Виж само едно мнение
  #22  
Стар 14-12-2018
Аватара на Танннер
Танннер Танннер не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Dec 2018
Местоположение: Шумен Варна Бургас
Мнения: 425
Благодари: 159
Получил благодарност:
39 пъти в 33 поста
Сваляния: 1
Ъплоуди: 0
По подразбиране

[QUOTEmodedit:
Колега, редактирай си постовете! В рамките на 30 мин от пускане на поста имаш това право. Не е прието трупане на безброй мнения едно под друго![/QUOTE]


Kak да редактирам, като нямам бутон редактирай??



Писах имейл на Теленор....

Да видим какво ще отговорят.......

Привет, регистрирам че има сериозен проблем с определени тип трафик във вашата мобилна мрежа в град Шумен, въпросът ми към вас, е кой може да ми даде техническа информация и да ми обясни защо е така поведението на мрежата ви.


Регистрирам нестабилно поведение при VPN трафик на L2TP IPSEC PSK, SSTP и OPENVPN протоколи, като в случаят, телефонът ми е клиент и се закача към тези VPN сървъри които са във мрежа на Виваком, през вашата мрежа, необичайното поведение на мрежата ви се изразява в това че през тези протоколи може да се достигнат поне скорости от 15 мегабита, но през ваша мрежа се достигат килобайти и максимум мегабит!

Когато телефонът ми не е закачен за VPN и ползвам мобилната ви мрежа скоростите са нормални, 50 мегабита например.


Правя тест от други оператори със същият телефон и резултатът е 15 мегабита скорост а не килабайти или мегабит към същите VPN сървъри.


Така установявам че проблем при мен нямам, VPN сървърът и мрежата зад която стоят, тоест зад Виваком, проблеми няма!

VPN сървърите са пуснати на Mikrotik Router с ОС 6.42.10.
Зад статично публично IP на Vivacom, типа на мрежата е оптична.


Вече водихме една дискусия и вие или ваш колега ми върна отговор че всичко при вас било наред.


Но не е така, при собствено изследване и проучвания виждам че при вас наистина нещо не е наред.



Хайде VPN мрежите ги прежалих,,,

Следващият проблем, който изпитвам през ваша мрежа е IPTV трафик, вървящ на TCP/UDP портове 9981 и 9982.

Имам у дома зад статично публично IP на Виваком, Микротик Рутер, след него имам IPTV сървър TVHEADEND за обучение и лично ползване!

Когато се опитам да възпроизведа IPTV стрийм през вашата мобилна мрежа в град Шумен от IPTV сървър намиращ се в град Шумен зад Vivacom мрежа. Кадрите секат....


При тестове от други мрежи всичко е наред, но само през вашата не е наред!


Направих тест от ваш абонат в град Балчик от вашата мобилна мрежа!
И нямаше проблем, и VPN и IPTV всичко си върви гладко!
За това си мисля че проблемът е на регионално ниво и нещо се случва в град Шумен!


Защото от два различни адреса в рамките на град Шумен засякох същият проблем и с IPTV и с VPN!


Ниски скорости при VPN, и накъсване на кадри при възпроизвеждане на IPTV stream на портове 9981 и 9982 !


Уверявам ви че при мен всичко е наред, как можем да проверим дали при вас всичко е наред?


Защо от Балчик всичко е отлично а от Шумен не е?


Поздрави!


Танер Заит Расим

tanner.zaitt@gmail.com
Отговори с цитат