Виж само едно мнение
  #50  
Стар 22-08-2017
Аватара на Вас
Вас Вас не е на линия
Спец
 

Дата на присъединяване: Apr 2014
Местоположение: София
Мнения: 3,231
Благодари: 750
Получил благодарност:
1,363 пъти в 887 поста
Сваляния: 7
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от CITRON Вижте мненията
Кажими ми какво е специалното та да въртиш конвертора по оста 7 градуса за да се лиши човек от дъгата.... повечето транспондери излизат на 0,21 градуса стандартен случай върши работа това е 5 пъти по-малко от градус. В случая конвертора се поставя на 0.
Трите спътника Астра (19.2;23.5 и 28.2) излъчват сигнала по ъгъл различен от ъгъла, под който излъчват всички други спътници, които са над България, за света не знам.Разликата е точно 7 градуса. Доколкото съм разбрал от чуждите форуми и писания, е направено с цел публиката в Германия, Англия и т.н....просто си слагат чинийката с конвертора на 0 и гледат. H-H моторите обаче, това няма как да го отчетат и затова никога не можеш да изкараш толкова силен сигнал, както от стационарна антена. На 80см антена в Германия разликата е 2-3дБ. Затова смятам, че не е много добре да настройваш мотор по някой от тези трите спътника, особено когато местиш конвертора за фина настройка и не можеш да видиш дали си на център, в случая на 0.
Най готина е гледката на Астра 28.2, там конвертора е 2гр. врътнат на Запад, вместо 5.3гр на Изток

Последно редактирано от Вас : 22-08-2017 на 14:40
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на Вас за този полезен пост :
бендо (22-08-2017)