The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > Българските оператори и програми на Български > ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА А1 ТВ САТ - Цифрова сателитна телевизия

ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА А1 ТВ САТ - Цифрова сателитна телевизия
Горещ телефон: *88, Спътник Hellas Sat 3/4 (39E)
Списък с честоти и параметри на програмите от пакета на A1 TV

Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #1  
Стар 05-08-2024
Alex_DragonPL2 Alex_DragonPL2 не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Mar 2019
Местоположение: Пловдив
Мнения: 85
Благодари: 4
Получил благодарност:
10 пъти в 7 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране Проблем със кабелен интернет (Docsis) от А1 (наследствена мрежа от blizoo)

Здравейте, на 1ви Август сключих договор промоционален с А1, става въпрос за ТВ 170+, Netflix 24 месеца, 4 ZTE Android TV приемника, Net Box 25 и NET 300 за 41,90 лв. Като в населеното ми място интернета им е само чрез Docsis. Преди използвах телевизия и оптичен интернет от Булсатком, обаче реших да спра телевизията понеже цената беше твърде висока, но реших да запазя оптичния за всеки случай. Причината ми да подпиша с А1 е, че от както Виваком придобиха цялостно Булсатком (Началото на юли), интернета ми постоянно забива или се изключва за по ден, дойдоха служители и го оправиха но пак нещо връзката забива понякога и затова реших да търся алтернативи, преди съм ползвал 5G интернет от Yettel и не ми допадна, Vivacom на моят адрес предлага само VDSL, но не го избрах понеже е само 50 mbit и съм над 1 км от пощата. И видях, че А1 предлага интернет до 300 Mbit Download и 42 Mbit Upload. За това отидох до офис, подписах и получих приемниците и те заработиха веднага когато ги пуснах, и на следващия ден дойде техник да инсталира връзката, опъна кабела от улицата до къщата и за вътрешна връзка използва старите коаксиали които бяха от сателита до хола и ни сложи technicolor модем (исках Cisco), и скороста ми със wifi към техният модем беше 50 mbit, но и с Лан от него не дигаше повече от 55-60, upload скороста ме изненада, защото и по двата начина скороста беше над тази в договора - 50 mbit вместо 42 mbit, но ping-ът винаги е различен и варира между 12-40 ms. Аз използвам гигабитов tp-link, но той показва същите резултати. Подадох жалба на 088123 и в офис като тази от 123 ми каза, да разкача всичко от модема и да си свържа само телефонът към него и да пусна тест. Едвам направих 15 mbit в двете посоки и тя каза, че това е необичайно и, че ще се свържат с мен. Също връзката понякога се разпада за по 5 мин и модема им прегрява. Искам да Ви попитам това универсално ли е с този Technicolor модем и дали и на вас Ви се е случвало?
Отговори с цитат
  #2  
Стар 05-08-2024
кулио кулио е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Jul 2015
Мнения: 179
Благодари: 30
Получил благодарност:
57 пъти в 39 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

При мен няма проблем. След техниколора имам гигабитов рутер и скоростта безжично достига до към 250 Mbps. На кабел качва максимума от 300.
Отговори с цитат
  #3  
Стар 05-08-2024
Аватара на 111111
111111 111111 не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Feb 2015
Мнения: 2,452
Благодари: 1,070
Получил благодарност:
1,068 пъти в 697 поста
Сваляния: 7
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Смени си коаксиалния кабел може да е компрометиран.
Техниката ако не е на открито, хем кофти обхват хем топла.

Няма ли локален доставчик та се на тез чуждестранни монополисти се набутвате?
__________________
Подпис от долоподписания
Благодари натискайки "Thanks" бутона,
ако сметнеш поста за полезен.
Отговори с цитат
  #4  
Стар 05-08-2024
Аватара на Мартинския
Мартинския Мартинския не е на линия
напреднал
 

Дата на присъединяване: Dec 2014
Местоположение: София
Мнения: 1,115
Благодари: 255
Получил благодарност:
275 пъти в 210 поста
Сваляния: 2
Ъплоуди: 0
По подразбиране

На този модем има ли как да се види нивото на сигнала?
На Циското през 192.168.100.1 се вижда и когато има проблем (виждам го и при телевизорите) нета е зле и телевизията в горния банд сече.
__________________
София: emme esse 100 см на OCTAGON SF8008 и Blizoo, Х96 мах+
Северозападa: А1 Net Box,
emme esse 80 см на EDISION OS MiniPlus и A1 dish + SRT ANT 45 на EDISION Piccollino S2
Отговори с цитат
  #5  
Стар 05-08-2024
Alex_DragonPL2 Alex_DragonPL2 не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Mar 2019
Местоположение: Пловдив
Мнения: 85
Благодари: 4
Получил благодарност:
10 пъти в 7 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Мартинския Вижте мненията
На този модем има ли как да се види нивото на сигнала?
На Циското през 192.168.100.1 се вижда и когато има проблем (виждам го и при телевизорите) нета е зле и телевизията в горния банд сече.
Първоначално си мислех, че няма но техникът сега ми каза, че от същия портал може да се види показва сигнал около 45dbm. Като дойдоха на Лан тръгна с около 100 mbit. Сега пипат кабелите.
Отговори с цитат
  #6  
Стар 05-08-2024
Alex_DragonPL2 Alex_DragonPL2 не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Mar 2019
Местоположение: Пловдив
Мнения: 85
Благодари: 4
Получил благодарност:
10 пъти в 7 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от 111111 Вижте мненията
Смени си коаксиалния кабел може да е компрометиран.
Техниката ако не е на открито, хем кофти обхват хем топла.

Няма ли локален доставчик та се на тез чуждестранни монополисти се набутвате?
Има само един, но той не предлага интернет на моят адрес. Всички други бяха купени от Булсатком и сега Виваком.
Отговори с цитат
  #7  
Стар Преди 4 седмици
Alex_DragonPL2 Alex_DragonPL2 не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Mar 2019
Местоположение: Пловдив
Мнения: 85
Благодари: 4
Получил благодарност:
10 пъти в 7 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Днес дойдоха и смениха модема и сега е Arris G36, също служителят ми каза, че в моят район правят тестове за EuroDocsis 4.0. Сега на тестове получавам 320 теглене и 70 качване (по договор качването е 42). За компенсация този месец ми е безплатен.
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
a1, blizoo, docsis, А1, Интернет, Кабелен, кабелен интернет, Мрежа, наследствена, от, проблем, със


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 3 (0 членове и 3 гости)
 

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Blizoo с нови пакети за цифрова ТВ и интернет ТИНТИН ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА BLIZOO - Цифрова кабелна телевизия 10 06-02-2015 08:42
Плевен стана първият град в страната с високоскоростен интернет в тролейбусната мрежа Паоло Гети GSM мобилни комуникации 0 03-10-2014 00:13
Интернет кошмарът BLIZOO mitkobs ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА BLIZOO - Цифрова кабелна телевизия 13 04-03-2012 16:27
blizoo с по-високи скорости на интернет услугите си ТИНТИН ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА BLIZOO - Цифрова кабелна телевизия 0 04-04-2011 19:07
blizoo инвестира 25 млн. евро в оптична мрежа ТИНТИН ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА BLIZOO - Цифрова кабелна телевизия 0 21-03-2011 17:11


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 03:28.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.