The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДИСКУСИИ - Всичко за сателитната и наземната телевизия > ПРИЕМНИЦИ за цифрова сателитна телевизия > DREAMBOX

DREAMBOX DM 500, DM 600, DM 800, InetBOX и др.

Отговори
 
Контрол над темата Търси в тази тема Начин на разглеждане
  #101  
Стар 13-08-2010
Аватара на СТАРИЯ
СТАРИЯ СТАРИЯ не е на линия
Чергар
 

Дата на присъединяване: Apr 2009
Мнения: 172
Благодари: 30
Получил благодарност:
37 пъти в 23 поста
Сваляния: 92
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Въйко Вижте мненията
Никой не приема като заяждане нищо.Всеки излага своята гледна точка.Аз моята съм я показал и никого не ангажирам с нея.Отделно че не видях опровержение.
Генту,позволи ми да не се съглася с теб,цъкни на следните линкове:

http://www.dtv-bg.com/forumdisplay.php?f=27
http://www.dtv-bg.com/forumdisplay.php?f=150

Виж на първия за какво става дума,18 страници изписано за Дриймбокс,не една,не две,пет или 10 а 18.Дали според теб има въпрос който не е засегнат?!

Виж вече за Авира (примерно) няма толкова,има няколко откъслечни теми и постове.Седнете напишете упътвания и указания кое как и защо,напишете всичко за този приемник и когато го направите ще видим как ще реагирате в момента в който някой зададе въпрос за който вече е обяснено.
Щом ти трябва опровержение,ето ти:
Всичко в дългия ти пост е вярно,но зависи от коя страна го погледнеш и кой го чете.Счетоводния очет се нарича още баланс, а е баланс,защото се състои от 2 части:приходна и разходна.Като идеш при данъчния той изобщо няма да обърне внимание на разходната част-това дето си смятал ти за киловатите и т.н..Него го интересува приходната част.И сега вече става весело.Виждам ,че си добре със смятането.Почваме да смятаме.Тия дето наричаш кокошкари,всъщност са чорбаджии-изедници,даже капиталисти-експлоататори или още по-лошо:направо са империалисти-кожодери.Тая кутия с цигари в сравнение с цената на пакета(30лв) е около 17%.Това е ОГРОМЕН процент,в сравнение с това дето предлагат "стабилните пичове".Цената на пакета,дето те го предлагат за 4 кутии цигари,е не по-малко от 1200лв(влез в сайтовете на провайдърите дето ти излизат в инфото и смятай.Може да е 3-пъти по-голяма,но в никакъв случай не е по-малка от 1200).Това е около 1.7%,или 10 пъти по-евтино от кокошкарите.Как тогава да ги наречем тях?Пилещари,яйчари,чехълчетари или направо амебари.Освен това,до сега не съм видял Булсат да фрийзва,и тъй като си запознат и с хоповете,мога да ти кажа,че и на хоп0 да е НДС картата например,пак може да се заиграе,ако 2-3ма като теб,докато другите гледат мача,решат да се разкарат по каналите за да проверят дали някъде не дават "Робинята Изаура" на ХД с английско аудио(това е само пример,знам че с твоя Инпакс не ловиш ХД).И какво излиза в крайна сметка,че всъщност "кокошкарите" са едни достойни бизнесмени,които предлагат качествена услуга на сносна цена, а "готините пичове" некачествена услуга(макар и по независещи от тях причини) на дъмпингова цена.А когато предлагаш на дъмпингова цена,това е за сметка на по-голямо количество.А многото маймуни на клона,рано или късно водят до неговото счупване.Освен това тези които имат морала(а и знанията) да предлагат качествена услуга се броят на пръсти.Знаеш ли колко много са хората дето си имат "доставчик" а си търсят нов,и като ги питаш"що така",отговора е "не съм доволен".Защо не приемеш и другата хипотеза,че тези дето наричаш сульо и пульо,просто са отишли по чуждите форуми от зор,а не от тарикатлък.Срещнал е някоя амеба дето на някое място не са му казали "фак" по някаква случайност,и вече е станал "голямата работа".Да ама накрая на месеца вече се е отказал(поради лошото качество на услугата).Другия месец се закача за друга амеба,и пак така.И накрая му писне и реши и той да клепе по форумите и се превръща в Сульо-Пульо.Прав е Херакъла(между другото постовете му са винаги на място и много точни),че това е просто форум на хора с общи интереси и много малко от хората тук си изкарват хляба със сат техника и технологии.Просто за тях това е едно хоби.И както ти,като те заболи зъб отиваш на зъболекар,плащаш 30 кинта,и той ти прави пломбата.Дано и същия този зъболекар или автомонтьор или автокранист е осъзнал,че ако иска да получава качествена услуга,също трябва да плаща.Ако не,както казва бат ви Милко Калайджията (напълно съм съгласен с него) сяда си на гъза и почва да чете.(Бат Генту,никой не те праща да рупаш)казвал съм го и на друго място за над 90% от въпросите,вече има отговор в тоя форум,но иска четене,останалите 10% ще дойдат сами.Сега поне има от къде да се прочете,а не като преди години,когато понякога по цял месец не може да получиш отговор на елементарен въпрос-просто нямаше от къде.Много ме дразнят хората,които искат наготово.Така ,че Генту,не мога да разбера какво толкова те дразнят дриймовете и съпорта.Любимата ти Арива също има възможност за съпорт.Друг е въпроса кой как приема нещата,и в кой момент ще осъзнае(говорим за нарицателния Сульо-Пульо),че вместо да плаща за карта и да клепе по форумите,за да получи "фак"-а на Въйко,за същите пари може да гледа почти всичко.Лошото е ,че за да се случи това,е необходимо да са изпълнени прекалено много условия,и най-вече,да поадне на някой от тези дето се броят на пръсти и си дундурикат рожбите прилежно.
Относно Аривата.Радвам се ,че вече не я отричаш тотално(хареса ми примера с блока и къщата),но не забравяй,че като мине булдозера след 6 месца,парцела ти остава без пари.
Аривата си остава един най-обикновен приемник,който след една година ще е забравен,но не трябва да се игнорират моментните му качества.
Относно така наречените дървета,и те си имат своята стойност и не трябва да се отричат тотално,особена ако човек не ги познава в основи,и Вектра и Кинг не са му само далечни понятия.Знаеш ли къв кеф беше,га преди половин година подкарах Фаусто на Маджестика - просто тръпка.Знаеш че мога да гледам по сума ти начини.Не всичко е линукс приемници.Дядо ми ме намрази преди 3 години га му сложих Дриймбокса.Просто която и програма на който и да е спътник се отваря - убих му тръпката.
Има хора,които познават,що годе линукс приемниците,а за емулаторите по принцип ми задават меко казано странни въпроси.И на тебе най-сериозно ти препоръчвам да си вземеш някакво дърво,просто да минеш по пътя.Няма да обеднееш с 30-40лв.Даже ела да пием по бира и ще ти подаря едно Юмату.
Малеее.Олял съм се.Спирам до тук......
__________________
"Майка ми тъче в завода плат за всички, за народа - и за теб и за мен - всеки да е пременен! " Детска песничка
Отговори с цитат
Следните потребители (3) благодарят на СТАРИЯ за този полезен пост
Devnull (13-08-2010), heracle (13-08-2010), Въйко (13-08-2010)
  #102  
Стар 13-08-2010
Аватара на gentu
gentu gentu не е на линия
Старото (куче)!!!
 

Дата на присъединяване: Aug 2007
Местоположение: София
Мнения: 5,738
Благодари: 1,373
Получил благодарност:
2,166 пъти в 1,223 поста
Сваляния: 183
Ъплоуди: 10
По подразбиране

Цитирай:
Много ме дразнят хората,които искат наготово.Така ,че Генту,не мога да разбера какво толкова те дразнят дриймовете и съпорта
-ооо ,споко мене трудно може да ме из дразни нещо!

Но ,
представи си следното:
-влиза тук примерно някоя докторка(може и счетоводителка и т.н.) и пита какво да си вземе за да гледа?
-отворковците веднага и пускат мухата за върховният Дрийм и след някой и друг възхваляващ пост ,тя отива и си го взема.
- носи го дома ,чете инструкции и т.п. (ако ги има) ,включва това онова както й се отдаде и накрая се омотава като "пиле в гръсти".
-идва пак тука и задава някакъв "тъп" въпрос и въпросните отворковци я "пращат да рупа"

Ти какво очакваш да направи въпросната "докторка" - да изчете целия форум ли?(щото си няма друга работа)
Та за тези питащи иде реч - те другите си знаят какво да четат и къде и знаят как да си зададат въпроса ,за да им се отговори.
__________________
-"Знанието е сила"
Всеки може да опикае стените. - Бъди мъж! - осери тавана!
Отговори с цитат
  #103  
Стар 13-08-2010
Devnull Devnull не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Feb 2008
Мнения: 967
Благодари: 303
Получил благодарност:
286 пъти в 151 поста
Сваляния: 178
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Май бъркаш нещо или просто не искаш да го разбереш щото си си набил едно в главата и копаш като стара плоча.
На всеки сайт или и в магазин да идеш за Дрийма или който и да е линукс приемник пише ето това:

Изисква се компютърна грамотност.
Отговори с цитат
  #104  
Стар 13-08-2010
Аватара на gentu
gentu gentu не е на линия
Старото (куче)!!!
 

Дата на присъединяване: Aug 2007
Местоположение: София
Мнения: 5,738
Благодари: 1,373
Получил благодарност:
2,166 пъти в 1,223 поста
Сваляния: 183
Ъплоуди: 10
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Devnull Вижте мненията
Изисква се компютърна грамотност.
-така ли си мислиш?
А не знаеш ли че те доХторите и счетоводителите и др. подобни ,вече работят непрекъснато с компютри и това е просто задължително условие за тях!(май ти нещо си се объркал ,а?)
__________________
-"Знанието е сила"
Всеки може да опикае стените. - Бъди мъж! - осери тавана!

Последно редактирано от gentu : 13-08-2010 на 20:08
Отговори с цитат
  #105  
Стар 13-08-2010
Devnull Devnull не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Feb 2008
Мнения: 967
Благодари: 303
Получил благодарност:
286 пъти в 151 поста
Сваляния: 178
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Дано ти се падне доктор дето разбира от линукс
Отговори с цитат
  #106  
Стар 13-08-2010
Аватара на gentu
gentu gentu не е на линия
Старото (куче)!!!
 

Дата на присъединяване: Aug 2007
Местоположение: София
Мнения: 5,738
Благодари: 1,373
Получил благодарност:
2,166 пъти в 1,223 поста
Сваляния: 183
Ъплоуди: 10
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Devnull Вижте мненията
Дано ти се падне доктор дето разбира от линукс
-явно е че не можеш да стоплиш!
(докторите е използувано само като нарицателно!( "Анадъм му?")
__________________
-"Знанието е сила"
Всеки може да опикае стените. - Бъди мъж! - осери тавана!
Отговори с цитат
  #107  
Стар 13-08-2010
Аватара на sarivano
sarivano sarivano не е на линия
РУСОФИЛ
 

Дата на присъединяване: Feb 2009
Местоположение: Пловдив
Мнения: 1,478
Благодари: 1,373
Получил благодарност:
658 пъти в 373 поста
Сваляния: 83
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Devnull Вижте мненията
Дано ти се падне доктор дето разбира от линукс
Поне 3 ще ти покажа....)))))Печално е когато Познаването на ОС ,се възприема като ПОЗНАНИЕ))))

А иначе самият израз "КОМПЮТЪРНА ГРАМОТНОСТ" е безумна дивотия от едно време,когато Потребителските Умения се възприемаха като "ГРАМОТНОСТ" ,на фона на дълбокото невежество на Властимащите...за които изуването на Коравите Еминии и подмяната с Гумени Галошки,беше вече "Приобщаване към Цивилизацията"..и всичко непознато им звучеше като "ГРАМОТНОСТ"))))
__________________
УБИВА КОМУНИЗМЪТ, СОЦИАЛИЗМЪТ НЕ УБИВА- ТОЙ МЪЧИ!

Последно редактирано от sarivano : 13-08-2010 на 21:30
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на sarivano за този полезен пост :
gentu (13-08-2010)
  #108  
Стар 13-08-2010
Аватара на Въйко
Въйко Въйко не е на линия
Овчар
 

Дата на присъединяване: Jun 2008
Местоположение: TKЗС
Мнения: 1,295
Благодари: 110
Получил благодарност:
916 пъти в 346 поста
Сваляния: 9
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от СТАРИЯ Вижте мненията
Щом ти трябва опровержение,ето ти: ...
Moйте извинения,възрастни човече,но в думите ти не намирам никакво опровержение,по-скоро доразвиваш моя пост и мойте мисли,аз ще те допълня.
Тези 17% от 30лв наистина са толкова.Да добре.Човека има локална.Ако има всички локални което е почти невъзможно толко ще са му разходите?Нямам си никаква идея колко ще излезе сумата за да имаш основните 9-10 оператора и въшкарите покрай тях.12 000лв на година няма да стигнат,може би в пъти повече но нека приемем 12 000!.Приравняваме към 17-те процента.Това са 1000лв на месец и се получава 170лв.Дори с толкова занижени цени на абонаментите дали ще се намери някой в България да заплати тази сума за да гледа телевизия?Не естествено,да не се е побъркал?!В случая реципрочността не е валидна.
За другото си прав че като се качат маймуните на клона и той ще се счупи.Точно тук е функцията на "администратора" да знае колко може да поеме и дали му стигат възможностите.Е точно тези са готините пичове,които имат много трезва и ясна преценка на ситуацията и сам казваш че са малко.Малко са но са качествени,останалото е плява.
Това се мъчих да обясня че става ли дума за пари то всичко трябва да ти е изпипано от до или да се стараеш да бъде такова и постоянно да се усъвършенстваш.Херакъла говореше за "съпорта".Човека "съпорт" трябва да познава много добре и другите приемници а не само ДМ за да може да реагира точно да съпортне човека "клиент" да си реши проблема.А какви са повечето,взел локална за 30лв/м,накичил 400карти на хоп3 и 4000 на хоп 4 всичко качено на ДМ на който гледа филми като ляга и после вика "Кой,аз ли,а пффф всичко ми е перфект бе,яла гугутка мамина".И такива са 90% от хората.Има такива които ще те пуснат по една седмица да тестваш,да видиш кое как и защо а не за един ден от който като се прибереш и не можеш да свършиш нищо,после вечеряш,дават филма и в 11 разръчкаш за половин час и лягаш.По тази тема толкова от мен защото до там ми стигат познанията,аз съм една гнида която се е лепнала и смуче до колкото го траят и може да прави сравнения.

За Аривата.Ми да,не я отричам,кой съм аз че да го правя.Има ли проблеми-има,ще ги опраят ли-дано по-скоро.А за булдозера...ми да парцела си е мой ама искам да имам къде да живея а на парцела не става понеже не мога да строя Вие сте си от старата генерация,свикнали сте си с емулаторите и че нюкамд е най-великия и единствен протокол.Няма лошо,старото и изпитано не може да бъде отхвърлено.И ВАЗ 2107 беше страхотна коа,още си вървят и е добра количка но някак си да се сравнява с по-новите коли не върви.Е да,можеш да си й правиш каквото си искаш с пет ключа докато на новите или ще се скъсаш да четеш или отиваш в сервиза.
Цитирай:
най-сериозно ти препоръчвам да си вземеш някакво дърво,просто да минеш по пътя.Няма да обеднееш с 30-40лв.Даже ела да пием по бира и ще ти подаря едно Юмату.
А не мерси,за да карам Мерцедес не ми е нужно да се уча на Лада.С Ямату не можеш да ме прилъжеш да ме напиеш


Цитирай:
Първоначално написано от gentu Вижте мненията
- да парата си е важно нещо ,точно така трябва да се обяснява ,когато се препоръчва DREAM на питащи - "какъв приемник да си взема"!Съгласен?
Генту,има и нещо друго,питащия никога не тръгва по правилния път.Всеки пита "Какъв приемник да си взема".Правилния въпрос е:
-Момчета,мога да отделя 300лв и искам да си взема приемник с който да гледам Булсат,филми,ХД канали и отделно ако нещо друго там може да се измисли контрабандичка неакцизно е добре дошло.Има ли такава възможност или давайте съвети кое може да отпадне но да се вместим в бюджета.Или склонен съм да изчакам и да събера някой лев но ми кажете подходящ вариант и каква е цената.От компютри нищо не разбирам ако има значение (добре съм с компютрите и няма проблем).

Мисля че тогава всичко ще е много по-лесно.Когато човек си купува кола не влиза в автосалона и да каже "Искам да си купя кола" а казва "Търся нещо малко,с две врати,дизелче,задължително с климатик и да е до 10 години."Нали така?
Отговори с цитат
  #109  
Стар 13-08-2010
Devnull Devnull не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Feb 2008
Мнения: 967
Благодари: 303
Получил благодарност:
286 пъти в 151 поста
Сваляния: 178
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Аз съм стоплил от как съм си купил Дриймове. И ако намериш и един мой пост дето пише нещо от сорта - а бре как да гледам това и онова ще ти подаря каквото искаш. Може и един Дрийм 8000. Първата ми работа беше да си намеря карта. Знаем ирдетото как се намира вече нали? За целта на собствени разноски минах некви си 200км и се обвързах с договор към оператор само и само да имам карта а не да ментя както сега твоите хора дето ги защитаваш сe опитват да го правят като лъжат най-нагло че имат локална карта благодарение на Vplug и Fausto.
И да ти разкажа за един случай с твоите прехвалени еднодневни приемници. Гледат си хората с два Волтела една картичка(нема казвам коя е) - баща и син са. Синът(при него е картата) си дига гълъбите и отива на море като оставя приемника на стенд бай. И кво стаа другия гледа една нощ и на сутринта нема никой. Звъни по телефона на оператора и изпълнява инструкциите като картата я е прехвърлил в операторския приемник. Хоп Тв грейва и той пак я поставя в приемника-майка,защото за да спести стинки при него е приемник без слот за карта.На другата сутрин пак и пак докато не ме пипта мен що така се получава ама не ми казва че приемника майка е на стенд бай режим.
Та разпитвам аз налява и надясно дали картата се ъпва и всичко казва че няма проблеми с ъпването. Брех почвам да вервам у задгробен живот тогава. Да но докато не отидох да видя на място. Първия поглед и вече ми се изясни.
Та за тази инсталация съответно човеко си е платил да не мислиш че му е дар от бога?Ама инструкциите малко са липсвали да не се изключва приемника-майка за продължително време.
Омръзна ми вече да пиша.
Отговори с цитат
  #110  
Стар 13-08-2010
Аватара на gentu
gentu gentu не е на линия
Старото (куче)!!!
 

Дата на присъединяване: Aug 2007
Местоположение: София
Мнения: 5,738
Благодари: 1,373
Получил благодарност:
2,166 пъти в 1,223 поста
Сваляния: 183
Ъплоуди: 10
По подразбиране

Цитирай:
Когато човек си купува кола не влиза в автосалона и да каже "Искам да си купя кола" а казва "Търся нещо малко,с две врати,дизелче,задължително с климатик и да е до 10 години."Нали така?
-не ,не е така!!!
(само овчарите от ТКЗС-то ,може би така си купуват "коли"!!!)

п.п. - "кола" не е = на автомобил!(само за сведение)

п.п. - @Devnull
Цитирай:
а не да ментя както сега твоите хора дето ги защитаваш сe опитват да го правят като лъжат най-нагло че имат локална карта благодарение на Vplug и Fausto.
-нещо пак си се объркал много ,момко!!!
__________________
-"Знанието е сила"
Всеки може да опикае стените. - Бъди мъж! - осери тавана!

Последно редактирано от gentu : 13-08-2010 на 22:00
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
Помощ


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
помощ ahmed71 Въпроси и отговори 8 30-12-2010 09:38
помощ biser CCcam 4 02-12-2010 19:03
Помощ за 16Е alexi САТЕЛИТНИ АНТЕНИ 6 16-10-2010 18:29
помощ sandokansam YU-MA-TU / VOLTEL 1 21-12-2009 19:00
Помощ! masters™©® DREAMBOX 5 04-09-2008 23:11


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 14:10.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.