Тема: Vu+ Ultimo 4K
Виж само едно мнение
  #12  
Стар 21-03-2017
Аватара на Sharp987
Sharp987 Sharp987 е на линия
Потребител
 

Дата на присъединяване: Mar 2009
Мнения: 1,617
Благодари: 749
Получил благодарност:
2,657 пъти в 884 поста
Сваляния: 126
Ъплоуди: 113
По подразбиране

Към колегата @янис от горния пост - с кой имидж си?

Малко да споделя и аз за този прекрасен приемник. Може би за втори път казвам, но тествал съм го с оригинален имидж, VTi и OpenPli с който е и в момента.
Относно оригиналния имидж - там нещата са супер. Бързина, анимация плъгини, качество на картината - всичко е на ниво.
VTi - почти няма разлика от оригиналния имидж - всичко работи което е и на оригиналния имидж, бързината е впечатляваща, картината е перфекта. Има анимация както на оригиналния имидж.

Сега за OpenPli.

На него всичко е както си е на например имиджа на Vu+zero.
Бързина - не съвсем
Плъгини кото идват с оригиналния имидж като hbbtv, Opera browser, Youtube (Open pli си имат свой плъгин Youtube) - няма и във форума им никкой не казва кога ще има. Може би чакат OpenPli 5.0
Emu-та. Нищо не работи все още освен OSCam. Иначе си ги има в данлоуда им, но не се инсталират. Някой стари плъгини не работят също - чакат се.
При ъпдейт през плъгина software manager - всеки път си слага нови драйвери за картината които са различни ( сега съм на някакви които са супер - т.е не само 4k и HD тата да изглеждат добре, но и SD тата са доста прилични).
Също така при ъпдейт - слага си satelites.xml и всеки път го сменям.

Има лек проблем при тунера ( не мога да разбера дали е от имидж, но при другите имиджи го нямаше май), при превключване губи сигнала от тунера и се оправя сам след 3 секунди след като информира че няма сигнал.
Забелязвам, че приемника прекрасно поддържа мултифункционалност като например картина в картина, може да си плейвате музика с Мерлин плеър и да си гледате телевизия. Блутута на Опен опли не работи коректно. Wi Fi е добре, но е по бавно от жицата, което е нормално. Направил съм доста дълги бутони с който мога директно всичко напрактика, като например TV long - съм направил екрана на приемника да става на TV, Radio long - ПИП и т.н.
За сега това е основното което ми е направило впечатление. Дано съм бил полезен.
__________________
Отговори с цитат
Следните потребители (6) благодарят на Sharp987 за този полезен пост
demmlik (22-03-2017), oldman (22-03-2017), tonibg (21-03-2017), Гепарда7472 (22-03-2017), фолкръм (21-03-2017), Чоки (27-03-2017)