Виж само едно мнение
  #82  
Стар 29-11-2023
Аватара на Светльо90
Светльо90 Светльо90 е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Jul 2010
Местоположение: Варна
Мнения: 329
Благодари: 266
Получил благодарност:
39 пъти в 32 поста
Сваляния: 123
Ъплоуди: 2
По подразбиране

Здравейте. Не съм сигурен дали в тази тема трябва да попитам, но не исках да отварям нова.

Възможно ли е коаксиален кабел, който върти мотор да не предава сигнал като се пусне даден канал на приемника. В случая тествам предимно на 39Е - 12213 V (и на другите спътници нямам никакъв сигнал), като досега не съм имал проблеми (с елевация и като цяло на настройка на антената). Също така кабела го премествам директно към конвертора(без мотор) и сигнала е абсолютно същия ( Skystar USB HD - през Progdvb - показва Level - 70%, а на Quality - 0). Проблема го има и на другите ми 2 приемника (Ipbox 55hd и VU Zero 4k), като при тях антената не се върти както трябва (върти се когато си поиска общо взето, предполагам липсва напрежение или нещо такова - не разбирам от токове). На компютърния приемник се върти без грешка. Въртя я по Usals, също така и ръчно и няма никакъв сигнал. 1 път на 100 пъти ми излиза за малко сигнал на същия транспондер, но веднага се губи. Тествах и с различни конвертори, като ситуацията е същата. Досега винаги като съм имал проблеми с кабела той изобщо няма връзка с мотор и конвертор, но този път греда. Някой ако има идея от къде може да е проблема ще бъда много благодарен
__________________
IPbox 55 HD, Vu+ Zero 4k , Skystar USB HD , мотор Moteck SG-2500A , Triax 110 , LG 55LB730V, LG 55UM7100PLB
Отговори с цитат