Виж само едно мнение
  #2  
Стар 26-07-2020
Аватара на Mediadigital
Mediadigital Mediadigital не е на линия
Знаещ
 

Дата на присъединяване: Apr 2009
Местоположение: SOFIA
Мнения: 1,134
Благодари: 2
Получил благодарност:
440 пъти в 280 поста
Сваляния: 6
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Пиромана Вижте мненията
Добър ден,
Предполагам темата ще заинтересува някои съфорумници защото е странно с такава антена, нова при това да е слаб сигнала.
Две години бяхме с антена All For One SV 9455. Хващаше си ефирна с добър сигнал. Изведнъж преди около месец, без нищо да пипам сигнала се влоши. От 85% стана 45% примерно.
Разбрах че са променили честотите на някои канали заради въвеждането на 5G технологията и трябвало да се пресканира. Дадох няколко пъти автоматично сканиране на декодера Octagon SF8008. От 11 канала за София едва лови 5 - тази група БНТ, БТВ, Нова. Няма значение дали я захранвам антената с 5 волта, въртях я леко. Сочи си право към Копитото и е обърната за вертикална поляризация.
Смених декодера с Zgemma H9 - същия слаб сигнал и каналите от другата честота Alfa, Folklor, kanal 3 рядко ги хваща.
Смених антената с DAT BOSS 149942 - това е една от най-добрите. Монтирах я за вертикална поляризация и сочи право към Копитото, и сме само на 10 километра. Качвам снимка като линк, понеже има някакъв проблем да кача снимка като файл.
http://alfa.kachi-snimka.info/vij.ph...595778589l.jpg
Да, може да е на ниско антената, не е на висок стълб и има един комин вдясно, който леко пречи. Но и предишните антени бяха точно на същата стойка и нямаше проблем, и си има пряка видимост към Копитото! За да я кача нависоко трябва нов кабел, трудно прокарване до телевизора, да се изкара ток на покрива - покупка на 25 метра кабел за ток, дупчене на комина и нова стойка също. Не знам защо сигнала пак е много слаб и едва хваща само 5 канала на 39% сигнал. Кабела е ОК, не е напукан, с F конектор съм, правилно пъхнат. Антената я ползвам в пасивен режим, изключил съм 5V към антената от декодера и нямам адаптер за усилване. Но и така трябва да хваща добре, дават я до 17 децибела в пасивен. Пробвах и с 5V - още по-зле. Някой има ли наблюдения как е сигнала и знае ли какво трябва да направя?
Завърти антената към Алея Яворов и всичко ще си дойде на мястото ! а и проблема може да е в кабела ..
Отговори с цитат