Виж само едно мнение
  #23  
Стар 01-04-2021
sasho_kamenov sasho_kamenov не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Mar 2021
Мнения: 24
Благодари: 0
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от oldman Вижте мненията
Изключвайки източниците, трябва да си отговориш последователно на 3 въпроса:
1. Кой е източникът на смущенията?
2. Каква е причината за смущенията!
3. Как да неутрализирам смущенията!
и си готов!
Ти сериозно ли?
Ако знаех отговорите нямаше да си пишем тук

1. Източника на смущенията е компютъра. Явно при превключване дисплейте се вкарва някакъв шум, който блокира сигнала на кабелната.
2. Причината не ми е известна и се надявам тук да получа съвет или информация как да го установя
3. също като горното.

Ще се опитам максимално ясно отново да обясня какво се случва и какво съм тествал.

Ето го и документирано: https://youtu.be/Glrhp_IROdE

В едната стая ( наричаме я спалня ) е разположен PC, TV, които не са свързани по-между си по никакъв начин ( HDMI или др. ). Включени са в един разклонител ( Legrand - не е "китайски" ). Контактите са с 2 жичен кабел като от нулата съм пуснал кабелче към масата на контакта. https://ibb.co/1b0jYN4

PC-to e свързано с LAN, USB и HDMI , които преминават през стената, идвайко от стаята с другия TV ( наричаме я ХОЛ )
TV в хола е свързан с коаксиалния кабел на кабелната ( от него излиза тройник, който разпределя кабелната в ТВ в спалнята ) i HDMI от PC в спалнята.

PC в спалнята е свързано и с монитор. Когато се дублира екрана между монитора и ТВ в ХОЛ-а или се прехвърли изцяло картината на него, сигнала на ТВ в спалнята се губи.

Пробвал съм следните варианти:
1. Поставяне на галваничен изолатор преди ТВ в ХОЛ
2. Изцяло изваждане на кабелната от ТВ в ХОЛ
3. Поставяне на галваничен изолатор преди ТВ в ХОЛ и ТВ в спалня едновременно и потделно
4. Изключване на монитора от захранване и директно от VGA кабела в PC
5. Захранване от друг контакт ( отново замасен от 0 ) от друга стая по отделно на PC и на ТВ
6. Тест с друг PC - Laptop
7. обръщане на кабела в контакта с цел обръщане на фазата ( отчаян опит )

Единствено не съм опитвал да тествам по нови трясета HDMI и коаксиалния кабел.

Дано съм бил изчерпателен
На разположение съм за въпроси и Ви благодаря предварително
Отговори с цитат