The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > Българските оператори и програми на Български > ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА А1 ТВ САТ - Цифрова сателитна телевизия

ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА А1 ТВ САТ - Цифрова сателитна телевизия
Горещ телефон: *88, Спътник Hellas Sat 3/4 (39E)
Списък с честоти и параметри на програмите от пакета на A1 TV

 
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
Prev Предишно мнение   Следващо мнение Next
  #1  
Стар 02-01-2020
Христо С Христо С не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Nov 2019
Мнения: 4
Благодари: 0
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране A1 IPTV с друг STB

Здравейте,

Някой знае ли дали може да се гледа A1 IPTV с друг STB, вместо тези доставени от A1?

В момента използвам този от A1 - ZTE, модел ZXV10B700v5. Той обаче не подържа HDMI-CEC, a гледам, че ZTE имат и модели, които подържат HDMI-CEC и се чудех дали ако успея да се сдобия с credentials за IPTV мрежата на MTEL (t.e. username и pass, да се аутентицира устройството към A1), Нещата ще сработят. Най-вече ме притеснява, че дори и да тръгне, А1 правят доста чести ъпдейти на фърмуеър-а и не съм сигурен какво ще се случи след поредния ъпдейт.

Крайната ми цел е да управлявам всичко с едно дистанционно. Досега бях с кабелна телевизия и CAM модул, който решаваше този проблем. Поради ред причини няма как се върна Cable TV или да сложа САТ.

Обаче тази работа, с отделните дистанционни освен, че ме дразни се оказа много голям проблем за домашните ми любимци и постоянно трябва да асистирам за включване на TV и смяна на програми.

За съжаление нито във Vivacom нито в А1, предлагат STB с HDMI-CEC. Дори и новите устройства на А1 от Kaon Media не подържат HDMI-CEC.

Единствените решения, които се сещам са:
1. Да сменя приемника с такъв подържащ HDMI-CEC, т.е. въпросът от тази тема
2. Мислех за някакво ардуино/PIC устройство, с което да се закача на HDMI-CEC шината и с един IR transmitter да пращам сигнали към STB-то. Ама това са сигурно поне едни 10-15 дни работа, които не виждам откъде да ги скатая.
3. Ами не се сещам за нищо друго. Някой ако има идея, ще съм благодарен

Благодаря и поздрави,
Христо
П.С. не намерих подобна тема. Съжалявам ако това се окаже поредния спам
Отговори с цитат
 

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
a1, cec, custom, hdmi-cec, iptv, stb, друг


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 3 (0 членове и 3 гости)
 

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Vivacom IPTV с нет от друг доставчик? Rand6522 ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА ВИВАКОМ ТВ САТ - Цифрова сателитна телевизия 28 31-03-2020 21:30
стрийм към друг бокс rudy DREAMBOX 2 15-09-2015 00:38
Megalan iptv на друг STB (HS6020) Шишманов IPTV (Internet Protocol Television) 11 14-03-2015 00:23
IPTV от Vivacom на друг STB СветлинСтаев IPTV (Internet Protocol Television) 0 19-12-2014 12:12
Формула 1 по БНТ2 ама друг път wladiem СПОРТ 4 08-03-2012 16:01


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 20:59.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.