The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДИСКУСИИ - Всичко за сателитната и наземната телевизия > САТЕЛИТНИ АНТЕНИ

САТЕЛИТНИ АНТЕНИ Дискусии за сателитните антени. Параболични, офсетови, тороидални. Монтаж, настройки, направи си сам.

Отговори
 
Контрол над темата Търси в тази тема Начин на разглеждане
  #181  
Стар 11-11-2010
Чък Норис Чък Норис не е на линия
Модератор
 

Дата на присъединяване: Dec 2008
Местоположение: Пловдив
Мнения: 11,954
Благодари: 984
Получил благодарност:
7,333 пъти в 3,560 поста
Сваляния: 89
Ъплоуди: 24
По подразбиране

Все пак си е на "далавера", купуваш сателитна антена, получаваш летяща чиния.

ПП: Разбира се триаксите продавани на запад нямат нищо общо освен надписа с триаксите продавани у нас.

Последно редактирано от Чък Норис : 11-11-2010 на 01:33
Отговори с цитат
  #182  
Стар 11-11-2010
Аватара на Ooo_Pepi
Ooo_Pepi Ooo_Pepi не е на линия
върл SAT фен
 

Дата на присъединяване: Jul 2009
Местоположение: София
Мнения: 3,369
Благодари: 2,633
Получил благодарност:
1,764 пъти в 896 поста
Сваляния: 5
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Продуцентът Вижте мненията
Все пак си е на "далавера", купуваш сателитна антена, получаваш летяща чиния.
Отговори с цитат
  #183  
Стар 11-11-2010
Аватара на данаил
данаил данаил не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Jul 2010
Местоположение: Димитровград,Wien
Мнения: 347
Благодари: 253
Получил благодарност:
48 пъти в 33 поста
Сваляния: 18
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Ooo_Pepi Вижте мненията
Не съм много сигурен, че триакс антена е подходящ избор:



Веднъж ще ти задуха като при нас и после ще има: тия от форума ме пре**аха.
Никога не бих обвинил някои от форума,все пак вие ми давате съвети(за които съм ви много благодарен),не ме карате задължително да направя или да купя нещо,просто изказвате мнение..Междудругото ще ида да разгледам в Медиа Маркет чиниите които са с доста масивно закрепяне,имаше доста такива с доста масивна цена,само незнам дали няма да станат малко тежички за мотора.Ще ги гледам колко кг са.По интересното е че тук няма Триакс ТД110.Да не са някаква специална разработка за БГ.

Последно редактирано от данаил : 11-11-2010 на 05:21
Отговори с цитат
  #184  
Стар 11-11-2010
Аватара на НСБОБ
НСБОБ НСБОБ не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Mar 2010
Мнения: 378
Благодари: 68
Получил благодарност:
117 пъти в 62 поста
Сваляния: 2
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Ooo_Pepi Вижте мненията
Не съм много сигурен, че триакс антена е подходящ избор
Много ме "кефи" когато заради единичен случай някой прави такива глобални обобщения. Все едно е масово антените Триакс да се чупят. Това е първия случай на откъснат Триакс който виждам. Може монтажникът да не си е свършил добре работата - от снимката се вижда че точно тази част която се съединява с антената с няколко болтчета се е откъснала. Ръката на монтажника сигурно била с мека китка и да не ги е затегнал хубаво. После - триаксите не ставали...
Отговори с цитат
  #185  
Стар 11-11-2010
Аватара на Въйко
Въйко Въйко не е на линия
Овчар
 

Дата на присъединяване: Jun 2008
Местоположение: TKЗС
Мнения: 1,295
Благодари: 110
Получил благодарност:
916 пъти в 346 поста
Сваляния: 9
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Хората са измислили Локтайт за резби.Когато има ясни предпоставки за саморазвиване на гайки или се ползва тая гадост или просто се подлагат хубави федер шайби.



А ся,хак да Ви са хубавите антени.До сега никой с менте не се е оплакал че са му са се развили болтовете.Самото хай-тек покритие на болтовете при ментаците е такова че при първия дъжд се образува покритие от железен оксид по крепежите и след няколко месеца ходи развивай гайки
Това последното да се впише като "плюс" на турските чекии

Последно редактирано от Въйко : 11-11-2010 на 09:08
Отговори с цитат
  #186  
Стар 11-11-2010
spgi spgi не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Dec 2009
Мнения: 491
Благодари: 141
Получил благодарност:
323 пъти в 133 поста
Сваляния: 49
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Имам Триакс 110 см горе на 7-ми етаж на покрива, дето всички ветрове си дават среща.. По тези бури, антената не е мръднала. Ще ви я снимам...
Дори е захваната само с булсатски среден държач, ама със шпилки през стената...
Отговори с цитат
  #187  
Стар 11-11-2010
Аватара на Ooo_Pepi
Ooo_Pepi Ooo_Pepi не е на линия
върл SAT фен
 

Дата на присъединяване: Jul 2009
Местоположение: София
Мнения: 3,369
Благодари: 2,633
Получил благодарност:
1,764 пъти в 896 поста
Сваляния: 5
Ъплоуди: 1
По подразбиране

НСБОБ съгласен съм, че заради един случай не е редно да се прави генерално заключение. Ама има хиляди антени на ветровити места, как не се случи на някоя менте антана... поне да си помислиш : ето евтина антена боклук, затова се е откъртила. Ами в случая тази не е евтина и като изключиме гибертини антените които се продават не много отдавна, направо триакса си е най-скъпата антена. Нали затова човек дава толкова много пари за да не стане: не съм толкова богат че да купувам евтини стоки.
Аз лично имам TD88 за нея мога да кажа, че е добра антена... няма как да си изкривя душата. Но като купувах 110см. антена знаеш ли колко време избирах между TD110 и текател 110. Еми изработката на тд110 хич не ми хареса и самото разстояние отзад на което се слага окачването и на супер малка площ. На текатела знаеш ли колко настрани са болтовете един от друг, а като видиш какви дебели железа са отзад направо избора ти е ясен.
Точно в този момент когато купуваш антената трябва да помислиш над това къде ще си я монтираш и ако задуха един мощен вятър дали ще издържи тая антена така като я гледаш.
Еми мисля, че с текатела направих верния избор.
И още нещо за финал: понеже викаш от единичен случай се правят генерални заключения... я прочети темата която собственика на триакса е пуснал при Боян и виж дали е единствения такъв случай и после пак ще си говорим.
Ето снимки от днес на откъртения триакс 110:



Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на Ooo_Pepi за този полезен пост :
данаил (11-11-2010)
  #188  
Стар 11-11-2010
Triax Triax не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Jul 2009
Местоположение: Варна
Мнения: 484
Благодари: 2
Получил благодарност:
98 пъти в 87 поста
Сваляния: 56
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от данаил Вижте мненията
По интересното е че тук няма Триакс ТД110
Видовете модели са TDS (steel), TDA(aluminium) и TDE (усилено окачване). Няма значение в дадения регион точно как е изписан модела, всичко е със сертификат за качество!

Виждал съм десетки сгънати и накривени антени - Текатели, Гибертинита, но най-вече евтинийки. По една или друга причина са сдали багажа. Всяка антена си има максимално допустимо натоварване при вятър. Досега на Триакс съм имал единствено сгънат носач от паднал леден блок от покрива и изкривена тава от носене в багажника с друг товар. Идвете антени се ремонтираха идеално и работят без грешка.

Ако сложиш тежка антена, определено много бързо ще се износи Н-Н мотора.

Пепи, така като гледам май вината е в монтажника...не са били затегнати винтовете на крепежа към тавата. Доказателството е следата, която е оставил крепежа върху тавата от вибрациите и здравите поне 4 дупки. Ако се беше откъснал, щяха всичките да са наранени... Също така не е сложена и задната капака на носача и крилчатия болт.
Това е неправилно сглобяване на антената! Напълно възможно е да се стигне до този резултат.

Последно редактирано от Triax : 11-11-2010 на 11:58
Отговори с цитат
  #189  
Стар 11-11-2010
Аватара на pgi
pgi pgi е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Feb 2008
Местоположение: гр. Камено
Мнения: 739
Благодари: 93
Получил благодарност:
211 пъти в 120 поста
Сваляния: 49
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Аз имам горе на покрива 2 триакс-а 110 и един 78, никоя не е мръднала. За всеки случай смятам да ги привържа с някоя тел, ако някога решат да станат летящи чинии.

При мен това не беше най-силната буря, преди 3 или 4 години през август имаше две летни бури за двайсетина минути, това беше най-жестоките урагани, който съм виждал.
Отговори с цитат
  #190  
Стар 11-11-2010
Аватара на Ooo_Pepi
Ooo_Pepi Ooo_Pepi не е на линия
върл SAT фен
 

Дата на присъединяване: Jul 2009
Местоположение: София
Мнения: 3,369
Благодари: 2,633
Получил благодарност:
1,764 пъти в 896 поста
Сваляния: 5
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Triax Вижте мненията
Ако сложиш тежка антена, определено много бързо ще се износи Н-Н мотора.

Пепи, така като гледам май вината е в монтажника...не са били затегнати винтовете на крепежа към тавата. Доказателството е следата, която е оставил крепежа върху тавата от вибрациите и здравите поне 4 дупки. Ако се беше откъснал, щяха всичките да са наранени... Също така не е сложена и задната капака на носача и крилчатия болт.
Това е неправилно сглобяване на антената! Напълно възможно е да се стигне до този резултат.
Да, съгласен съм определено тежката антена ще скапе по-бързо мотора.
Но в случая ако от тази антена не става нищо една нова ще му струва 140лв а мотора ако се беше скапал щеше да даде 90лв хич не е малка разликата от 50лв.
Относно другия въпрос за монтажника не е баш така... защото казваш, че не е сложена задната капачка на носача и крилчатия болт... еми напротив, сложил ги е човека ама са паднали.
Ето тази снимка от зимата на 2009г. - 2010г. го доказва това:

Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
td110, антена, Тriax


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 6 (0 членове и 6 гости)
 

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Дилема - Triax TD110 или Тороидал ? Иван Атанасов САТЕЛИТНИ АНТЕНИ 90 04-11-2010 11:28
антена асен.нкл ЕФИРНА цифрова телевизия [DVB-T] 1 09-08-2010 11:09
Антена за 13Е stareca68 САТЕЛИТНИ АНТЕНИ 11 24-08-2009 23:14
Антена TOR-90 hajduk САТЕЛИТНИ АНТЕНИ 24 21-06-2009 18:21
антена Triax TD110 mimetomm САТЕЛИТНИ АНТЕНИ 19 05-06-2009 17:16


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 04:06.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.