Виж само едно мнение
  #9  
Стар 27-07-2020
Аватара на Вас
Вас Вас не е на линия
Спец
 

Дата на присъединяване: Apr 2014
Местоположение: София
Мнения: 3,232
Благодари: 750
Получил благодарност:
1,363 пъти в 887 поста
Сваляния: 7
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Пиромана Вижте мненията
Проблема почна горе-долу като смениха честотите заради 5G. Кабела е сменен преди 2 години, но накрая и него ще го издърпам да го проверя. В тази връзка има ли някакви коаксиални кабели с по-добра външна защита. Изсъхнал е и след още 2 -3 години ще почне да се пука.
Към телевизионната кула пречи Мол Сердика и други сгради и няма пряка видимост. Ще пробвам тези дни. тоест да разбирам че при други хора си е ОК сигнала.

Сигналът си е О.К.!

Сега се сетих конкретно за кабела. Имам едно парче около 12 метра кабел, който ми остана от времената, когато имах кабелна тв Евротур мисля че беше - може би 2002-2003г.
Кабелът е като нов и е брандиран с името на фирмата + made in USA.
Та този кабел ги прави същите номера на определени честоти за цифровата и за сателитната, където някои транспондери изобщо не излизат, а други са с много слаб сигнал.
Когато пускаха цифровата, правих много опити в провинцията, заради слабия сигнал и загубих много време, докато се сетя да го рзкарам този чисто нов кабел.
След това нарочно го пробвах и на сателит и пак същата работа.
В момента не е при мен, но след седмица или две може да направя и снимки.
Чудя се дали е възможно самият кабел да е бил произведен, за да "затапва" сигнала, както се прави при кабеларките.

Ако някой може да обясни това, ще ми е много интересно!
__________________
triax 110 + h-h motor/ inverto black ultra twin/ edision primo ip S2 265/hevc

Последно редактирано от Вас : 27-07-2020 на 10:24
Отговори с цитат