Виж само едно мнение
  #9  
Стар 19-02-2009
Аватара на nikec
nikec nikec не е на линия
В пенсия
 

Дата на присъединяване: May 2008
Местоположение: Разград
Мнения: 729
Благодари: 18
Получил благодарност:
815 пъти в 101 поста
Сваляния: 78
Ъплоуди: 2
По подразбиране Re: Tutorial Gbox - Съвети

1. Карти с ниво /левел/ 0 на решерване ->
Мисля, че е грешка да се добавят в cwshare Карти с ниво /левел/ 0, защото така само премествате проблема на друго място!
Правилният начин е, когато намерите юзери от които приемате това ниво /левел/ 0, да се свържете с него и да му кажете да си направи линията { А2 А2 } в своя cwshare! Когато ниво /левел/ 0 карти, продължават да съществуват и след предупреждението ви по-добре да изтриете въпросната линия! Това е най-добрият начин да се изпълни този проблеми!

Изключения:
- Понякога може да се прави изключение, когато Специално рядка карта идваща от вашия Пиър ви е дадена на A1, защото повече ниво на решер може да влоши състоянието на въпросната карта.
-Ако потребител на разстояние 2 от мен, има (А2 А2) Тогава потребител на разстояние 1, ще получава картите си с ниво 1. Когато той ми ги подава, те ще бъдат с ниво /левел/ 0 на решер.
Това не е лошо нещо, това просто означава че не може вие отново да ги споделяте.

2. А2 А2 - не повече! ->
Това е най-доброто вписване на всички Пиъри, и за всички потребители е достатъчно! Повече решер прави вашата карта нестабилна, започват замръзвания и влоша ефективността на мрежата!
Важно е НИКОГА НЕ ПОДАВАЙТЕ A5 A5 на потрбители с коити разменяте линии!

3.Локална Карта ->
Всеки предпочита да има локална карта и да получава такава от човека с който разменя линия, Винаги проверявайте човека с който разменяте дали има Локална Карта и най важното работеща с програмката Gbox Control Center или единично поставяне на юзера в cwshare и проверка за актуалността на картата с която ви се е представил.
А също и един съвет - Споделяйте само с Пълни Карти защото ако собственикът на не пълна карта прави W или S - линии по този начин указва кои канали да се отварят и кои не.
Изключение: Някои карти с много канали като NDS или TPS може да се определят от S или W линия в cwshare.cfg кои канали да се отварят и кои не, което води до по-голяма ефективност на самата карта и по леката и работа (разбирай забивания)
Също добър вариант е да се Overclock карта за подкрепа на повече потребители.
Не Споделяйте с Виртуални Карти като Анаконда или K3!

4. Игнор списък ->
Имайте впредвид, че когато вие блокирате дадена линия (провайдър) която имате или ви е ненужна, пиърите които получават от вас също немогат да получават игнорнатите от вас линия (провайдър).


5. Идентификационен /Ident/ лист ->
Едно от важните неща, от които имате нужда за добра работа, защото тук можете да видите кои са добрите Провайдъри / карти и кои лошите и ненужни за Вас.
Тук от форума, можете да използвате актуалния Ident.list когато желаете, че ние винаги обновявяме списъка с промени.
От преводача: Актуален Идент и Игнор лист ---> [url=http://www.gboxforum.com/gb/downloads.php?do=file&id=154]ТУК[/url/

6. I: в cwshare.cfg ->
При използване на gbox 2.1b и получаване на карти от дист 3, Мисля че е най-добре да поставите тук I: 02!
Изполвайте по нова версия (например Gbox 2.25C) за да премахнете картите на дист 3 които получавате.



Няколко малки съвети от мен ...

НИКОГА не се доверявайте само на програми които са инсталирани на вашия домашен компютър, понякога всичко блокира и се подава погрешна информация.
Направете си Ексел със списък на вашите Пиъри и напишете зад тях какви локални карти имат и неговия имейл адрес или каквато и там да е информация за връзка.
След като прецените че даден потребител ви е ненужен за размяна възползвайте се от въпросната информация която сте добавили за него в списъка си и му съобщете за намерението си, Повярвайте ми ще си спестите куп главоболия ако изпълните тази моя заръка.
Не закачайте повече от 50 пиъра към картата си, повече юзери са повече главоболия, по бавна работа на картата и некоректна работа от нейна страна.
Ако се чудите за G линиите в листата кои са актуални и кои не може да изтриете всички и да ги сложите наново чрез програмката Gbox Share Control, ако дадена G линия в листата не е активна понеже сте изтрили линията на потребител а не сте му изтрили и G линия, Gbox автоматично преминава към следващата.
__________________
forum.ludogorec.com

Отговори с цитат
Следните потребители (2) благодарят на nikec за този полезен пост
vauzunov (19-12-2009), Торбалан (15-04-2009)