Виж само едно мнение
  #68  
Стар 21-12-2011
pyda76 pyda76 не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Mar 2010
Местоположение: София
Мнения: 88
Благодари: 46
Получил благодарност:
18 пъти в 11 поста
Сваляния: 214
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от империя Вижте мненията
Здравейте,

Положението в момента е такова горе долу:

Добавил съм и един конвертор за 28,2 за да тествам DISEQC 1.1(тоест =>5 порта) в DVBDream & DVBViewer. Бачка супер

Рейката ми е менте. Така ми казаха в магазина. Би трябвало да е по дълга от оригинала.

Оригинална рейка:

Ето я оригиналната обърнете внимание на:
1)държачите са съвсем различни;
2)релсите на рейката са в съвсед друга посока и въобще е различна.


Купих 2 нови държача (като този отдясно). Опитал съм та покажа височината на държача, която явно има много голямо значение за сигнала.
Този отляво идва с рейката и е по-висок. С него и Inverto Black Ultra 12565 на 23.5 ми излиза на 8dB. Обърнете внимание, че съм наврял Inverto-то до средата вместо да е изтеглен максимално назад. Така сигнала ми е по голям?! С десния държач - няма никакъв сигнал или от време на време lock-ва на 5dB сигнал едвам едвам. Щом на 23.5, който би трябвало да е най-ниския ми сателит на рейката, сигнала е зле. Представяте си на другите е трагично положението.


Опитал съм да покажа разликата във височината и формата на двата вида държачи.


Ето я моята конфигурация. От илюстрацията разбирам защо всички конвертори се чувстват по добре на високо. Но защо този на 23.5 и той иска да е повдигнат?

Дали не съм объркал нещо тук:

И да не съм вдигнал достатъчно носача нагоре? От което страда сигнала.

Моля за съвети.

Благодаря.
Аз имах същите драми като тебе, проблема е че държача не е за тая антена.Фокусното разстояние по мое мнение ти е грешно 636мм мисля че трябва да е.Максимален резултат ще постигнеш (според моя опит)като издърпаш самите конвертори максимално назад по посока от където идва сигнала на спътника.Вътрешните сателити пък обратното максимално навътре.При мен при 23,5Е отляво на държача гледано отзад на антената 13Е излиза доста нестабилно.
Отговори с цитат