The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДИСКУСИИ - Всичко за сателитната и наземната телевизия > ПРИЕМНИЦИ за цифрова сателитна телевизия > FERGUSON

Отговори
 
Контрол над темата Търси в тази тема Начин на разглеждане
  #1  
Стар 10-09-2013
Аватара на alehri1
alehri1 alehri1 не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Mar 2011
Мнения: 33
Благодари: 5
Получил благодарност:
8 пъти в 5 поста
Сваляния: 8
Ъплоуди: 0
По подразбиране Combo - Ariva

Здравейте, понеже искам да съчетая ефирен и сат приемник, дали комботата на Арива стават за фенове на Шер. Българските ефирни ми стигат, а целта 19,2Е и 28,2Е.
Ако има такава тема, извинявам се предварително.
Отговори с цитат
  #2  
Стар 10-09-2013
Аватара на BULLET
BULLET BULLET не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Jul 2009
Местоположение: https://t.me/pump_upp
Мнения: 2,074
Благодари: 504
Получил благодарност:
543 пъти в 350 поста
Сваляния: 171
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от alehri1 Вижте мненията
Здравейте, понеже искам да съчетая ефирен и сат приемник, дали комботата на Арива стават за фенове на Шер. Българските ефирни ми стигат, а целта 19,2Е и 28,2Е.
Ако има такава тема, извинявам се предварително.
слагаш и гледаш. Идеални са. За гледане за щракане линукс
__________________
OCTAGON SF8008, VU+ SOLO SE V2 , Diseq 10X1 + 13.0Е,16.0Е,19.2E,23.5E,39.0E,45.0E,1.9E + 2X200 sm 43.0w <->90.0e Lg47la690 + Philips 55PUS7906
Отговори с цитат
  #3  
Стар 10-09-2013
Аватара на elektrik
elektrik elektrik не е на линия
химик
 

Дата на присъединяване: Feb 2011
Местоположение: Перник
Мнения: 213
Благодари: 38
Получил благодарност:
21 пъти в 19 поста
Сваляния: 86
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Имам такъв, става за гледане, обаче менюто е ужасно за настройка и за подреждане на програмите. Когато се появи нова програма и трябва да се пресканира е ужас. Нета го закачи с кабел, защото WiFi адаптора е калпав и не може да му се има доверие.
__________________
Антени Offset: 110 х 120см (Tecatel), 72 х 82см (ITV Partner), приемници: 2x DreamBox 800 HD PVR, Мултифийд: 16E, 19.2E, 39E 45E, 46E.
Отговори с цитат
  #4  
Стар 10-09-2013
Аватара на koko76
koko76 koko76 не е на линия
TVIP v.605
 

Дата на присъединяване: Nov 2008
Местоположение: Бургас
Мнения: 26
Благодари: 26
Получил благодарност:
7 пъти в 7 поста
Сваляния: 30
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от elektrik Вижте мненията
Имам такъв, става за гледане, обаче менюто е ужасно за настройка и за подреждане на програмите. Когато се появи нова програма и трябва да се пресканира е ужас. Нета го закачи с кабел, защото WiFi адаптора е калпав и не може да му се има доверие.
За гледане е идеален. А с подреждането на каналите се свиква. Какви проблеми срещаш с пресканирането че "е ужас" ?
Отговори с цитат
  #5  
Стар 10-09-2013
Аватара на elektrik
elektrik elektrik не е на линия
химик
 

Дата на присъединяване: Feb 2011
Местоположение: Перник
Мнения: 213
Благодари: 38
Получил благодарност:
21 пъти в 19 поста
Сваляния: 86
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Ами когато пресканирам се появяват още веднъж вече съществуващите. Аз искам да изтрие всичко и да ми ги пресканира на чисто ама нестава. Освен това каналите ги редя с Ariva Chanel Editor на компютъра. Маркирам един канал, който да вмъкна във фаворити и с него се вмъкват още. Също така, когато ги добавям, когато има канал с едно и също име на различни DTH оператори, незнам кой на кого е...ако е с по-дълго име дори не го изписва цялото, камо ли да ми изпише още инфо.
__________________
Антени Offset: 110 х 120см (Tecatel), 72 х 82см (ITV Partner), приемници: 2x DreamBox 800 HD PVR, Мултифийд: 16E, 19.2E, 39E 45E, 46E.
Отговори с цитат
  #6  
Стар 10-09-2013
Аватара на SatBox EOOD
SatBox EOOD SatBox EOOD не е на линия
Магазин
 

Дата на присъединяване: Nov 2011
Местоположение: Царево
Мнения: 531
Благодари: 130
Получил благодарност:
196 пъти в 128 поста
Сваляния: 54
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от elektrik Вижте мненията
Ами когато пресканирам се появяват още веднъж вече съществуващите. Аз искам да изтрие всичко и да ми ги пресканира на чисто ама нестава. Освен това каналите ги редя с Ariva Chanel Editor на компютъра. Маркирам един канал, който да вмъкна във фаворити и с него се вмъкват още. Също така, когато ги добавям, когато има канал с едно и също име на различни DTH оператори, незнам кой на кого е...ако е с по-дълго име дори не го изписва цялото, камо ли да ми изпише още инфо.
1.Не е вярно че когато се сканира повторно транспондер дублира каналите,излизат само каналите,които липсват.
2.Каналите се подреждат много лесно директно в менюто редактиране на канали,можеш да преместиш колкото искаш канали на веднъж,а не един по един.
3.WiFi адаптера Ferguson W03 работи съвсем стабилно,имаше проблеми със старият модел W02
4.Относно имената на един и същ канал на различни оператори,много лесно може да се различи по EPG,транспондер и т.н....освен това може да се направи фаворитна листа( има и готови такива) на провайдърите и след това се работи съвсем лесно.
Първоначално настройката на приемника по личен вкус на потребителя особенно ако е с мотор и има доста канали за сканиране става по бавно,но след това се прави бекъп и при смяна на софт каналите и сетингите се качват за секунди.
Отговори с цитат
Следните потребители (2) благодарят на SatBox EOOD за този полезен пост
bangelius (11-09-2013), koko76 (11-09-2013)
  #7  
Стар 11-09-2013
Аватара на njor
njor njor не е на линия
Човек
 

Дата на присъединяване: Nov 2009
Местоположение: София
Мнения: 2,573
Благодари: 1,115
Получил благодарност:
1,594 пъти в 785 поста
Сваляния: 181
Ъплоуди: 3
По подразбиране

Задклавиатурното устройство е много важно.
Иначе приемника си е супер.
Отговори с цитат
  #8  
Стар 11-09-2013
Аватара на подслушвател
подслушвател подслушвател не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Apr 2013
Мнения: 34
Благодари: 51
Получил благодарност:
6 пъти в 4 поста
Сваляния: 112
Ъплоуди: 0
По подразбиране

И ръководство за работа на български език с картинки като на цветен комикс си има.

http://www.ferguson-digital.eu/en/do...manual_BG.pdf/
Отговори с цитат
  #9  
Стар 11-09-2013
bangelius bangelius не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Feb 2008
Мнения: 63
Благодари: 324
Получил благодарност:
5 пъти в 5 поста
Сваляния: 111
Ъплоуди: 0
По подразбиране .

Настройката на сателитна антена за работа с Ariva Combo е мисия невъзможна за обикновения потребител.
Тунерът му е изключително бавен и за настройване към даден спътник е нужен уред за настройка , или друг приемник...
Настройвал съм си Дрийм-а сам и без проблем, но като тръгнах да настройвам с Аривата се отчаях.
Добре ,че се сетих , че имам в килера едно вехто YuMaTu та с него стана..
Иначе , приемника вади добра картина от HD каналите , редовно излизат ******* за ЕМУ .
Не ми допада менюто , а бутоните на дистанционното са неудобни.
Отговори с цитат
  #10  
Стар 11-09-2013
Аватара на njor
njor njor не е на линия
Човек
 

Дата на присъединяване: Nov 2009
Местоположение: София
Мнения: 2,573
Благодари: 1,115
Получил благодарност:
1,594 пъти в 785 поста
Сваляния: 181
Ъплоуди: 3
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от bangelius Вижте мненията
Настройката на сателитна антена за работа с Ariva Combo е мисия невъзможна за обикновения потребител.
Тунерът му е изключително бавен и за настройване към даден спътник е нужен уред за настройка , или друг приемник...
Настройвал съм си Дрийм-а сам и без проблем, но като тръгнах да настройвам с Аривата се отчаях.
Добре ,че се сетих , че имам в килера едно вехто YuMaTu та с него стана..
Иначе , приемника вади добра картина от HD каналите , редовно излизат ******* за ЕМУ .
Не ми допада менюто , а бутоните на дистанционното са неудобни.
Колега ти изобщо виждал ли си Арива.
Да сравняваш настройване на антена с Арива и Дрийм!
Аривата си е съвременен приемник за гледане,от ниския клас (евтин) но добър.А Дрийма е приемник от времето на баба ти ,дърт и въпреки че е с линукс....
Отговори с цитат
Следните потребители (2) благодарят на njor за този полезен пост
ivan02121983 (14-09-2013), SatBox EOOD (11-09-2013)
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
ariva, combo


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Оригинален и пачнат 1.20B6 Ariva 52E/102E/102 Mini/150 Combo/202E/250 Combo ЖелязкоЖелязков FERGUSON 8 26-07-2013 19:38
Продавам Ariva 52E,102E,120 Combo,150 Combo SatBox EOOD Приключили продажби 13 15-04-2013 21:09
Ariva 200 HD COMBO ??? Пакостник FERGUSON 2 27-04-2011 19:05


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 08:27.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.