Виж само едно мнение
  #26  
Стар 14-05-2019
om63 om63 не е на линия
обикновен потребител
 

Дата на присъединяване: Jul 2009
Местоположение: Варна
Мнения: 871
Благодари: 73
Получил благодарност:
193 пъти в 148 поста
Сваляния: 175
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от dodo_pv Вижте мненията
Би ли ни разяснил, как точно споделяш МФУ, което няма мрежова карта по мрежата и по какъв начин клиентите и се свързват с него, за да печатат / сканират? Моето МФУ е на Canon MF4010.

Изпратено от моят SM-G955F с помощта на Tapatalk
Изрично съм посочил моделът на споделеното МФУ и той е мрежов. Коментарът по-горе беше направен, защото пак ставаше дума за мрежов модел принтер, който пък беше наречен принтеро-скенер. И в цялата тази объркана история се говореше за драйвери за микротик, от които няма нужда.
Относно екзотики като споделяне на USB скенери има възможност през рутер с openwrt с инсталиран sane да се направи. Описано е в сайта на openwrt достатъчно прилично и съм го правил веднъж преди години с Xerox МФУ, но не помня модел. Работеше прилично. Openwrt работи прилично, стабилно и коректно на доста евтини домашни рутери.
В днешно време, ако наистина ми се налага да имам споделен МФУ за принт и сканиране, наистина бих си купил мрежови и то жичен.

Цитирай:
Първоначално написано от CITRON Вижте мненията
Хубаво го питаш, но човека не е наясно, само се инати. Той пише ,че споделя мрежови принтери, които имат вградени лан карти В последните драйверите са в биоса и се активират от телнета, най просто казано тези устройства стават за всички рутери, даже и такива от 5 лева. На теб ти трябва принтер сървър, който да поддържа протоколите на твоят скенер. Същото е и за принтера. Затова ти предложих да погледнеш Асус рутерите, в тях има принтер сървър. Важен момент е обаче да имаш някакъв хардуерен бутон да чисти съобщенията като ти свърши хартията например.
https://www.asus.com/ca-en/support/FAQ/114024/
Човекът е достатъчно наясно според HP.
__________________
Бинарната математика са я измислили циганите. Тука има - тука нема.
Отговори с цитат