Виж само едно мнение
  #10  
Стар 17-03-2015
sarge sarge не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Jun 2009
Мнения: 7
Благодари: 22
Получил благодарност:
3 пъти в 3 поста
Сваляния: 181
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Здравей колега

Моето HTPC е на базата на asrock e350m1 дъно. Процесора е с вградено HD6310. E350 е малко по слаб от celeron n2840 например , но за видеото не мога да кажа.

Плейва си 1080p mkv рипове, поне тези които имам. Кутията ми е E-mini I3 алуминиева която доста се стопля, има възможност за монтажа на 4 4см вентилаторчета, каквито нямам. Проца е с пасивно охлаждане а чипсета има малко вентилаторче което е много тихо, и се маскира от звука на телевизора, но в тиха стая мен ме дразни.

Още един глас за openelec, което реално си е kodi. Инсталирал съм го на микро sd карта клас10 в usb адаптер, като системата стартира от натискането на бутона до готова за ползване за около 15 сек. Картата е по бърза от повечето usb2 флашки. Филмите са ми на отделен nas и ги плейвам през мрежата, като в кутията нямам хард което ми намалява шума и температурите. Управлявам системата с MCE дистанционно което за нормална употреба е идеално, но за търсене в youtube например е по-удобно с безжична клавиатура

Всъщност единственият ми проблем до сега с 1080p файловете до момента, че отначало мрежата ми беше 100Mbit и имах буфериране на видеото през 10-15 сек. Минах на гигабитова и този проблем изчезна.

Нямам опит с интел, celeron n2840 го дават с TDP 7.5W срещо 18W на E350, и би трябвало по-малко да грее, но как ще се справи видеото с хардуерното декодиране не зная.
Отговори с цитат