Виж само едно мнение
  #35  
Стар 03-06-2017
Аватара на 4oker
4oker 4oker не е на линия
GM OpenPli
 

Дата на присъединяване: Jul 2011
Мнения: 550
Благодари: 191
Получил благодарност:
72 пъти в 65 поста
Сваляния: 261
Ъплоуди: 6
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Эхьты Вижте мненията
Мила колежке, не съм инженер но от опит знам, че докато стягаш болтовете отзад, антената мърда. Трябва да наблюдаваш ( на балкона) в монитора на компютъра ти, свързан с HDMI кабела към приемника ти, в реално време качеството на сигнала, докато стягаш болтове, мърдаш конвертора. 4-те болтовете ( за ляво и дясно) се стягат по малко и като почне да спада качеството, спираш и стягаш този който ще мръдне антената в противоположната посока. И двата болта за елевацията ( нагоре надолу ) също мърдат антената, понеже нежната ламаринена конструкция се огъва и ефектът е все едно че мърдаш ти антената.
Бих те посъветвал, ако позволиш, елевацията да я настройваш като пускаш да пада надолу антената, особено при стари използвани се е получило едно напасване на определен ъгъл и все там иска да се спре. Ако можеш да наклониш тръбата, за да избягаш от това създало се напасване на метала и да настройваш на ново място , малко по-нагоре или надолу, ще стане много по-лесно. Нищо че на теория тръбата би трябвало да е отвесна.
А дългошиестите конвертори могат да се избутват напред към центъра на антената, а не само да са в крайно отдалечена позиция от нея, както се случва с късошиестите такива. При някои антени като избутам конвертора напред и качеството на сигнала се подобрява значинтелно.
Ако антената не е огъната, да й се е размазъл центъра, трябва да излязат всичките транспондери добре. При това без никаква нужда от специален уред.
С една нова неизстрадала антена, ще стане по-лесно да се настрои. Има една известна марка, на която гайките се затягат на ръка ( като пеперудки са). Има един техен модел завършващ на 88. Твоята сегашна антена, която си я измерила че е 70 см, най-вероятно се води за 80 сантиметрова, те така си пишат производителите, маркетинг.

п.п.
ако бхме съседи и ти покажа половин кашон конвертори от различни марки и модели и форми, вероятно щеше да ми повярваш , че един и същи конвертор се държи различно на различни антени. Та се пробва с кой модел работи най-добре, точно определена антена.
Написал си един пост с глупости.
__________________
Нищо не знам,само се уча