Тема: Linksys e1200
Виж само едно мнение
  #10  
Стар 01-05-2019
Аватара на митака31
митака31 митака31 не е на линия
тороидален
 

Дата на присъединяване: Jul 2010
Мнения: 168
Благодари: 30
Получил благодарност:
30 пъти в 24 поста
Сваляния: 28
Ъплоуди: 3
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от uniqad Вижте мненията
Дай тогава линк от официалните фийдове с пакетите за инсталация, щото нещо оскам не откривам в нито една архитектура... opkg list ти показва и инсталираните вече пакети. Аз това искам да видя! Искам да си инсталирам оскам на openwrt или lede от официалния фийд... щот ти това твърдиш, че можело.
Моят рутер е TP-Link842N v3. Оскам съм инсталирал оттук:
Код:
http://dl.eko.one.pl/chaos_calmer/ar71xx/packages/oscam_11384-1_ar71xx.ipk
След това съм си компилирал сам нов бин файл, включително последната към момента рев. 11517. Разбира се за архитектурата на моя рутер, която е Atheros /Compiler: mips-openwrt-linux-uclibc/.
В крайна сметка ако можеш да си компилираш сам оскама или си намериш отнякъде бин за твоята архитектура, тогава не ти трябва никакъв файл за инсталиране. Правиш си един стар-стоп скрип /или взимаш готов, мога и аз да ти го изпратя/, слагаш скрипта в init.d, качваш бин-а и конфигурационните файлове, слагаш ги в съответните папки, даваш им права 0755, рестартираш рутера и вече имаш работещ оскам. Разбира се, трябва да си сигурен, че имаш място в паметта на рутера за да качиш бин-а на оскам.

П.С. Сега видях, че този Linksys e1200 е само с 4МВ памет. Със сигурност на него няма къде да се качи оскам. Имам един TP-link 842ND v.1. Той е с 8МВ и на него оскам работи също без проблем. Той е с OpenWrt Attitude Adjustment 12.09.

Последно редактирано от митака31 : 01-05-2019 на 22:22
Отговори с цитат