The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДИСКУСИИ - Всичко за сателитната и наземната телевизия > САТЕЛИТНИ АНТЕНИ

САТЕЛИТНИ АНТЕНИ Дискусии за сателитните антени. Параболични, офсетови, тороидални. Монтаж, настройки, направи си сам.

Отговори
 
Контрол над темата Търси в тази тема Начин на разглеждане
  #151  
Стар 28-10-2010
Аватара на Въйко
Въйко Въйко не е на линия
Овчар
 

Дата на присъединяване: Jun 2008
Местоположение: TKЗС
Мнения: 1,295
Благодари: 110
Получил благодарност:
916 пъти в 346 поста
Сваляния: 9
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Я вземи лист и молив и пиши:

Антена ~ 300лв.
Дисек 9/1(10/1) ~ 60лв.
10 конвертора ~ 10х20=200лв.
Понеже си с Ву Дуо е грехота да не сложиш двойни конвертори поне на 4-5 спътника за да можеш да ползваш втория тунер.Отиват още по 20лв горница на бройка или с други думи още ~100лв.
Допълнителни държачи ~ 20лв.
Кабелчета и конектори и го докарахме грубо до 700лв. ...без монтажа и настройка.

Може ли да ти задам един лекичко небрежен въпрос?!Ае баце,ти да не си се побъркал или да си се изгърмял скоро с кирка в главата?
Една антена 140см. на БОМ Русе ти е около 300лв,позиционер още 60,мотор и той толкова,транспорт сложи 80лв. и както и да го гледаш го докарахме до 500лв,това говорим за най-скъпите и качествени антени произвеждани някога в България с които никоя друга не може да се конкурира в този размер а и дори и по-голям.
Да говорим ли че за около 200лв може да се намери хубава руска 210см,даваш още 200лв за мотор и позиционер и юбрееее,ох на мама...

ЕДИТ.
Извинявай,сега видях че си в дойч.Е нищо де,лепкай една 110см. на мотор както ти каза @Triax.С такава големина е извадиш всичко с огромен запас,дори ти е голяма,90-95см ти стига.

Последно редактирано от Въйко : 28-10-2010 на 09:13
Отговори с цитат
  #152  
Стар 29-10-2010
Аватара на данаил
данаил данаил не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Jul 2010
Местоположение: Димитровград,Wien
Мнения: 347
Благодари: 253
Получил благодарност:
48 пъти в 33 поста
Сваляния: 18
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Ами още малко ще потърпя и най накрая ще си взема една с моторетка и това ще е.Тия цени хубаво си ми ги дал в лева,ама тука май ще са в евро.Ще видя какво ще ми каже тука тоя дето ще ми търси антена и ще ми я монтира и ако не ме устройва ще го питам за моторизирана,и ако пак ми каже неква извънземна цена може да си поръчам от бг и тука само монтаж.

Последно редактирано от данаил : 29-10-2010 на 00:46
Отговори с цитат
  #153  
Стар 29-10-2010
Аватара на Въйко
Въйко Въйко не е на линия
Овчар
 

Дата на присъединяване: Jun 2008
Местоположение: TKЗС
Мнения: 1,295
Благодари: 110
Получил благодарност:
916 пъти в 346 поста
Сваляния: 9
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Работата си отива направо на мотор при теб.Спомена че ще гледаш спорт предимно.Освен Скай до колкото съм гледал и джазирите на 7W ли са на 12,5W ли бяха също дават мачове.На Тюрксат на 42Е и там гледат мачаджиите някакви глупости.Ще решиш да погледнеш VivaЦоm какво правят на 45Е и ще те е яд с тороидалката че няма да можеш да ги гепиш понеже искаш да гледаш и 1W и ти се разтяга много дъгата...
Отговори с цитат
  #154  
Стар 30-10-2010
Аватара на данаил
данаил данаил не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Jul 2010
Местоположение: Димитровград,Wien
Мнения: 347
Благодари: 253
Получил благодарност:
48 пъти в 33 поста
Сваляния: 18
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Мдаааа,и аз си мисля че с мотор ще е по добре.Само да кажа ,че футбол негледам.
Отговори с цитат
  #155  
Стар 04-11-2010
Аватара на данаил
данаил данаил не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Jul 2010
Местоположение: Димитровград,Wien
Мнения: 347
Благодари: 253
Получил благодарност:
48 пъти в 33 поста
Сваляния: 18
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Извинявам се за въпроса но ще ви попитам,с антена Triax TD110 и мотор H-H мотор STAB HH120,нали ще мога да хващам всички спътници в орбитата на чинията,защото тия тука тъпите Австрийци ми обясняват че съм можел да хвана само 3 спътника не повече и супер много почвам да се дразня.Нали тези мотори си въртят както трябва офсета и си изкарват спътниците по цялата орбита без проблем.
Отговори с цитат
  #156  
Стар 04-11-2010
Triax Triax не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Jul 2009
Местоположение: Варна
Мнения: 484
Благодари: 2
Получил благодарност:
98 пъти в 87 поста
Сваляния: 56
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Стига да има видимост трябва да хваща 90Е до 30W без проблеми.
Направи някоя друга снимка на мястото на антената и "погледа" й към небето да видим.
Отговори с цитат
  #157  
Стар 04-11-2010
Аватара на данаил
данаил данаил не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Jul 2010
Местоположение: Димитровград,Wien
Мнения: 347
Благодари: 253
Получил благодарност:
48 пъти в 33 поста
Сваляния: 18
Ъплоуди: 0
По подразбиране

То мястото ще е на покрива,но още не съм си купил антената,просто питам защото в българия имах параболична с мотор и сам съм си я нагласял,но за офсетните преди знаех че немогат с мотор,но вече са измислили H-H моторите и може.Та тези тъпите австриици ми казват че с тъкав мотор и с офсет антена съм можел да гледам само 2-3 спътника,и им казвам че приказват глупости ама те пак си знаят тяхната и тва е.Сега ще трябва да си идвам до БГ да су купя чиния и мотор.Като си купувах приемника,продавача ми каза да си купя от тук(австрия)чиния,защото имали добри чиний за мултифийд,еми може и да имат ама аз където живея нямат,или поне няма човек които да разбира от мултифийд,макар че съм виждал много тороидални чинии и то с най-много 5 конвертора.Иначе изглед за чинията имам перфектен,просто исках да съм сугурен че неприказвам глупости както тях,да ми казват че съм можел да хвана само три спътника.Аз си мисля ,че тея хора са много тъпи и неразбират грам от сатели и прочие.Мерси за отговора.
Отговори с цитат
  #158  
Стар 05-11-2010
Triax Triax не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Jul 2009
Местоположение: Варна
Мнения: 484
Благодари: 2
Получил благодарност:
98 пъти в 87 поста
Сваляния: 56
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Офсетните антени освен с Н-Н мотор могат да се връткат и с полярно окачване + линеен мотор + позиционер. За мен този вариант е по-удачен, защото не е вързано връткането на антената с приемника.

Всеми се обзаложи с "майсторите", че ако изкараш повече от 3 спътника на моторизирана антена, ще ти подарят оборудването...

За моторизирана ще ти трябва размер поне 110см. Май ще ти е трудно да я мъкнеш от тука. Кажи какви антени с този размер има в града в който си и цената им. Наистина е по-удачно да си я вземеш от там.
Отговори с цитат
  #159  
Стар 06-11-2010
Аватара на данаил
данаил данаил не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Jul 2010
Местоположение: Димитровград,Wien
Мнения: 347
Благодари: 253
Получил благодарност:
48 пъти в 33 поста
Сваляния: 18
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Ами тук има офсетки по 110 ,120 см по на 120 до близо 200 евро парчето,но не е проблема чинията,проблема ми е мотора.Тук нямат такъв мотор,че даже и линеен,трябвало от специализиран магазин да съм го поръчал и ала бала.Сега намерих един специализиран магазин и ще видя кога мога да отида защото пък имам проблеми с колата,и незнам,ще пиша на един магазин в софия ако могат да ми пратят антена с мотор и другите неща до Австрия,ако няма начин,като си оправя колата ще отида до магазина да видя за какво става въпрос.
Отговори с цитат
  #160  
Стар 06-11-2010
Чък Норис Чък Норис не е на линия
Модератор
 

Дата на присъединяване: Dec 2008
Местоположение: Пловдив
Мнения: 11,951
Благодари: 984
Получил благодарност:
7,328 пъти в 3,558 поста
Сваляния: 89
Ъплоуди: 24
По подразбиране

Само да попитам в Австрия защо ти е офсетка по-голяма от 70-80см и най-вече има ли кой да ти позволи да я монтираш?
В Централна Европа основните спътници са много силни(освен 16Е) и не ти е нужна някоя голяма беседка която да се чудиш как да я опазиш от вятъра, все пак разгледай покритието на спътниците които те интересуват http://www.satbeams.com/footprints.
Магазини бол, но най добре директно си поръчай от http://www.satshop.tv/, до България стоките идват за 3 дни, при теб може и по-бързо.
Все пак ако ти позволят да монтираш по-голяма антена от 70-80см, тази ще ти е идеална Gibertini OP 100 L Aluminium Offset-satellite-dish 100cm anthracite, като алтернативен вариант разгледай 85 или 75 сантиметровите гибертлинита. За мотор MOTECK SG2100A MOTOR. Конвертор Inverto Black Ultra IDLB-TWNL40-ULTRA-OPP Twin 40mm LNB 0.2 dB.


@Вале
В Австрия такова 90Е ще хване, че свят ще му се завие.

Последно редактирано от Чък Норис : 06-11-2010 на 01:58
Отговори с цитат
Следните потребители (2) благодарят на Чък Норис за този полезен пост
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
td110, антена, Тriax


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 13 (0 членове и 13 гости)
 

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Дилема - Triax TD110 или Тороидал ? Иван Атанасов САТЕЛИТНИ АНТЕНИ 90 04-11-2010 11:28
антена асен.нкл ЕФИРНА цифрова телевизия [DVB-T] 1 09-08-2010 11:09
Антена за 13Е stareca68 САТЕЛИТНИ АНТЕНИ 11 24-08-2009 23:14
Антена TOR-90 hajduk САТЕЛИТНИ АНТЕНИ 24 21-06-2009 18:21
антена Triax TD110 mimetomm САТЕЛИТНИ АНТЕНИ 19 05-06-2009 17:16


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 21:58.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.