Виж само едно мнение
  #29  
Стар 21-08-2015
om63 om63 не е на линия
обикновен потребител
 

Дата на присъединяване: Jul 2009
Местоположение: Варна
Мнения: 871
Благодари: 73
Получил благодарност:
193 пъти в 148 поста
Сваляния: 175
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от garanciq Вижте мненията
Имам три рутера x на брой клиенти в една мрежа ___.___.000.___ как става?
Както и навсякъде нещата стават по два начина - евтин и скъп.
Дрим е описал чудесно начина с евтините рутери. Ни най-малко не искам това което пиша тук да се приема като критика на описаното. Просто това е евтиният начин. Тънкият момент тук е че всъщност това дето му викаме рутери, всъщност е комбинация е маршрутизатор, комутатор и безжична точка за достъп. В описания от Дрим подход всъщност ползваме един от тия три пълноценно и останалите като точка за достъп. И общо взето винаги сме леко недоволни в зависимост от редица фактори. Аз лично бих поспорил, че към подобна конфигурация могат да се закачат и да работят безжично дори и 100 клиента, да не говорим за 200.
Скъпият вариант - да се вземе читав и производителен маршрутизатор, ако има вграден комутатор още по-добре и към него да се закачат читави и добре оразмерени точки за достъп. Ако маршрутизаторът е достатъчно читав той ще се грижи за roaming между точките и всичко ще е таман. Но ще е кинти и всеки си преценява какво има повече - нерви или пари.
Малко прилича на схемата газ или бензин... Аз навремето лично покарах 4 години на газ и се влюбих в нафтата
__________________
Бинарната математика са я измислили циганите. Тука има - тука нема.
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на om63 за този полезен пост :
Посветения (22-08-2015)