The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > Сателитни новини, интересни предавания (EPG), полезни сайтове > EPG - TV ПРОГРАМИТЕ - Какво, Къде и Кога може да се гледа > ДРУГИ

Notices

Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #121  
Стар 28-03-2018
Аватара на Дедал
Дедал Дедал е на линия
Спец
 

Дата на присъединяване: Feb 2010
Мнения: 4,954
Благодари: 3,709
Получил благодарност:
1,721 пъти в 1,137 поста
Сваляния: 6
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Българите направиха повече за България отколкото който и да е друг!
...че и за Русия - зали щеше да има такава държава без писмеността и религията а?

Цитирай:
Най-често на подобни места се чоплят и се осмукват дребни подробности, които често наистина са противоречиви и нелицеприятни. Но докато чоплят въшки, събеседници често не забелязват цял мамут.
Ми ето , че точно това правиш ти (и цялата ви кафява пропаганда)- чопнеш от тук от там някой факт и си го натъманяваш както ти е удобно за тезите/интересите.
Вече би трябвало да ви е ясно , че няма СИВ и варшавски договор и не вие определяте какво е в наш интерес!

Караш я май като оня вашия КГБ поп - дошъл поканен на гости , а взе да обижда и нарежда на домакина - ай сиктир!
Отговори с цитат
Следните потребители (2) благодарят на Дедал за този полезен пост
notwist (28-03-2018), бендо (28-03-2018)
  #122  
Стар 28-03-2018
братушка братушка не е на линия
?????
 

Дата на присъединяване: Feb 2016
Мнения: 828
Благодари: 13
Получил благодарност:
287 пъти в 194 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Дедал Вижте мненията
...Ми ето , че точно това правиш ти (и цялата ви кафява пропаганда)- чопнеш от тук от там някой факт и си го натъманяваш както ти е удобно за тезите/интересите.
....
А ми да Защитавам честта на братушките, като се старая да не засегна гордостта на истински българи (разбирам, че ганьовците са шепа).
Но ключовото е, че не си възразил срещу НИТО ЕДИН от "моите" факти

А светите братя в Русия се почитат - държавен праздник е.
И заслугите български не се отричат... Български опълченци от Шипка (например) там наистина почитат като герои. И аз ги смятам за такива.
Отговори с цитат
  #123  
Стар 28-03-2018
Аватара на register
register register не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Jun 2010
Мнения: 2,505
Благодари: 3,241
Получил благодарност:
1,465 пъти в 670 поста
Сваляния: 6
Ъплоуди: 0
По подразбиране

истината е, че България наистина си пати от стратегическото си местоположение и кой ли не постоянно се опитва къде успешно къде не да ни завладее

и ако трябва да сме честни - от всички тези завоеватели най-близки като религия, писменост, език и култура са ни руснаците, а не немците, не гърците, не турците, не хамериканците

друг е въпросът, че русия никога не е била световен икономически двигател, като да речем америка или германия, и от това съответно сме страдали и ние, както казват, "не сме случили на поробител"

и да си кажем честно - добре че не сме останали под гръцко или турско, че щяхме да сме много по-зле от това сега

а иначе всеки що годе читав икономист може да направи лесно сравнение къде се е намирала икономически България 30 години след втората световна войа, и къде се намира 30 години след падането на желязната завеса

70те в спомените на българите са просто песен в сравнение с днешната реалност, резултат от усилията на цяла "обединена европа"...

и русия и европа си имат доста трески за дялане, но като си говорим за факти - това са фактите...
__________________
ред сълзи
ред сополи
ред дафинов лист
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на register за този полезен пост :
digimp (29-03-2018)
  #124  
Стар 28-03-2018
yavor1 yavor1 е на линия
ХХХ
 

Дата на присъединяване: Feb 2009
Местоположение: По морето
Мнения: 12,825
Благодари: 1,289
Получил благодарност:
4,813 пъти в 3,011 поста
Сваляния: 172
Ъплоуди: 19
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от братушка Вижте мненията
А ми да Защитавам честта на братушките, като се старая да не засегна гордостта на истински българи (разбирам, че ганьовците са шепа).
Но ключовото е, че не си възразил срещу НИТО ЕДИН от "моите" факти

А светите братя в Русия се почитат - държавен праздник е.
И заслугите български не се отричат... Български опълченци от Шипка (например) там наистина почитат като герои. И аз ги смятам за такива.
Що бре братушка, не са ли султански опълченците, по твоята логика
Добре че Александър премахна робството, защото крепостните кристияни бяха РОБИ!
Но твоят любим Сталин го въведе отново, май забрави че съветските селяни нямаха паспарти, а само удостоверения с които не могат да напуснат областта - губернията , крепостни станаха, защото другият вариянт бе Гулаг или безследно изчезнали!
Тази "свобода" по съветски ли ми рекламираш, за нея ли да сме благодарни на Сталину и Ленину и Брежневу и вся остальная сволач
Отговори с цитат
  #125  
Стар 28-03-2018
братушка братушка не е на линия
?????
 

Дата на присъединяване: Feb 2016
Мнения: 828
Благодари: 13
Получил благодарност:
287 пъти в 194 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Но твоят любим Сталин
Мразя когато ми приписват неща, които не съм казвал, не съм и помислял дори.
Ще помоля, ама много, в бъдеще да не ми приписвате собствените ви мисли.

Никъде не съм писал, че в СССР или Русия сега положението в божествено. Настоявам само, че там не е толкова зле, както някои се опитват да го пропагадират тука.

Цитирай:
Вече би трябвало да ви е ясно , че няма СИВ и варшавски договор и не вие определяте какво е в наш интерес!
И защо мисли, че не "ни" е ясно?
Проблемът е само, че в думите ти няма това, че Вие (българи) решавате и определяте какво е във Ваш (български) интерес...

Например кой реши газовата тръба да не идва в България? Цената на газта за бг щеше да се намали, щяхте да печелите от транзита. Но сега вече закупените за милиони евро тръби просто ръждясват някъде покрай Бургас. Вече платени с вашите данъци, между другото.
Отговори с цитат
  #126  
Стар 28-03-2018
Аватара на Дедал
Дедал Дедал е на линия
Спец
 

Дата на присъединяване: Feb 2010
Мнения: 4,954
Благодари: 3,709
Получил благодарност:
1,721 пъти в 1,137 поста
Сваляния: 6
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Продължаваш да затвърждаваш мнението ми - нагли и нахални, без грам уважение към отсрещния !

Цитирай:
Първоначално написано от братушка Вижте мненията
Факти? Факти могат да бъдат различни. Най-често на подобни места се чоплят и се осмукват дребни подробности, които често наистина са противоречиви и нелицеприятни. Но докато чоплят въшки, събеседници често не забелязват цял мамут.

А големите факти са малко и са прости:
1. Българи са живели 500г под турско управление (иго, робство, присъствие, любов и дружба - няма да взимам отношение). Няма почти никакви права, плащаха дан на султана и от време на време бяха жестоко малтретирани; - имат собственост, имат право да отидат където си поискат, в по-късни времена вече имат и фабрики и т.н. ... все неща забранени при съветската окупация след 1944 г.
2. Нито финландците, нито румънците и прочие НЕ са дошли сами да се застъпят за българи. Те чакаха тук да дойде руска имперска армия и чак тогава се присламчиха; - кога точно Русия се застъпи за българите ? колко войни преди това води Русия срещу Османската империя и какво допринесе това за българите? Не руският имрератор нарежда на румънци и сърби да се включат нали - колко ви е била голяма войската и какво щеше да се случи с нея без намесата на опълченци и войски от други държави?
3. Руски цар наистина преследваше свои геополитически интереси, но редник братушка умираше на тази земя с мисли за свобода на прост български селянин и искрено го смяташе за брат;
4. Не всичко мина гладко и не стана веднага, но в резултат на "първата руска окупация" българи получиха държава и собствен цар. Ако руски цар не беше преследвал тук негови интереси досега още щяхте да ходите с фесове. не можеш да знаеш какво щеше да се случи без намесата (поредна) на Русия в преследване на собствените си интереси, а не заради някакви си българи там - 200 години преди сме били под византийско и не ни е "помагала" Русия да се освободим ... всъщност то тогава имало ли е такава държава
5. Накрая ганьовците недоволстват от цената на получената свобода щото повече им изнася всичко да получават даром. Явно предпочитат да не бяха убили апостола, за да запазят фесове за градски управници.
нищо не сме получили даром ! А за убийството на Апостола вината е на вашият т.н. граф Игнатиев - по османските закони тогава присъдата е била заточване в Диарбекир
България и българи са твърде малко за да останат напълно независими, особено с това стратегическо местоположение. Остана на чуем кой и кога направи за българи и България повече от Русия? - вече писах - никой не е направил повече за българите от самите българи !
Е, да чуем... фактите...
п.п. То вие сте най-силни в "ще"-то , туй ще, онуй ще ... и накрая както винаги

Последно редактирано от Дедал : 28-03-2018 на 14:43
Отговори с цитат
  #127  
Стар 28-03-2018
братушка братушка не е на линия
?????
 

Дата на присъединяване: Feb 2016
Мнения: 828
Благодари: 13
Получил благодарност:
287 пъти в 194 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

@Дедал
Всичко което си написал показва само твоето недоволство от тези факти, не отменя самите факти

Ще коментирам само първото
Цитирай:
имат собственост, имат право да отидат където си поискат, в по-късни времена вече имат и фабрики и т.н. ... все неща забранени при съветската окупация след 1944 г.
Собственост имат, но право да станат кмет (например) нямат. Наличие на собственост не ги спаси от Баташкото Клане, а Ботев дойде със знамето "Смърт или Свобода".

2. Е да, ще ти се да бяха дошли по рано... Но аз не променям историята, само я констатирам.
Отговори с цитат
  #128  
Стар 28-03-2018
Аватара на Дедал
Дедал Дедал е на линия
Спец
 

Дата на присъединяване: Feb 2010
Мнения: 4,954
Благодари: 3,709
Получил благодарност:
1,721 пъти в 1,137 поста
Сваляния: 6
Ъплоуди: 0
По подразбиране

... нЕма смисъл пич - ясно ми е, че каквито и факти и документи ти изложа , отговора ти ще е един и същ ... то вашето си е диагноза ...

Що ли изобщо се занимавам - също както миналото лято безуспешно се опитвахме с приятел да обясним и убедим едни ваши сънародници , че България не се е била срещу СССР и пращала войски на Източния фронт ...

Не сте велики ,няма и да бъдете и не сме ви длъжни с нищо!
Колкото по-рано го разбереш/те, толкова по-добре - все пак си в България и никой не ти забранява да имаш каквито си искаш заблуди ..., но си ги запази за собствена употреба.
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на Дедал за този полезен пост :
notwist (28-03-2018)
  #129  
Стар 28-03-2018
братушка братушка не е на линия
?????
 

Дата на присъединяване: Feb 2016
Мнения: 828
Благодари: 13
Получил благодарност:
287 пъти в 194 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Малко трудничко се спори с руснак, който малко с малко познава българска история, нали
Много по-лесно е с нахалните туристи, които хабер си нямат кои са Кубрат, Паисий, Ботев и Левски

Всъщност ако аз разкажа какво знам и мисля за българска история вие съвсем на парчета ще ме накъсате
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на братушка за този полезен пост :
digimp (29-03-2018)
  #130  
Стар 28-03-2018
братушка братушка не е на линия
?????
 

Дата на присъединяване: Feb 2016
Мнения: 828
Благодари: 13
Получил благодарност:
287 пъти в 194 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Дедал Вижте мненията
...
Не сте велики ,няма и да бъдете и не сме ви длъжни с нищо!
Колкото по-рано го разбереш/те, толкова по-добре....
Пак ми приписвате вашите лични мисли....
Аз досега дума не съм казал за "длъжни".
Но едно уважение към предците не смятам за излишно.

Що се отнася за велики: не мижетурки разбиха фашистка германия с цената на 27млн. живота....
Но си нямаш на представа колко Велика е вашта българска история. Уникална е.
Но се опасявам, че точно на теб величие на твоите предци няма да ти хареса.

Последно редактирано от братушка : 28-03-2018 на 15:42
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на братушка за този полезен пост :
digimp (29-03-2018)
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
Ванга, За, Путин


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 7 (0 членове и 7 гости)
 

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
В 15 часа в понеделник TV7 спира, уж човек на Путин я купувал БониБо Обсъждане и коментари за българските оператори и българските програми 0 13-03-2015 21:14
Ванга Завръщанетo atuani ДРУГИ 15 17-04-2011 12:43
Зарадваха Путин и със суперкомпютър dsc Дъра-Бъра 0 01-01-2011 10:53
Путин благослови руски смартфон dsc GSM мобилни комуникации 4 31-12-2010 11:47


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 09:32.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.