Виж само едно мнение
  #35  
Стар 23-11-2016
Аватара на TUISTERa
TUISTERa TUISTERa не е на линия
Голямо мрънкало
 

Дата на присъединяване: Dec 2009
Местоположение: Assenovgrad, Bulgaria
Мнения: 4,043
Благодари: 729
Получил благодарност:
1,761 пъти в 985 поста
Сваляния: 37
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от териминатор3 Вижте мненията
Колеги имам едно питане накратко,поръчах си стока от tinydeal на стойност 70 долара,спряна е на митница вчера получих бележка,проблема е че съм на работа и нямам време да се занимавам какво друго мога да направя някой запознат ли е с въпроса?и защо ми спират нещо което е 70 долара,между другото продавача е писал 46 долара на пакета и отметка подарък за какво и аз не знам???
Колега, всеки иска да пазарува от всякъде по-евтино... Нали се сещаш защо е по-евтино ? По закон стоки извън евросъюза до 15 долара/евро (не знам дали не вдигнаха нивото до 20-25) идват у вас без да дължиш мито и ддс. Ако цената е между тази сума и 150 евро тогава дължиш 20 процента ДДС, което трябва да заплатиш на митничарите Ако сметката е над 150 евро тогава вече дължиш и мито. За в бъдеще, щом не искаш да се занимааш с митници първо прочети няколко съвета как се пазарва от китайски магазин. При поръчката от съществена важност е да напишеш в забележката, че искаш декларираната цена да е под 15 долара. Това не ти гарантира пропускане на митницата но вдига шансовете до 90 процента(на мен не ми се е случвало декларирана под 15 долара пратка да и плащам ддс)


Цитирай:
Първоначално написано от кокович Вижте мненията
Митницата е орган който отговаря за вноса и има право да спира всичко, дори и 1$ да струва. Това , дали пратка е отбелязана като подарък или не и това което е написал китаеца като сума няма никакво значение.
[
Това което си написал е вярно само и единствено в първото изречение. Това , че митницата има право да спре пратка, не означава че ще спира всяка една такава. Спират се пратки под 15 долара при съмнение от митничаря , че го ментиш. Това обаче съвсем не означава, че щом имат прави и китаеца няма значение какво пише. НАПРОТИВ - при декларирана стока под 15 долара шанса да ти спрат пратка на митницата е МИНИМАЛЕН!!! Освен ако не си декларирал гардероб или фритюрник за 15 долара

Последно редактирано от TUISTERa : 23-11-2016 на 10:24
Отговори с цитат