Виж само едно мнение
  #16  
Стар 06-05-2018
Skyfire Skyfire не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Dec 2017
Местоположение: Варна
Мнения: 130
Благодари: 18
Получил благодарност:
13 пъти в 10 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от 111111 Вижте мненията
И тука ме загуби.
Как по един кабел да прекарам на компютъра и на иптв приемника в другия край на жилището?

По лесно е да дигнеш влан на компютъра на лан картата
в който ще е интернета а телевизията ще е в останалата част.

какви ядове само и само щото приемника им не може да дига тунел
Не го разбирам това...

Разбирам те в общия случай но не и в този.
То реално по една медна жица след Алкател ONT ти текат и двата VLAN-a и за нет и за IPTV.


Разбирам те в този случай:
Примерно скоро бях на една локация пратен имам една розетка в помещението, което е вързано за суич някъде си дето не го знам, къде е но имам дистанционен достъп и мога да си го менажирам.
Проблемът е че в тази локация трябва да вържа още една система, но нямам розетка за него.....
Вариантите ми са пусна пач кабел към розетката и да го сцепя на две, но е грозно, да прекарам нов кабел от суича дето не го знам де е наврян до помещението, трудно и тромаво....играчка. и ми остана един много по елегантен избор, който е и малко скъп, но е добро решение, при положение че имаш суичове под ръка.

Грабваш един суич с магнитче и го залепяш за новата система в помещението.

Примерно малък 8 портов циско суич, на 8-мия му порт бодеш пач кабел от единствената розетка в помещението, така изграждаш линк между два суича.

Влизаш дистанционно в първия суич дето не знаеш къдее но знаеш на кой порт ти отива розетката и го правиш от аксес в трънк, и му пускаш три влана, един за мениджмънт, един за старата система дето си е била на розетката в помещението преди, и един за новата система и бинго!

Така в помещението вече ги имаш двата вилана на малкия осем портов циско суич прекарани само с един линк!
На порт 1 на този сицко суич пускаш аксес за старата система, на порт две пускаш аксес за новата система, за която не можех да намеря розетка по рано.


Тадам..


В този случай те разбирам с вланите.


Но с с домашният нет на виваком ми е каша........

Знам само че по DHCP от рутера съм във VLAN за нет.
По DHCP директно без рутер съм във IPTV мрежата.

Последно редактирано от Skyfire : 06-05-2018 на 14:17
Отговори с цитат