Виж само едно мнение
  #1  
Стар 05-02-2017
Tихомир Tихомир не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Feb 2017
Мнения: 3
Благодари: 1
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране 1 кабел - рутер + приемник. как?

Привет колеги,

Някой има ли идея как да свържа 2-ри рутер + приемника за телевизията (виваком)

В момента всички устройства стоят в спалнята (оптичен суич от който идва оптиката alkatel) + (суич tp link в който влиза сигнала от оптичния суич) + 1ви приемник (взима сигнал от tp link устройството) + 1ви рутер (който също взима сигнал от tp link устройството) + Кабел който отива в хола за 2рия приемник.

Тъй като в хола сигнала от рутера е много слаб и интернет почти няма, ще трябва да сложа втори рутер.

Проблема е, че до хола отива само един кабел и приемкника няма LAN изход по който да пусна сигнал към втория рутер.

След като си нямам никаква идея какви сигнали минават по кабела и как аджеба се случват нещата, взех само един нов рутер TP link 740N в който мислех да вкарам кабела който идва от спалнята и от изхода на новия рутер да пусна кабел към приемника. Логика - супер, да ама не.

Рутера работи, но телевизия няма. Като пусна телевизора ми излиза грешка 108001, и явно рутера не пуска правилния сигнал към приемника.

Въпроса ми е, дали ако взема един обикновен суич и вкарам там кабела който ми идва от спалнята и от там изкарам два - един за 2рия приемник и един за 2рия рутер всичко ще е наред. Не съм взел суич още, за да не си го бия в главата после. И ако не става, как би могло да стане. От контакния център на виваком ми казаха да опъна още един кабел от спалнята, което не ми харесва, тъй като всичко е окабелено.

Извинявам се предварително за дългия пост, и се надявам да сте разбрали каква ми е дилемата.

Мерси
Тишо
Отговори с цитат