The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДИСКУСИИ - Всичко за сателитната и наземната телевизия > САТЕЛИТНИ АНТЕНИ

САТЕЛИТНИ АНТЕНИ Дискусии за сателитните антени. Параболични, офсетови, тороидални. Монтаж, настройки, направи си сам.

Отговори
 
Контрол над темата Търси в тази тема Начин на разглеждане
  #161  
Стар 06-11-2010
Аватара на данаил
данаил данаил не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Jul 2010
Местоположение: Димитровград,Wien
Мнения: 347
Благодари: 253
Получил благодарност:
48 пъти в 33 поста
Сваляния: 18
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Продуцентът Вижте мненията
Само да попитам в Австрия защо ти е офсетка по-голяма от 70-80см и най-вече има ли кой да ти позволи да я монтираш?
В Централна Европа основните спътници са много силни(освен 16Е) и не ти е нужна някоя голяма беседка която да се чудиш как да я опазиш от вятъра, все пак разгледай покритието на спътниците които те интересуват http://www.satbeams.com/footprints.
Магазини бол, но най добре директно си поръчай от http://www.satshop.tv/, до България стоките идват за 3 дни, при теб може и по-бързо.
Все пак ако ти позволят да монтираш по-голяма антена от 70-80см, тази ще ти е идеална Gibertini OP 100 L Aluminium Offset-satellite-dish 100cm anthracite, като алтернативен вариант разгледай 85 или 75 сантиметровите гибертлинита. За мотор MOTECK SG2100A MOTOR. Конвертор Inverto Black Ultra IDLB-TWNL40-ULTRA-OPP Twin 40mm LNB 0.2 dB.


@Вале
В Австрия такова 90Е ще хване, че свят ще му се завие.
Ами по принцип някъде не дават да се монтира,това зависи от собственика на кооперацията,но аз съм във къща и нямам никакъв проблем за монтажа.Само да отметна ,че едно 70% от австриците гледат сателитна телевизия,кабелната телевезия тук не е на почит.Отностно предложението ти,мисля че триакс 110см и мотара на Стаб 120 за мен са си много добър вариант,не че страдам от липса на сигнал но колкото повече толкова по добре.Аз добре ще си ги поръчам нещата,ама като няма кои да ми я настрои антената,тука са много зле,щом ми казват че с HH мотор мога да гледам най-много 3 спътника смятаи за какво става на въпрос.Най-накрая маи аз ще се мъча сам да си я наглася и това е.Не ми е ясно само за мотора как ще го вкарам в пътя.Ще видя какво ще правя.Тъпи Австрийци.Има сега една опция ,но трябва да отида до друг град да посетя уж специализиран магазин за сателитна техни и евентуално ако имат техници да доидат и да я монтират.Преди живеех във Виена и там имаше българчета които монтираха чинии но сега съм на 360 км от Виена и едва ли ще доидат за една чиния.Кво да ви кажа дет са вика: Имат последна дума на техниката,но нямат специалисти.А при БГ е обратно: Добри специалисти ,лоша техника.

Последно редактирано от данаил : 06-11-2010 на 16:55
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на данаил за този полезен пост :
digimp (24-06-2017)
  #162  
Стар 07-11-2010
Чък Норис Чък Норис не е на линия
Модератор
 

Дата на присъединяване: Dec 2008
Местоположение: Пловдив
Мнения: 11,954
Благодари: 984
Получил благодарност:
7,333 пъти в 3,560 поста
Сваляния: 89
Ъплоуди: 24
По подразбиране

Ако си сигурен, че няма да ти правят проблеми за големината на антената взимай смело... Имам малко резерви за стааба, много пари за нищо и на него му се еб*ва мам*та от вятъра както на всички останали Н-Н мотори, така, че при възможност по-назавет и с не толкова скъп мотор(като се пре*бе да не те е яд толкова).
За монтажа не е толкова сложно, практически при Н-Н моторите в усалс режим трябва да се хване 1 спътник(най южния за твоя район, който се намира и най-високо), от там на татъка мотора си смята...
За помощ най-добре прочети тези три много полезни статии:
1. Монтаж на фиксирана антена за прием от един спътник
2. Инструкции за окачване на офсет антена с H-H мотор при USALS режим
3. Фина настройка на сателитна система с H-H мотор в режим DiSEqC1.2

Последно редактирано от Чък Норис : 07-11-2010 на 04:04
Отговори с цитат
Следните потребители (3) благодарят на Чък Норис за този полезен пост
digimp (24-06-2017), Ooo_Pepi (07-11-2010), sarivano (07-11-2010)
  #163  
Стар 07-11-2010
Аватара на Ooo_Pepi
Ooo_Pepi Ooo_Pepi не е на линия
върл SAT фен
 

Дата на присъединяване: Jul 2009
Местоположение: София
Мнения: 3,369
Благодари: 2,633
Получил благодарност:
1,764 пъти в 896 поста
Сваляния: 5
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от plmko Вижте мненията
...решил съм да си направя мултифийлд с ТД 110 за: 9Е 13Е 16Е 19Е .Въпроса ми е кои програми ще изгубя по конкретно ХД програмите...
Цитирай:
Първоначално написано от Джак Вижте мненията
Френските HD-та - за тях просто забрави.
Да ама не е баш така... досега не можех да изкажа мнение защото нямах мултифийд, но както знаят някой хора от 2 дни имам и виж какво се случва на TD88 при положение, че го правя за сефте:



Е, то е ясно, че 1Н на мултифийд и на TD88 и с дървета отпред няма как да излиза денонощно, но все си мисля, че с TD110 е възможно да излиза с добра видимост разбира се.
При мене е кофти щото има разни дървета отпред които пречат:



На третата снимка се вижда единствената ми пролука към небето без да пречат дърветата.
Предполагам, че ако имах перфектна видимост нещата щяха да бъдат доста по-добри за 1Н.



Както може да се види на снимката горе това не е държача на триакс за мултифийд а този на турските SAB.
По пътя на логиката щом е друг производителя има някакъв минимален шанс да се различават двата държача.
Също така е логично държачите на триакс да работят по-добре на техните си антени отколкото държачите на други фирми.
Отговори с цитат
  #164  
Стар 07-11-2010
Джак Джак не е на линия
Мореплавател
 

Дата на присъединяване: Dec 2007
Местоположение: София
Мнения: 5,815
Благодари: 1,820
Получил благодарност:
1,999 пъти в 856 поста
Сваляния: 126
Ъплоуди: 17
По подразбиране

Колега, виж отпреди колко месеца са постовете които си цитирал. Възможно е през това време да са правели размествания или да са усилили сигнала на тези транспондери и затова да се хващат за малко вечер. Ще проверя довечера при мен какво е положението. Но зависи и конвертора за 19Е къде ще е на рейката - при теб е близо до центъра, но при друга конфигурация на конверторите той може да се падне и доста встрани от центъра, където и без това слабия сигнал на 1H ще отслабне още повече.
__________________
QUICKBUTTON Mod by Jack 1.3 & Lite (за Енигма 2 приемници)
DM800 320HDD REV:M, Triax 88 {13E, 19E, 23,5E, 28,2E, 39E}, Triax 78 {5W/4W, 1W, 5E, 7E/9E}, DiseqC EMP CENTAURI 9/1 | DiseqC Opticum 4/1, Alps, Inverto, Invacom
Отговори с цитат
  #165  
Стар 07-11-2010
Аватара на dodo_pv
dodo_pv dodo_pv не е на линия
No Brain, No Pain
 

Дата на присъединяване: Jun 2008
Местоположение: Пловдив
Мнения: 2,427
Благодари: 861
Получил благодарност:
855 пъти в 550 поста
Сваляния: 69
Ъплоуди: 1
Smile

Цитирай:
Първоначално написано от данаил Вижте мненията
Ами по принцип някъде не дават да се монтира,това зависи от собственика на кооперацията,но аз съм във къща и нямам никакъв проблем за монтажа.Само да отметна ,че едно 70% от австриците гледат сателитна телевизия,кабелната телевезия тук не е на почит.Отностно предложението ти,мисля че триакс 110см и мотара на Стаб 120 за мен са си много добър вариант,не че страдам от липса на сигнал но колкото повече толкова по добре.Аз добре ще си ги поръчам нещата,ама като няма кои да ми я настрои антената,тука са много зле,щом ми казват че с HH мотор мога да гледам най-много 3 спътника смятаи за какво става на въпрос.Най-накрая маи аз ще се мъча сам да си я наглася и това е.Не ми е ясно само за мотора как ще го вкарам в пътя.Ще видя какво ще правя.Тъпи Австрийци.Има сега една опция ,но трябва да отида до друг град да посетя уж специализиран магазин за сателитна техни и евентуално ако имат техници да доидат и да я монтират.Преди живеех във Виена и там имаше българчета които монтираха чинии но сега съм на 360 км от Виена и едва ли ще доидат за една чиния.Кво да ви кажа дет са вика: Имат последна дума на техниката,но нямат специалисти.А при БГ е обратно: Добри специалисти ,лоша техника.
Здравей колега,
Ти да не би да си някъде в Пинцгау? Там наистина хората са доста прости и принципно разбират само от крави и мляко. Но пък хубавото е, че Мюнхен и Бад Райхенхал не са ти далеч и лесно можеш да си купиш и натовариш един немски тъмнобял Триакс около 90 см. със здрава конзола, нямащ нищо общо с тукашните разноцветни красавици на Бледоликите.
Що се отнася за моторите на Stab, откажи се. Скъпи са и много бавни, неподходящи са за холерици. Поинтересувай се от Opticum (Optibox) и техните аналози, има ги и в Унгария на прилични цени, и са с отлично качество. Гледай само да не са ултрабързи, че рядко се въртят!
Между другото, ако фамилията Тодоров ти говори нещо, драсни ми на лични!
Успех )

Последно редактирано от dodo_pv : 07-11-2010 на 12:09
Отговори с цитат
  #166  
Стар 07-11-2010
Аватара на plmko
plmko plmko не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Mar 2007
Местоположение: София
Мнения: 403
Благодари: 368
Получил благодарност:
116 пъти в 65 поста
Сваляния: 46
Ъплоуди: 0
По подразбиране

При мен въпросните канали не излизат с ТД 110 мултифийд .С 2.20 паница излизат само привечер....
Отговори с цитат
  #167  
Стар 07-11-2010
Чък Норис Чък Норис не е на линия
Модератор
 

Дата на присъединяване: Dec 2008
Местоположение: Пловдив
Мнения: 11,954
Благодари: 984
Получил благодарност:
7,333 пъти в 3,560 поста
Сваляния: 89
Ъплоуди: 24
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от plmko Вижте мненията
При мен въпросните канали не излизат с ТД 110 мултифийд .С 2.20 паница излизат само привечер....
Да нямаш и ти някое дърво отпред?
Отговори с цитат
  #168  
Стар 07-11-2010
Аватара на plmko
plmko plmko не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Mar 2007
Местоположение: София
Мнения: 403
Благодари: 368
Получил благодарност:
116 пъти в 65 поста
Сваляния: 46
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Няма нищо отпред
Отговори с цитат
  #169  
Стар 07-11-2010
Аватара на данаил
данаил данаил не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Jul 2010
Местоположение: Димитровград,Wien
Мнения: 347
Благодари: 253
Получил благодарност:
48 пъти в 33 поста
Сваляния: 18
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от dodo_pv Вижте мненията
Здравей колега,
Ти да не би да си някъде в Пинцгау? Там наистина хората са доста прости и принципно разбират само от крави и мляко. Но пък хубавото е, че Мюнхен и Бад Райхенхал не са ти далеч и лесно можеш да си купиш и натовариш един немски тъмнобял Триакс около 90 см. със здрава конзола, нямащ нищо общо с тукашните разноцветни красавици на Бледоликите.
Що се отнася за моторите на Stab, откажи се. Скъпи са и много бавни, неподходящи са за холерици. Поинтересувай се от Opticum (Optibox) и техните аналози, има ги и в Унгария на прилични цени, и са с отлично качество. Гледай само да не са ултрабързи, че рядко се въртят!
Между другото, ако фамилията Тодоров ти говори нещо, драсни ми на лични!
Успех )
Живея във Филах(Villach)на 20км от Италия и на 20км от Словения.Тои е втория по големина град в област Кентън.По принцип е курортно градче има много писти за ски и т.н.По принцип единственно в Виена можеш да си намериш каквото ти трябва,но ми исва малко далечко на 360км.Както и да е,ще те послушам за Стаба и ще търся нещо друго защото наистина си е цифра.Чувам добри отзиви за
optibox dm 3800 и най вероятно ще търся тъкав.Mюнхен ми е на 311км но мисля че и от някои сайт може да ми доставят до нас.Сега имам малко проблеми с колата и няма как да ида каде и да било,затова ще е на изчакване работата,все пак ти благодаря за инфото корто си ми дал,ще ти пиша на лично.
Отговори с цитат
  #170  
Стар 07-11-2010
Аватара на данаил
данаил данаил не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Jul 2010
Местоположение: Димитровград,Wien
Мнения: 347
Благодари: 253
Получил благодарност:
48 пъти в 33 поста
Сваляния: 18
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Продуцентът Вижте мненията
Ако си сигурен, че няма да ти правят проблеми за големината на антената взимай смело... Имам малко резерви за стааба, много пари за нищо и на него му се еб*ва мам*та от вятъра както на всички останали Н-Н мотори, така, че при възможност по-назавет и с не толкова скъп мотор(като се пре*бе да не те е яд толкова).
За монтажа не е толкова сложно, практически при Н-Н моторите в усалс режим трябва да се хване 1 спътник(най южния за твоя район, който се намира и най-високо), от там на татъка мотора си смята...
За помощ най-добре прочети тези три много полезни статии:
1. Монтаж на фиксирана антена за прием от един спътник
2. Инструкции за окачване на офсет антена с H-H мотор при USALS режим
3. Фина настройка на сателитна система с H-H мотор в режим DiSEqC1.2
Не няма никакъв проблем за монтажа и големината на антената,той дори собственика на къщата ми каза ,че като си взема чиния ще с;ожим неговите две и моята на едина доста сериозна тръба,само че как ще е монтираме на покрива не ми е ясно.Все пак ти благодаря за линковете с които доста ще ми помогнат при нагласянето на чинията.Само да вметна че за мен по право от отвеса няма,на тия нивелири много не вярвам.
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
td110, антена, Тriax


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 13 (0 членове и 13 гости)
 

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Дилема - Triax TD110 или Тороидал ? Иван Атанасов САТЕЛИТНИ АНТЕНИ 90 04-11-2010 11:28
антена асен.нкл ЕФИРНА цифрова телевизия [DVB-T] 1 09-08-2010 11:09
Антена за 13Е stareca68 САТЕЛИТНИ АНТЕНИ 11 24-08-2009 23:14
Антена TOR-90 hajduk САТЕЛИТНИ АНТЕНИ 24 21-06-2009 18:21
антена Triax TD110 mimetomm САТЕЛИТНИ АНТЕНИ 19 05-06-2009 17:16


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 23:14.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.