Виж само едно мнение
  #10  
Стар 25-05-2017
Аватара на Агуа де вида
Агуа де вида Агуа де вида не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: May 2017
Мнения: 11
Благодари: 3
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Здравейте! Пиша тук тъй като виждам че тези тема е близо до това което търся. Намерих вкъщи цяло кашонче със стари VHS касети (повечето домашни записи, т.е семейни записи и няколко официални/оригинални закупени от чужбина). Работата е там, че ако отида във фото искат 15лв на час и една касетка ако е да речем около 3 часа и е цялата пълна излиза около 45лв. Но тъй като домашните записи са поне 6 касетки (и повече) това като цена излиза около 285лв и то минимум, което си е направо лудост. Те ще излязат не златни, а направо и аз не знам какви. Та исках да попитам как най-лесно бих могла да ги прехвърля на дигитален носител. Лаптопа и PC-то са ми Windows 10 (За PC-то не съм много сигурна дали не беше Windows 8 ) съответно лаптопа 64bit, а PC-то 32bit. Много рових и четох по темата, включително видях и тук какво сте писали, но проблема е че аз имам само VHS касетите (дори видео плеър нямам и тези дни рових в нета да намеря някой на старо и намерих един в olx комбиниран vhs + dvd, който записва от касетата на диска)... Моля ви, ако все още някой чете и пише тук да помогне!!! (Не знам дали има значение, но по принцип имам два DVD плеъра и четох че можело DVD плеър по някакъв начин да се върже евентуално за видео плеър и по някакъв такъв начин да прехвърля касетите на DVD, ама един Бог знае дали изобщо е възможно и дали ще успея). Четох много че прехвърлянето може да стане и с нещо наречено capture и порових в ebay (аз ровя в британския ebay - ebay.co.uk) и там го има по кажи-речи десетина паунда, което е 20-тина лева. Сега колко е качествен е друг въпрос, но на мен качеството не ми трябва да е HQ/HD така или иначе, важното е все пак да става за гледане, а и по-големия проблем ми е че не мога да намеря capture за win 8/10 все за до уиндоус 7 намирам...Наистина не знам какво да правя, така че ако някой може да помогне ще съм много благодарна!
__________________
"Everything happens for a reason. Sometimes I'd like to know the reason." ~ Unknown

Последно редактирано от Агуа де вида : 25-05-2017 на 17:21
Отговори с цитат