The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > 4K UHD - телевизия с ултра висока резолюция (Ultra High Definition) > 4K UHD приемници > Octagon

Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #1  
Стар 08-12-2018
пол бънч пол бънч не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Jul 2018
Мнения: 4
Благодари: 1
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране Не можах отново да намеря това меню?!

Благодарности за указанията за триене на канали, но първия ден, когато приемника ми попадна в ръцете и нямайки никакви указания (освен хелпа) щраках хаотично дистанционно за да изкарам картина (след час успях ) антената бях позиционирал на 5 запад, а приемникът бе на "Астра"... И все пак попаднах на меню (след пассуърд 0000) където освен да се трие - се ринеймва, фав, скип и т.н. Никога повече не попаднах на това меню.Не пишеш нищо за него?! Премникът наистина е сложен!
Отговори с цитат
  #2  
Стар 08-12-2018
yavor1 yavor1 е на линия
ХХХ
 

Дата на присъединяване: Feb 2009
Местоположение: По морето
Мнения: 12,824
Благодари: 1,287
Получил благодарност:
4,812 пъти в 3,010 поста
Сваляния: 172
Ъплоуди: 19
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от пол бънч Вижте мненията
Благодарности за указанията за триене на канали, но първия ден, когато приемника ми попадна в ръцете и нямайки никакви указания (освен хелпа) щраках хаотично дистанционно за да изкарам картина (след час успях ) антената бях позиционирал на 5 запад, а приемникът бе на "Астра"... И все пак попаднах на меню (след пассуърд 0000) където освен да се трие - се ринеймва, фав, скип и т.н. Никога повече не попаднах на това меню.Не пишеш нищо за него?! Премникът наистина е сложен!
Може и да си прав, сложен е ако това ти е първия приемник, сложен е в сравнение с операторски приемник, сложен е но нищо необичайно, обикновен, линуксов приемник на Е2 платформа! Ако не си имал Е2 базиран приемник, всичко ще ти се вижда мнооого сложно
Забелязвам,че от ~6 месеца си регистриран, но съм на 97% сигурен,че не си прочел Уроците на Nikec, за това ти е сложно.

Чети за всички линуксови приемници, отнася се и за твоя!

Да ти го обясня по-разбираемо: Windows за HP или за ACER няма разлика, същото е при енигма2 приемниците!
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на yavor1 за този полезен пост :
gogotogo (08-12-2018)
  #3  
Стар 09-12-2018
пол бънч пол бънч не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Jul 2018
Мнения: 4
Благодари: 1
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране Приключвам

Благодаря на тези, които "взеха отношение". малко ми е странно, макар че имате рисивъра от повече време, не сте намерили това меню и не сте го ползвали. Очевидно, не се интересувате от модифицирането на услугите (каналите), а се интересувате от кодировката. Ще продължавам да го търся, и ще попитам и по други места. Налага се една тенденция - колкото по сложен е софта на приемника, по няма никакви хелпове. А на времето приемниците имаха юзър мануали, колкото романа: "Война и мир"!
Отговори с цитат
  #4  
Стар 09-12-2018
Аватара на Neo64
Neo64 Neo64 не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Dec 2010
Местоположение: https://www.atleticomadrid.es/
Мнения: 2,921
Благодари: 738
Получил благодарност:
906 пъти в 605 поста
Сваляния: 14
Ъплоуди: 2
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от пол бънч Вижте мненията
Благодаря на тези, които "взеха отношение". малко ми е странно, макар че имате рисивъра от повече време, не сте намерили това меню и не сте го ползвали. Очевидно, не се интересувате от модифицирането на услугите (каналите), а се интересувате от кодировката. Ще продължавам да го търся, и ще попитам и по други места. Налага се една тенденция - колкото по сложен е софта на приемника, по няма никакви хелпове. А на времето приемниците имаха юзър мануали, колкото романа: "Война и мир"!
Пич декодера го имаме откакто излезе ,но не се занимаваме с глупости и менюта.
Правим си сетингите сами и си ги подреждаме сами през Дрийм Сет или който и да е едитор за канали на Енигма2.
Явор ти беше казал , мануали и сега има ,само ако има кой да ги потърси и чете.
Ти си купуваш за първи път декодер Е2 и искаш за една седмица или по добре за 6 месеца да си фърси и в джаза, тука 10-15 години си удряме главите в стената и още има неща с които се борим.
Марко уважение към Форума и Колегите!
Пор фавор!
Отговори с цитат
  #5  
Стар 28-12-2018
Аватара на Мартинския
Мартинския Мартинския не е на линия
напреднал
 

Дата на присъединяване: Dec 2014
Местоположение: София
Мнения: 1,095
Благодари: 251
Получил благодарност:
269 пъти в 207 поста
Сваляния: 2
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Hola,
Бях си на село за Коледа, идвам си и пускам за поредния ъпдейт във вторник вечерта. Направи ми впечатление, че свали доста неща, инстална, ребуутна и ... до там. Син екран и върти колелото. Избеснях.
Свалих имиджа от същата дата, флашнах, върнах си букетите, настройки 5 мин и го вдигнах.
Виждам, че вече има HDMI CEC.
Смяната на каналите си е по старому.......... замръзва картината на текущия докато не тръгне другия. Особено дразнещо е ако върти мотора и трябва да гледаш фрийза докато иде на позиция и тръгне избрания канал.

Оправили са следното: настроил съм стартъп канал да ми е БНТ1 на Близу - демек като се пусне приемника (от стендбай или дийп стендбай) да тръгва той. Преди показваше за секунда последно гледания канал и тогава минаваше на БНТ1. Е, доста неприятно ако вечерта е гледано пинко, например
Може ли малко напътствия за HDMI CEC, моля?
До колкото разбирам идеята е като пусна приемника да пуска и ТВ-то и съотв. при спиране да спира и ТВ. Ако го разреша и на двете устройства, ТВ-то ми казва че ремоут контрол бутоните са редиректнати към HDMI устройството и с дистанционното на ТВ управлявам приемника Какво да ръчна, че да гаси телевизора с гасенето на приемника? Мерси, както винаги.
Едит, оправих се с настройките - "Regard deep standby as standby" на yes, Оставих само: "put tv in standby" и "wakeup tv from standby" на yes, всичко останало на Disabled и no
__________________
София: emme esse 100 см на OCTAGON SF8008 и Blizoo, Х96 мах+
Северозападa: А1 Net Box,
emme esse 80 см на EDISION OS MiniPlus и A1 dish + SRT ANT 45 на EDISION Piccollino S2

Последно редактирано от Мартинския : 28-12-2018 на 20:29
Отговори с цитат
  #6  
Стар 28-12-2018
yavor1 yavor1 е на линия
ХХХ
 

Дата на присъединяване: Feb 2009
Местоположение: По морето
Мнения: 12,824
Благодари: 1,287
Получил благодарност:
4,812 пъти в 3,010 поста
Сваляния: 172
Ъплоуди: 19
По подразбиране

Така може
Прикрепени изображения
Тип файл: jpg HDMI CEC.jpg (95.2 КБ, 222 разглеждания)
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на yavor1 за този полезен пост :
Мартинския (28-12-2018)
  #7  
Стар 10-01-2019
fen fen не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Dec 2008
Мнения: 1,998
Благодари: 279
Получил благодарност:
639 пъти в 385 поста
Сваляния: 70
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Нови драйвери 10-01-2019

sf8008 update drivers
Blindscan issues:
- fixed diseqc1.1/1.2
- USALS control for blindscan
- add correct fec, inversion, system, modulation, rolloff, pilot for blindscan tp

http://source.mynonpublic.com/octago...o-20190110.zip
http://source.mynonpublic.com/octago...n-20190110.zip
Отговори с цитат
Следните потребители (2) благодарят на fen за този полезен пост
Neo64 (10-01-2019), митев82 (10-01-2019)
  #8  
Стар 11-01-2019
fen fen не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Dec 2008
Мнения: 1,998
Благодари: 279
Получил благодарност:
639 пъти в 385 поста
Сваляния: 70
Ъплоуди: 0
По подразбиране

A*****S DDT 30W Octagon SF8008 4K UHD





https://www.youtube.com/watch?v=Yo-o...ature=youtu.be

Последно редактирано от fen : 11-01-2019 на 05:06
Отговори с цитат
  #9  
Стар 11-01-2019
Аватара на Мартинския
Мартинския Мартинския не е на линия
напреднал
 

Дата на присъединяване: Dec 2014
Местоположение: София
Мнения: 1,095
Благодари: 251
Получил благодарност:
269 пъти в 207 поста
Сваляния: 2
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Мда, фрийзването на текущия и провлачването на сменения канал за няколко секунди се вижда ясно и тук
__________________
София: emme esse 100 см на OCTAGON SF8008 и Blizoo, Х96 мах+
Северозападa: А1 Net Box,
emme esse 80 см на EDISION OS MiniPlus и A1 dish + SRT ANT 45 на EDISION Piccollino S2
Отговори с цитат
  #10  
Стар 11-01-2019
fen fen не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Dec 2008
Мнения: 1,998
Благодари: 279
Получил благодарност:
639 пъти в 385 поста
Сваляния: 70
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Напротив,точно така трябва да бъде,а за твоето предпочинание пиши им,не ги жали.Ако не си доволен от приемника,продай го,все ще се намери някой да го купи.Няма да бъда аз,вече си взех втори такъв приемник.
Отговори с цитат
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
4k, dvbc or t2, dvbs2x, e2, octagon, sf8008, uhd


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 27 (0 членове и 27 гости)
 

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
OCTAGON SF8008 4K UHD E2 DVB-S2X & DVB-C/T2 SKY DIGITAL ПРОМОЦИИ и НОВИНИ от СКАЙ ДИГИТАЛ 0 30-10-2018 00:39
Продавам Octagon SF8 HD BULLET Приключили продажби 1 28-01-2018 19:10
OCTAGON SF-918HD Ланселот Цифрови САТЕЛИТНИ Приемници [DVB-S, DVB-S2] 1 08-04-2009 16:48


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 13:45.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.