Виж само едно мнение
  #37  
Стар 13-01-2019
ИнСайт ИнСайт не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Jan 2019
Мнения: 38
Благодари: 11
Получил благодарност:
8 пъти в 6 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
Thumbs up

Цитирай:
Първоначално написано от Бернар Вижте мненията
от 19 ноември на 39 градуса "A1 BG":

12118H
12137V
12310H

към 140 канала ...видеото е H.265 , аудио AAC, Conax , което подсеща за нови STB

Освен, че ще им донесе елементарна миграция от БСК, на какво друго "мирише"
Здравейте, аз съм едни от новите абонати и съответно директно ме включиха на 39 градуса (всъщност антената ми вече си беше насочена натам). Избрах сателитна телевизия, защото идеята ми беше да разкарам допълнителния приемник (преди бях на IPTV) и да ползвам вградения сателитен тунер DVB-S2, съответно и да си ползвам всички функции на телевизора - за съжаление телевизорът засече абсолютно всички канали от Hellas Sat 3 (включително и тези на Bulsat), но не и тези на A1 - предполагам, че има връзка с HEVC съвместимостта - така или иначе наложи се да ползвам техен приемник, който не е толкова зле, но в stand-by дърпа 6W и съответно постоянно е топъл - не знам дали това е обичайно за сателитните приемници.

Всъщност въпросът ми е към настоящите абонати, които все още не са към Hellas Sat 3 - и при вас ли всички канали са толкова размазани? Дори платените HD канали на HBO са с много разочароващо качество, а спортните канали на A1 са една идея по-добре, но ми изглеждат напудрени със завишени контраст, яркост, цветове и острота. За SD каналите не коментирам - там мазалото е пълно, правя директна съпоствка между ефирните DVB-T канали и техните аналози, идващи от сателита - мачкането е яко. Дали това е нещо временно, докато се реализира преходът от Astra на Hellas Sat 3 или това си е обичайното качество?
Отговори с цитат