Виж само едно мнение
  #14  
Стар 26-03-2019
тотален тотален не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Oct 2010
Мнения: 108
Благодари: 11
Получил благодарност:
9 пъти в 9 поста
Сваляния: 25
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от kostadin_123 Вижте мненията
Искам да си направя мултифийд с център 39Е, но до сега не съм правил подобно упражнение така, че преди да се втурвам да купувам нещо не съвсем обмислено реших да отворя тема и да питам по-запознатите от мен.


Разполагам само със стара 60см-ва офсетова антена за целта, най-вероятно ще има значение за огъването на рейката след това.






1. Аз искам да питам тази рейка не трябва ли да е заоблена малко така че центърът на конвертора да гледа към антената а не в страни от нея(най-вероятно заоблянето се прави след покупката според размера на чинията)?


2. Като опция вероятно няма да е възможно със стандартни (широки) конвертори да се постигне и 42Е или с други думи казано през 3 градуса както е тук:

ако тук са през 3 градуса естествено.
Аз съм със същия държач като този снимка със 60 сантиметрова чиния Оптикум. Център ми е 39 плюс 28. В Белгия съм и двете излизат с повече от приличен сигнал. Не съм се сетил да го огъвам, но и не трябва, защото тук 28 се хваща и с тиган за палачинки. Конверторите са доста близо и между тях не може да се сложи трети, така че съм със съмнения че със 60 сантиметра чиния могат да се изкарат спътници на 3 градуса един от друг. 6 ще излязат спокойно.
Отговори с цитат