The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > Българските оператори и програми на Български > ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА ВИВАКОМ ТВ САТ - Цифрова сателитна телевизия

ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА ВИВАКОМ ТВ САТ - Цифрова сателитна телевизия
Горещ телефон: 0700 17 000, Спътник Intelsat 12 (45E)
Списък с честоти и параметри на програмите от пакета на Vivacom TV

Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #1201  
Стар 20-01-2022
Silencer Silencer не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: May 2009
Мнения: 41
Благодари: 4
Получил благодарност:
7 пъти в 6 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от кубер Вижте мненията
Благодаря. На 100мб съм подписъл. Почвам да разкачам ще пробвам и с GlassWire Elite и ще видим...

Това не е нормално. Да не download-ваш нещо по време на теста? Изключи всичко в мрежата и направи пак тест. Оптиката докъде ти е? Това е при мен с работещи 2 смарт бокса и ТВ на компютъра. Ако ги изключа е около 100 mbit.



Вероятно са ти дали smartcom рутера, защото е 10/100mbit. Принципно няма смисъл да слагаш гигабитов рутер защото си на 100mbit. Единственото предимство ти е, че ако минеш на по-висока скорост, ще можеш да го ползваш. Аз съм сменил рутера и съм го флашнал с dd-wrt, но smartcom-а си работеше добре. Няма никаква разлика. Ако си изключил всичко и теста пак ти е толкова, определено нещо не е наред и аз бих се обадил.
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на Silencer за този полезен пост :
кубер (20-01-2022)
  #1202  
Стар 20-01-2022
кубер кубер не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Sep 2021
Мнения: 9
Благодари: 6
Получил благодарност:
1 път в 1 пост
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Silencer Вижте мненията
Това не е нормално. Да не download-ваш нещо по време на теста? Изключи всичко в мрежата и направи пак тест. Оптиката докъде ти е? Това е при мен с работещи 2 смарт бокса и ТВ на компютъра. Ако ги изключа е около 100 mbit.
Без да download-вам нещо. 2ва смарт бокса на телевизорите и едно РС.
Oоптиката е до входа на блока от там lan кабел до рутера

Отговори с цитат
  #1203  
Стар 20-01-2022
кубер кубер не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Sep 2021
Мнения: 9
Благодари: 6
Получил благодарност:
1 път в 1 пост
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране


Отговори с цитат
  #1204  
Стар 20-01-2022
Silencer Silencer не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: May 2009
Мнения: 41
Благодари: 4
Получил благодарност:
7 пъти в 6 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Направи теста по LAN от PCто. Ако пак ти е толкова, направо им се обаждай.
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на Silencer за този полезен пост :
кубер (20-01-2022)
  #1205  
Стар 20-01-2022
yavor1 yavor1 е на линия
ХХХ
 

Дата на присъединяване: Feb 2009
Местоположение: По морето
Мнения: 12,854
Благодари: 1,290
Получил благодарност:
4,836 пъти в 3,022 поста
Сваляния: 172
Ъплоуди: 19
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Silencer Вижте мненията
Принципно няма смисъл да слагаш гигабитов рутер защото си на 100mbit. Единственото предимство ти е, че ако минеш на по-висока скорост, ще можеш да го ползваш....
По принцип има логика в разсъжденията ти, но не е точно така.
Преди да сменя с гигабитов рутер TP-Link Archer C6(EU)V2, имах TP-Link TL-WR940N V5.
След смяната има чувствителна, положителна разлика определено!
Надявам се някой ден да пуснат по-висока скорост и да не им ползвам операторските рутери.
Отговори с цитат
  #1206  
Стар 20-01-2022
Silencer Silencer не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: May 2009
Мнения: 41
Благодари: 4
Получил благодарност:
7 пъти в 6 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

TP-Link TL-WR940N V5 не е двубандов рутер. Работи само на 2.4 GHz честота, а TP-Link Archer C6 е двубандов - (2,4 GHz / 5 GHz). Всички устроиства ползват 2,4 Ghz и това е силно натоварен радио спектър, дори микровълновата е в диапазона 2,45 GHz, нормално е да се получава "задръстване" в тази честота. 5 GHz е свободна.
Правилно си усетил разликата, но не е защото е гигабитов, а защото е двунадов. Разлика между еднобандов и двубандов безжичен рутер

В случая, каквото и да сложиш, все ще ползва 100mbit. Smartcom-а на кубер е двубандов, но той използва 2,4 GHz в момента на снимката. Втората лампичка е за 5 GHz, а третата за 2,4 GHz. Първата е power и се чудя защо не се вижда да свети. Рутера го използвах 1 месец и не ми се струва никак лош. Аз го смених защото имах съмнения за грешките на TВто, но още на другия ден се появи грешка с моя рутер. Грешките изчезнаха, когато смених кодирането на смарт боксовете от ABR на CBR. Чакаме да видим по лан какъв му е теста.

Последно редактирано от Silencer : 20-01-2022 на 14:59
Отговори с цитат
  #1207  
Стар 20-01-2022
yavor1 yavor1 е на линия
ХХХ
 

Дата на присъединяване: Feb 2009
Местоположение: По морето
Мнения: 12,854
Благодари: 1,290
Получил благодарност:
4,836 пъти в 3,022 поста
Сваляния: 172
Ъплоуди: 19
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Silencer Вижте мненията
TP-Link TL-WR940N V5 не е двубандов рутер. Работи само на 2.4 GHz честота, а TP-Link Archer C6 е двубандов - (2,4 GHz / 5 GHz). Всички устроиства ползват 2,4 Ghz и това е силно натоварен радио спектър, дори микровълновата е в диапазона 2,45 GHz, нормално е да се получава "задръстване" в тази честота. 5 GHz е свободна.
Какво задръстване, какви ги измисляш?
Наоколо са 4 съседски мрежи на 2,4 Ghz, все едно съм в пустиня!
Съотвенто се съобразявам с wifi анализатора кой канал да ползвам!!!

Не е причината в задръстването на 2,4 Ghz диапазона, то е ясно че няма как повече от 100Мв да получа, но ги получавам навсякъде, дори зад земетръсната шайба....
Както и да е, всеки сам си взема решение, аз така съм си решил проблема, споделям, на теб ти харесва операторска сапунерка, чудесно...
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на yavor1 за този полезен пост :
demmlik (22-01-2022)
  #1208  
Стар 20-01-2022
Silencer Silencer не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: May 2009
Мнения: 41
Благодари: 4
Получил благодарност:
7 пъти в 6 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от yavor1 Вижте мненията
Какво задръстване, какви ги измисляш?
Наоколо са 4 съседски мрежи на 2,4 Ghz, все едно съм в пустиня!
Съотвенто се съобразявам с wifi анализатора кой канал да ползвам!!!

Не е причината в задръстването на 2,4 Ghz диапазона, то е ясно че няма как повече от 100Мв да получа, но ги получавам навсякъде, дори зад земетръсната шайба....
Както и да е, всеки сам си взема решение, аз така съм си решил проблема, споделям, на теб ти харесва операторска сапунерка, чудесно...
Не казвам, че ми харесва. Казвам, че плюете рутерите хора, които си нямат понятите какво е двубандов рутер и как работи 2.4 GHz честота и си мислят, че като сложат гигабитов рутер на 100mbit връзка и излитат в космоса. Една микровълнова в близост може да ти спре връзката, отделна тема е, че ако това се случи е време да смениш микровълновата.

Последно редактирано от Silencer : 20-01-2022 на 15:55
Отговори с цитат
  #1209  
Стар 20-01-2022
yavor1 yavor1 е на линия
ХХХ
 

Дата на присъединяване: Feb 2009
Местоположение: По морето
Мнения: 12,854
Благодари: 1,290
Получил благодарност:
4,836 пъти в 3,022 поста
Сваляния: 172
Ъплоуди: 19
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Silencer Вижте мненията
Не казвам, че ми харесва. Казвам, че плюете рутерите хора, които си нямат понятите какво е двубандов рутер и как работи 2.4 GHz честота и си мислят, че като сложат гигабитов рутер на 100mbit връзка и излитат в космоса. Една микровълнова в близост може да ти спре връзката, отделна тема е, че ако това се случи е време да смениш микровълновата.
А бе спИциалиста, аз ти казвам как е при мен, дори високия банд не го ползвам, но ти си знаеш опорките, остава да кажеш и колко макета ще вземеш в екипажа си
Вижда се, че само ти разбираш от рутери, не бих се учудил и към Виваком да си на щат и за това най-добрите са операторските сапунерки!
Относно микровълновата, ами и там не си в час, въпреки че се представяш като спИциалист по всичко.
Хайде у лево, че много си повярва

Последно редактирано от yavor1 : 20-01-2022 на 16:42
Отговори с цитат
  #1210  
Стар 20-01-2022
Silencer Silencer не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: May 2009
Мнения: 41
Благодари: 4
Получил благодарност:
7 пъти в 6 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от yavor1 Вижте мненията
А бе спИциалиста, аз ти казвам как е при мен, дори високия банд не го ползвам, но ти си знаеш опорките, остава да кажеш и колко макета ще вземеш в екипажа си
Вижда се, че само ти разбираш от рутери, не бих се учудил и към Виваком да си на щат и за това най-добрите са операторските сапунерки!
Относно микровълновата, ами и там не си в час, въпреки че се представяш като спИциалист по всичко.
Хайде у лево, че много си повярва
Без коментар. Интелегентните хора, когато не знаят нещо, просто четат. От обсъждане на полезна информация темата се превръща в заяждане и безмислени спорове с аргумент "аз ти казвам как е при мен. Хайде у лево, че много си повярва". Аз съм дотук в дискусията с теб. Просто няма какво да обсъждаме. Да разсъждаваш с глупци е все едно да палиш свещи за слепци. Отивам да си взема премията от Виваком. На теб ти пожелавам всичко най-добро.

Последно редактирано от Silencer : 20-01-2022 на 17:18
Отговори с цитат
Следните потребители (2) благодарят на Silencer за този полезен пост
polomski (21-01-2022), леозарини (21-01-2022)
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
eon, turn, tv


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 194 (24 членове и 170 гости)
boris.ivanov, d.hristov, delcho tanev, dzumba, fox, Gena_Bs, klintan, milenjs, ogibo, oktay89, reeexx, sando80, vanko23, wassl, амиго, Ачо, Венци Колев, Генадий Лачев, мнн, Пешито, Руменчо, Себастиян, Трънката, фото


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 12:00.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.