web info-то влезна в SHUTDOWN и дам RESTART....отново отказва да установи връзка:s101следва гимнастиката със захранването и ....
Ползвам и приемник azbox hd за клиент, оскама ако не го рестартирам ръчно...си е свързан с месеци.
Смътно си спомням,че предният собственик на дрийма спомена,че приемника автоматично на седмица ще се рестартира.
Нямаше да Ви занимавам,но не мога да се свържа с него.
Та въпроса ми е...как да настроя приемника да се рестартира само ръчно
Забелязвам,че инфото на azbox-а се обновява на 10 сек.,а на дрийм-а на 60 сек.
Благодаря отделеното време.
ДРИЙМА е гемени,azbox-a опенпли...........ако има някакво значени

Колега, на приемника гледа ли се, имали сигнал от сат антена, ако не погледни в настройките на дрийма и оправи да взима час от интернет - а не от транспордер ,оскама се шашка ако няма сигнал на приемника и за това забива.
И питането ми е след като забие и не се стартира веб на оскама тръгва ли след малко или ти не го чакаш а дърпаш шалтера от захранването.;;650;;650;;650

oldman 24-11-2017 20:09

Колегата шерва карта на БЛИЗУ, може там да е заровено кучето.

ВКВ 24-11-2017 21:17

Цитирай:

Първоначално написано от gogotogo (Мнение466723)
Колега, на приемника гледа ли се, имали сигнал от сат антена, ако не погледни в настройките на дрийма и оправи да взима час от интернет - а не от транспордер ,оскама се шашка ако няма сигнал на приемника и за това забива.
И питането ми е след като забие и не се стартира веб на оскама тръгва ли след малко или ти не го чакаш а дърпаш шалтера от захранването.;;650;;650;;650

Не,не се гледа и няма антена.
На веб оскама часът и дата не са точни
След като забие......не се стартира веб оскама.....стартира само след кавака със захранването.
Сега ще прочета как да настроя времето да не би да е настроен да взима от транспордер и като няма антена нещо да се шашка.

gogotogo 24-11-2017 23:55

Цитирай:

Първоначално написано от ВКВ (Мнение466734)
Не,не се гледа и няма антена.
На веб оскама часът и дата не са точни

Там ти е проблема оправи часа и всичко ще е ок.

ВКВ 26-11-2017 13:36

Цитирай:

Първоначално написано от gogotogo (Мнение466748)
Там ти е проблема оправи часа и всичко ще е ок.

Благодаря, оправих часа и вече се рестартира оскама от webinfo панела....преди не можеше.
Сега взима часа от транспордер на 39 градуса , но антена не е вързана
Каква е настройката да взема времето от интернет?
Благодаря на всички които ми помогнаха!

gogotogo 26-11-2017 14:27

Цитирай:

Първоначално написано от ВКВ (Мнение466846)
Благодаря, оправих часа и вече се рестартира оскама от webinfo панела....преди не можеше.
Сега взима часа от транспордер на 39 градуса , но антена не е вързана
Каква е настройката да взема времето от интернет?
Благодаря на всички които ми помогнаха!

В настройките на дм-а променяш от транспондер на интернет:
Син бутон >Екстрас/сетъп/>Таим фром интернет ор транспондер> и променяш с ляв или десен бутон от транспондер да стане на интернет.
после зелен бутон да сейвнеш и си готов.;;650;;650;;650

ВКВ 26-11-2017 15:21

Цитирай:

Първоначално написано от gogotogo (Мнение466850)
В настройките на дм-а променяш от транспондер на интернет:
Син бутон >Екстрас/сетъп/>Таим фром интернет ор транспондер> и променяш с ляв или десен бутон от транспондер да стане на интернет.
после зелен бутон да сейвнеш и си готов.;;650;;650;;650

ЛС
;;650;;650;;650;;650


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 03:37.

DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.