Виж само едно мнение
  #17  
Стар 27-09-2021
angelvarna angelvarna е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Oct 2017
Мнения: 92
Благодари: 17
Получил благодарност:
37 пъти в 21 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

При спиране на договор с А1 пресрочно (3 седмици след като е сключен), си поискаха неустойка от:
3 ПЪЛНИ месечни такси, 5 НЕизползвани отстъпки (всеки месец за първите 6 месеца от договора има отстъпка в размер на 50% от месечната такса) и така при сключен договор за предоставяне на интернет услуга + тв за 32лв/месец, който се прекъсва след като се установява проблем с предоставянето на услугата още от първата седмица...платих вече не помня точно, но бе някъде около 170лв неустойка.
Писах тема за това тук.

Според КЗП и омбудсмана - всичко е точно. Плащам и това е. Единственото, което си издействах е да не си търсят четвърта месечна такса неустойка поради видиш ли причината - ЗАДЪЛЖИТЕЛНО ПРЕДИЗВЕСТИЕ 30 ДНИ че било по договор при всеки случай за прекъсване, което просто не бе вярно. Но докато не се намесиха от КЗП, А1 бяха като магаре на мост - знаят си тяхното и това е.

Сега ако тръгна с Виваком да се разделям да речем само за интернета и телевизията, тъй като там пък търсят използвани отстъпки, и това с произволно начислявани и отписвани отстъпки е лесно човек да се обърка.
Интернет на редовна тарифа: 99,83лв / отстъпка: 76,99лв
Телевизия EON Full редовна тарифа: 12,17лв
Начисляват се и някакви отстъпки за ползване на електронно приложение: 3лв, не съм сигурен дали нямаше и за основния приемник (тъй като фигурира нулев запис във фактурата и за него), имам и за мобилни приложение пак 0лв.
Да кажем, че там са 9 (3х3) лв редовни.
Неустойката става:
3х99.83 + 3х12.17 + 3х111лв (отстъпки) = 669.03лв неустойка до тук
, ама тъй като съм в 5тия месец на договора и влизат в сила други отстъпки - добавяме и тях: от редовна цена на пакета нет и тв 121 ми правят отстъпка 91лв (при новите договори е още по-голяма). Така за всеки месец след първите три от подписването на договора - неустойката скача с по 91лв на месец и лесно може да ударим и подминем 1000лв неустойка.

Нека не забравяме, че винаги може да има още нещо, за което да си потърсят пари.
Отговори с цитат