Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ

Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ (http://www.dtv-bg.com/index.php)
-   Дъра-Бъра (http://www.dtv-bg.com/forumdisplay.php?f=53)
-   -   ГДБОП спира Арена и Замунда (http://www.dtv-bg.com/showthread.php?t=8679)

Джак 29-04-2010 10:27

ГДБОП спира Арена и Замунда
 
ГДБОП спира торент сайтовете Арена и Замунда

Ще затворим Арена и Замунда, сървърите, които предоставят пиратско съдържание и точат джоба на потребителите с есемеси, каза началникът на "Компютърни престъпления" при ГДБОП Явор Колев пред PRO.BG тази сутрин. „Ще изчистим пространството от интернет-пиратите и ще сложим легални платформи”, закани се той. „Не е проблем, че дребните юзери свалят, проблем е когато тези пирати ограбват труда на авторите”, уточни Колев. Точно в знак на протест ФСБ пуснаха безплатно новия си албум в нета, припомни той.

Според него по 200-300 000 лева чиста печалба от реклама на месец е печалбата на тези сайтове. По информация на службите сирийски гражданин с името Ахмед стои зад Замунда, а руснак – зад Арена. Обвиняемите по делата срещу сайтовете в момента са само хората, които прибират парите. Делата от преди 4 години срещу Арена и Замунда предстои да влязат в съда, припомни специалистът по интернет-пиратството. Според Явор Колев „няколко мола с интелектуална собственост” доставят нелегалните торент-сайтове.

„Правото на свобода и обмен на информация не трябва да бъде ненакърнено. Трябва да бъдат приети такива закони, че авторите да контактуват директно с потребителите” – такава позиция изрази пък блогърът Асен Генов, който пък е инициатор на протестите срещу следенето в Интернет. Според него дори и да бъдат забранени торентите - те ще намерят друга среда.

Блогърът намира за притеснително, че за да бори интернет-пиратството МВР сключи „тайно споразумение с частна бизнес-структура”. Според него Сдружението на издателите на бизнес софтуер и Международната федерация на звукозаписната индустрия не представлява авторите и потребителите, чийто права са нарушени в нета и става дума за лобиране.

http://www.blitz.bg/news/article/77028#comments

Крал Артур 29-04-2010 10:32

Пак ли?:e085::e085::e085:

Цец0 29-04-2010 10:37

И пак ли този Явор? Скоро май не се е появявал по новините и очевидно това му липсва... Защо ли ми се струва, че ще спре от 3-те най-дългото...

toshepernik 29-04-2010 11:13

Появи се някой заблуден американски чичко и каже ,че в България има много пирати и на другият ден някоя акцийка да хванем някой пират.
Нема такава простотия. Докато сме бедни просто няма да плащаме за нищо,което можем да си набавим безплатно. Така че управниците да положат усилия да ни направят по-богати ,а не както продължават и до ден днешен да ни морят - ДДС нагоре ,отпуски и болнични надолу. Добре че сме издръжливи копелета - всеки друг народ отдавна да е хванал калашниците.

NEOLAZIO 29-04-2010 11:37

Цитирай:

Първоначално написано от Цецо (Мнение37606)
И пак ли този Явор? Защо ли ми се струва, че ще спре от 3-те най-дългото...

Той винаги спира най-дългото ;;573 ...

paradise 29-04-2010 18:50

Ех този колев.......много голям балък , много ми е интересно как ще ги спре!? ;;601;;598:)

bu12tras 29-04-2010 19:00

Мдам , как си мислят че ще спрат замунда и арена не ми е ясно , при условие ,че те още при предното спиране изнесоха всичко в холандия!!!??? Сега ако се наложи в украйна ще ги преместят но пак ще си вървят!!!

Чък Норис 29-04-2010 19:21

Цитирай:

Първоначално написано от hitman (Мнение37663)
Мдам , как си мислят че ще спрат замунда и арена не ми е ясно , при условие ,че те още при предното спиране изнесоха всичко в холандия!!!??? Сега ако се наложи в украйна ще ги преместят но пак ще си вървят!!!

Ще накарат ISP-тата да блокират достъпа до тракерите, след което ще влизаме през прокси ;)

Цец0 29-04-2010 19:36

Цитирай:

Първоначално написано от Продуцентът (Мнение37664)
Ще накарат ISP-тата да блокират достъпа до тракерите, след което ще влизаме през прокси ;)

Интересно ми е как ще стане това.... Най-много да стане както преди години. Спомняш ли как само мизерниците от БТК им се надупиха?

Devnull 29-04-2010 20:09

Преди малко по новините казаха че няма да се спират,а ще подгонят съдебно собствениците на тракерите.


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 05:30.

DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.