Виж само едно мнение
  #8  
Стар 19-12-2017
spaice spaice не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Jan 2010
Мнения: 1,159
Благодари: 78
Получил благодарност:
353 пъти в 236 поста
Сваляния: 126
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Unabomber Вижте мненията
Как да изкарам сигнал на 42-ри и 49-ти канал като при сканиране телевизора не намира нищо. Антената съм я включил и в електрическата мрежа с адаптера, така че би трябвало да си има необходимото захранване. Относно настройките за подаване на захранване от телевизора доколкото разбрах такива има само ако използваш отделен цифров декодер, а телевизорите с вграден такъв, нямат подобна опция. И действително не открих такава никъде из менютата. Мисля си че дори апартамента ми да е на супер забутано място, все щеше половин канал да изкара за една секунда, колкото да се убедя че антената работи. А при мен не изкарва абсолютно нищо. При сканиране няма никаква разлика дали антената е включена или не. Навсякъде нули.

Е това че телевизора разпознава антената означава ли че проблемът не е в нея?
Да уточним малко понятията: Антената ти е активна. Щом си я включил в ел. мрежа значи от там и се подава захранване.
В менютата на телевизора може да има настройка за активна антена. Това обаче няма нищо общо с "отделен цифров декодер". Ако намериш такова меню постави го на изключено положение.

Антената я постави изправена (като на втората снимка от линка от първия ти пост). След това потърси ръчно сканиране и там търси на посочените по-горе канали сигнал.
Ако се съмняваш в изправноста на антената може да опиташ и с парче обикновена жица/кабел с около метър дължина.
Ако с парчето жица изкараш сигнал, после може да включиш антената.

Във всеки случай прочети из ръководството как се сканира ръчно.
Отговори с цитат