Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ

Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ (http://www.dtv-bg.com/index.php)
-   ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА ВИВАКОМ ТВ САТ - Цифрова сателитна телевизия (http://www.dtv-bg.com/forumdisplay.php?f=236)
-   -   Разминаване между звук и картина. (http://www.dtv-bg.com/showthread.php?t=47947)

VGG76 03-12-2022 08:23

Разминаване между звук и картина.
 
Здравейте, инсталираха ни оптика от Виваком, като телевизора е LG-55NANO813NA.

На някой канали, при някой предавания (например новини и основно по БТВ) има леко разминаване, между картина и звука.

Забелязва се, в движението на устните на водещите и думата, която чувам.

При живи репортажи, като че ли няма такъв проблем.

Не е от тв-то, защото преди бях с кабела на Скат и там нямаше проблем. Също така, като му сложа обикновена стайна антена, няма разминаване.

Благодаря и желая хубав уикенд :)

Хоризонт 03-12-2022 11:42

;;675 Това е голямо предимство на вивата !;;516
Снощи на мача на сърбите коментатора викаше гооол още докато имаше разбъркване пред вратата и след това влизаше топката във вратата.

VGG76 03-12-2022 11:54

Цитирай:

Първоначално написано от Хоризонт (Мнение580986)
;;675 Това е голямо предимство на вивата !;;516
Снощи на мача на сърбите коментатора викаше гооол още докато имаше разбъркване пред вратата и след това влизаше топката във вратата.

:) Но, това си е неудобство. Има ли как да се оправи?

111111 03-12-2022 12:13

Цитирай:

Първоначално написано от VGG76 (Мнение580987)
:) Но, това си е неудобство. Има ли как да се оправи?

Смени оператора.

VGG76 03-12-2022 18:24

Цитирай:

Първоначално написано от 111111 (Мнение580988)
Смени оператора.

Благодаря за коментара. Беше ми от изключителна полза.

МОЛЯ, МОДЕРАТОРИТЕ ДА ИЗТРИЯТ ПРОФИЛЪТ МИ ОТ ТОЗИ, ТОЛКОВА ПОЛЕЗЕН ФОРУМ!!!!!!

moreg 03-12-2022 19:10

Колега проблема с разминаването на звука и картината идва от техниката на Виваком. Обади се на телефоните на оператора и им кажи какво се случва и те са длъжни да го отстранят нали затова си плащаш. Може и да има някакви настройки в самия приемник но те си имат техници и ще ти съдействт. Тук не е форум на Виваком и колегите няма как да ти помогнат.

Хоризонт 03-12-2022 19:13

Цитирай:

Първоначално написано от VGG76 (Мнение581011)
Благодаря за коментара. Беше ми от изключителна полза.

МОЛЯ, МОДЕРАТОРИТЕ ДА ИЗТРИЯТ ПРОФИЛЪТ МИ ОТ ТОЗИ, ТОЛКОВА ПОЛЕЗЕН ФОРУМ!!!!!!

Като си се набутал предколедно от вивакомските мошенници и форума ти виновен;;573 ;;602 Аз бих добавил смени си и телевизора по-лесно е и ще си решиш проблема. По трудното е да влезеш в настройките лжито и да оправиш изместването.

текотиен 04-12-2022 00:27

По лесно е да не се бе абонирал, именно за да си нямам поне тоя вид проблеми, ползвам само интернет от виваком .който има излишни пари за да плаща и да не може да гледа,сигурно има и железн и нерви за да се разправя с 123...

кулио 04-12-2022 07:08

Леко разминаване има и на: ефирната, Неосат, Булсатком и Нет 1 - кабелна, това на различни приемници и телевизори, така че не е само при теб.

механик 08-12-2022 16:53

Цитирай:

Първоначално написано от VGG76 (Мнение581011)
Благодаря за коментара. Беше ми от изключителна полза.

МОЛЯ, МОДЕРАТОРИТЕ ДА ИЗТРИЯТ ПРОФИЛЪТ МИ ОТ ТОЗИ, ТОЛКОВА ПОЛЕЗЕН ФОРУМ!!!!!!




Не приемайте толкова лично нещата.Разгледайте си опциите на телевизора, в опциите за звук(конкретно на моя) има опция:"синхронизиране на устните", не че върши работа ама може да опитате.Умишлено не споделям какъв е телевизора защото ще ме "прехлебят", колко съм некомпетентен да си купя такъв.Успех!


п.п. Проблема не е само във "вашият телевизор" :)


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 17:25.

DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.