Виж само едно мнение
  #62  
Стар 23-10-2019
Йордан14447 Йордан14447 не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: May 2017
Мнения: 23
Благодари: 0
Получил благодарност:
4 пъти в 4 поста
Сваляния: 1
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от свиленрр Вижте мненията
При мен е Fttb и вкъщи са ми сложили суич, който разкланя нет към двете боксчета за тв и към рутера за интернет, но ми твърдят че не могат да предложат xplore TV. В сайта на покритието същото нещо пише. По-горе е обяснено защо не става и явно е така, но е странно, че има решение да преконфигурират съществуващата мрежа, а те искат да полагат мрежа за gpon. Не навсякъде може, заради решение на етажната собственост. Те и не прекарват кабелите интелигентно през изградените вертикални трасета, а полагат външно кабелите, което не е ок от нито една гледна точка независимо колко стар е блока!
FTTB по принцип трябва да има оптика, и може лесно да се превърне в GPON. Ако кабела има повече влакна, работата става само в най-близката муфа и на разпределителната кутия (пренасочвания на сигнали, пресплайсване на съществуващите влакна, за да може да се свърже пасивното оборудване и др.). Пък ако не може, ще трябва да пуснат GEPON (Gigabit Ethernet PON), където вече всички жила на всеки меден кабел трябва да се използват, и така ще се вдигне капацитета. Но разбира се, те трябва да подменят суичовете с по-висококласни [например да стане като AON на Виваком, само че всеки суич да е свързан с оптика (SC конектор с максимален капацитет от 8 Gbps, и LAN портовете - 1 Gbps на порт, ако са 8 на брой)] и самите кутии с по-големи (ако сегашните са от стандартните за GPON).

Последно редактирано от Йордан14447 : 23-10-2019 на 15:22
Отговори с цитат