Виж само едно мнение
  #26  
Стар 09-09-2016
om63 om63 не е на линия
обикновен потребител
 

Дата на присъединяване: Jul 2009
Местоположение: Варна
Мнения: 871
Благодари: 73
Получил благодарност:
193 пъти в 148 поста
Сваляния: 175
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от om63 Вижте мненията
Може да ползва виртуални машини.
Не виждам що му трябва на един линукс сървър толкова памет, освен ако не държи някой web-server на него. На домашното ми VMware има инсталирана 8GB и съвсем прилично се справя с 2 debian и 1 pfsense. Виж ако беше уиндоус сървър, особено 2016, особено с AD ще му дойде добре
Но за колегата който търси лаптоп само за сърфиране и мултимедия мисля 6-8 GB са му предостатъчни.
Цитирай:
Първоначално написано от лун2лан Вижте мненията
Колега лаптоп с толкова рам няма смисъл, затова и не се произвежда
Линукс цикли процеси в рамта и колкото повече толкова по добре(зависи естествено какво му е зададено да прави и дали му е необходим) за да не върти харда от който компенсира за сметка на рам.
За уиндиус има огромно значение 32 или 64 битов е. Ако е 32битов разпознава до 4 Gb.
От ревюто на твоя лаптоп пише това:
Memory8192 MB
, DDR3, dual-channel, two memory banks (both filled) или и 2та слота са пълни...

...и накрая ти пускал ли си тестове кога си употребил тези16Gb поне на 70% с този процесор и уиндоуса ти???
Колега, нарочно съм пуснал quote на моя постинг - къде видяхте, че става дума за лаптоп ? Говорих за нуждата от памет евентуално при ползване на виртуални машини. За пример дадох домашния ми сървър, който е HP Microserver Gen8, с инсталиран VMware ESXI 6.0 хипервайзор. На него уиндоус изобщо нямам инсталиран.
Адски ми е любопитно къде видяхте точно ревюто на моя лаптоп Изобщо пък не ми стана ясно къде видяхте точно число 16 GB RAM.
А иначе - да такива лаптопи с 16 пък и с 32 GB се произвеждат и да има определено смисъл от тях в някои случаи.
Иначе благодаря за популярното и общо взето вярно разяснение коя ОС как ползва паметта
Та затова питах кой уин..
Нещо тотално сте се объркал.



Цитирай:
Първоначално написано от Чък Норис Вижте мненията
Сървър на лаптоп и особено на някой ейсър
О... да.. ама шемети всякакви по света
__________________
Бинарната математика са я измислили циганите. Тука има - тука нема.
Отговори с цитат