The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДЪРА-БЪРА > Дъра-Бъра

Дъра-Бъра Тук се обсъжда всичко което не е свързано с цифровата телевизия

Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #11  
Стар 22-06-2012
garanciq garanciq не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Feb 2008
Мнения: 769
Благодари: 35
Получил благодарност:
139 пъти в 116 поста
Сваляния: 90
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от d3v1c3nv11 Вижте мненията
1000 лв няма да те направят по досетлива. Специално за по трудно схващащите ще поясня, че общо взето цените в евро са като у нас цените но в лева. Т.е. 50-те процента визирани в статията са си така. Естествено има и изключения особено в магазините за хранителни стоки, но се визират цени на сандвичи, безалкохолни, цени на хотели и т.н. стоки от непърва необходимост и услуги.
Да бе да.У нас литър дизел примерно 2.60лв. а в европа 2.60евро.Да ама не.Скапаната ми пералня тука 500лв. а в европа 500евро.Как пък не.Ами тивито ми тука 1000лв. а в европа 400евро.Да така е.
Отговори с цитат
  #12  
Стар 22-06-2012
Аватара на Wanderer
Wanderer Wanderer не е на линия
Norway
 

Дата на присъединяване: Jan 2012
Местоположение: Norway
Мнения: 1,443
Благодари: 367
Получил благодарност:
793 пъти в 365 поста
Сваляния: 59
Ъплоуди: 2
По подразбиране

Храната в ЕС е по-евтина от тази в България и далеч по-качествена. Сериозна разлика има в деликатесните храни, алкохола и цигарите. Също така доста по-скъпи са ресторантите, баровете и кафенетата, с някои изключения. Много по-високи са цените в сферата на услугите, от най-дребните - бръснаро-фризьорски, през автомонтьорски и се стигне до най-скъпите - компютърните. Изключвам консултантските фирми. Данъците като цяло също са по-високи, както и горивата. Обаче - образованието им е образование, здравеопазването-здравеопазване, а спазването на законите и ролята на Държавата са на недостижимо за нас ниво. Направим ли паралел - доходност-покупателна способност, Българите сме не на последно място, а на минус последно. Затова подобни поръчкови статии са подли, гнусни и манипулиращи и нямат нищо общо с реалността.
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на Wanderer за този полезен пост :
ROCCO (23-06-2012)
  #13  
Стар 22-06-2012
Аватара на Brian
Brian Brian не е на линия
Big Brain Big Pain
 

Дата на присъединяване: Mar 2011
Местоположение: Пловдив
Мнения: 3,703
Благодари: 297
Получил благодарност:
870 пъти в 552 поста
Сваляния: 45
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от garanciq Вижте мненията
Да бе да.У нас литър дизел примерно 2.60лв. а в европа 2.60евро.Да ама не.Скапаната ми пералня тука 500лв. а в европа 500евро.Как пък не.Ами тивито ми тука 1000лв. а в европа 400евро.Да така е.

Ти прочете ли аз какво съм писал? Някъде да съм споменал перални и горива? Макар, че ако вземем и тол таксите май стават двойно по големи разходите на 100 км. Ама като се качиш на рейса билета ти е фиксиран и тол таксите са малки подробности.
Отговори с цитат
  #14  
Стар 22-06-2012
Досев Досев не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Jul 2011
Местоположение: Евксиноград
Мнения: 1,675
Благодари: 73
Получил благодарност:
322 пъти в 219 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Веско - Гърге - ясно че са много напред и Англия и всички от балканите даже, ама защо преувеличаваш?


Ето някои актуални цени от днес в Tesco UK Манчестър...

Пица чикън 5.23 паунда килото - парчето се продава за 1.98 паунда
Безалкохолно 2 л. - 0.98 паунда - Портокол - Лимон - Грапе Кола
6 кутийки 0.330 чери кола - 2.59 паунда
D&G пунш кутийка 0.330 за 0.49 паунда
Ямайка биър кутийка 0.330 за 0.49 паунда
Пресни пържоли - 10.49 паунда килото
Отговори с цитат
  #15  
Стар 22-06-2012
Аватара на Veskop
Veskop Veskop е на линия

 

Дата на присъединяване: Jun 2009
Мнения: 7,914
Благодари: 1,729
Получил благодарност:
5,221 пъти в 2,352 поста
Сваляния: 112
Ъплоуди: 30
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Досев Вижте мненията
Веско - Гърге - ясно че са много напред и Англия и всички от балканите даже, ама защо преувеличаваш?


Ето някои актуални цени от днес в Tesco UK Манчестър...

Пица чикън 5.23 паунда килото - парчето се продава за 1.98 паунда
Безалкохолно 2 л. - 0.98 паунда - Портокол - Лимон - Грапе Кола
6 кутийки 0.330 чери кола - 2.59 паунда
D&G пунш кутийка 0.330 за 0.49 паунда
Ямайка биър кутийка 0.330 за 0.49 паунда
Пресни пържоли - 10.49 паунда килото
там съм бил преди 2 години,цените са оттогава
__________________
Само Чък Норис има iPhone с цяла ябълка!
Отговори с цитат
  #16  
Стар 22-06-2012
Досев Досев не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Jul 2011
Местоположение: Евксиноград
Мнения: 1,675
Благодари: 73
Получил благодарност:
322 пъти в 219 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Истината е че храната е около 30 % по-скъпа в Англия - Германия и прочие от западна Европа - но пък заплатите са 700 % по-високи от наще
Отговори с цитат
  #17  
Стар 22-06-2012
Аватара на valbg
valbg valbg не е на линия
Корейче и половина
 

Дата на присъединяване: Jan 2011
Местоположение: London
Мнения: 610
Благодари: 61
Получил благодарност:
129 пъти в 89 поста
Сваляния: 17
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Не се борете, живота в UK като цяло е доста по скъп отколкото в България (освен в дискотеките (странно но факт, там сме на еднакви цени)).

Теско далеч не е от най-евтините вериги и е насочена към средно статистическия британец. Цените варират постоянно защото големите вериги тук (теско, асда, морисънс) се конкурират много здраво и вместо да играят монополни игрички се опитват да придърпат възможно най-много клиенти. Доколкото знам, Теско е с най-голям пазарен дял за момента.

В Теско трима гладни български студента (аз и две момичета) ядат средно около 120 паунда на седмица (демек 40 на човек, ! но тази сметка е далеч по виска когато всеки от нас пазарува отделно). Алтернативите са две - високата класа супермакети с много качествена храна (Waitrose, M&S Food) където въпросната сума скача на около 200 паунда, и съответно най-евтините вериги, в които пазаруват общо взето предимно най-крайно бедните класи (Lidl, Aldi), където сметката може да падне до към 80~90 паунда. Нашият избор е Теско, защото предлага добро сътоношение между цена и качество (и има български сърмички), но когато ни се похапва някой по хубав зеленчук веднъж в месеца отскачаме и до Waitrose. (хубав, чети истински зеленчук съизмерим със зеленчуковата борса в България (може би не на 100%, но поне със сигурност по-добре от където и да е другаде) - примерно краставицата ти да има вкус и аромат на краставица, не като в Лидъл да те бухат с генетично модифицирани германски простотии дето миришат на мръсни чорапи)

Сега съпоставката - във Варна живея в четирчленно семейство, в което сме трима мъже и една жена. Пазаруваме в Пикадили, което е съезмеримо по качество между Waitrose и Теско но грубо да го наречем Теско. Така. Там сметките са грубо 110 лв. на седмица. Така. Хайде сега да видим резултата:

Бъглария - Четирчленно семейство (включва алкохол, предимно бира през лятото и вино през зимните периоди) - 440лв.( грубо 480 включвайки разходките до плод-зеленчуковите пазари)

Англия - 3-ма студента (сметките не включват алкохол, в домакинството не се пие) - £500 ~ 1250лв.

Мисля, че от тук нататък е ясно, какво искам да кажа...
__________________
55'' JS9000 | 28.2E, 13E, 39E | Sky Q | ET5000 | ZHD

Последно редактирано от valbg : 22-06-2012 на 22:46
Отговори с цитат
  #18  
Стар 22-06-2012
GeorgiD GeorgiD не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Jun 2010
Мнения: 2,384
Благодари: 432
Получил благодарност:
489 пъти в 354 поста
Сваляния: 2
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Е, Tesco е по-скъпо, ако си купуваш храна предимно за готвене след това. Вярно, има и някои неща по-евтини отколкото в Asda и Lidl, ама 80 паунда на седмица си е доста сериозно похапване. Много сериозно бих казал.
Отговори с цитат
  #19  
Стар 22-06-2012
Аватара на Veskop
Veskop Veskop е на линия

 

Дата на присъединяване: Jun 2009
Мнения: 7,914
Благодари: 1,729
Получил благодарност:
5,221 пъти в 2,352 поста
Сваляния: 112
Ъплоуди: 30
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от valbg Вижте мненията
Не се борете, живота в UK като цяло е доста по скъп отколкото в България (освен в дискотеките (странно но факт, там сме на еднакви цени)).

Теско далеч не е от най-евтините вериги и е насочена към средно статистическия британец. Цените варират постоянно защото големите вериги тук (теско, асда, морисънс) се конкурират много здраво и вместо да играят монополни игрички се опитват да придърпат възможно най-много клиенти. Доколкото знам, Теско е с най-голям пазарен дял за момента.

В Теско трима гладни български студента (аз и две момичета) ядат средно около 120 паунда на седмица (демек 40 на човек, ! но тази сметка е далеч по виска когато всеки от нас пазарува отделно). Алтернативите са две - високата класа супермакети с много качествена храна (Waitrose, M&S Food) където въпросната сума скача на около 200 паунда, и алтернативно най-евтините вериги, в които пазарува общо взето предимно най-крайно бедните класи (Lidl, Aldi), където сметката може да падне до към 80 паунда. Нашият избор е Теско, защото в крайна сметка здравето е пред всичко, но когато ни се похапва някой по хубав зеленчук отскачаме и до Waitrose.

Сега съпоставката - във Варна живея в четирчленно семейство, в което сме трима мъже и една жена. Пазаруваме в Пикадили, което е съезмеримо по качество между Waitrose и Теско но грубо да го наречем Теско. Така. Там сметките са грубо 110 лв. на седмица. Така. Хайде сега да видим резултата:

Бъглария - Четирчленно семейство (включва алкохол, предимно бира през лятото и вино през зимните периоди) - 440лв.

Англия - 3-ма студента (сметките не включват алкохол, в домакинството не се пие) - £500 ~ 1250лв.

Мисля, че от тук нататък е ясно, какво искам да кажа...
абе човек,какво ядете 4 човека за 110лв???хляб и мляко??
__________________
Само Чък Норис има iPhone с цяла ябълка!
Отговори с цитат
  #20  
Стар 22-06-2012
Аватара на hgeorgiev
hgeorgiev hgeorgiev не е на линия
Морски
 

Дата на присъединяване: Oct 2008
Местоположение: село Бургас
Мнения: 155
Благодари: 90
Получил благодарност:
16 пъти в 15 поста
Сваляния: 14
Ъплоуди: 0
По подразбиране

За повечето трезвомислещи е пределно ясно как стоят нещата. Останалите си лаят по дефолт Бях в Австрия....не ми говорете за цените. Както каза колегата..сумата е същата ама в евра.
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на hgeorgiev за този полезен пост :
Antonio (23-06-2012)
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
БЪЛГАРИЯ, ес, на, найниски, потребителските, стоки, услуги, цени


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Високото качеството на китайските стоки! ROCCO Дъра-Бъра 21 29-05-2012 22:40
С Еконт Експрес стоки от САЩ palermo Дъра-Бъра 13 08-12-2011 08:44
Има ли бизнес в България за мъжки еротични услуги. rentboy Кошче 5 06-05-2011 08:20
Deutsche Telekom планира съкращения и по-ниски заплати в гръцкия собственик на"Глобул ТИНТИН GSM мобилни комуникации 3 06-01-2011 13:06
BTC ADSL с още по ниски цени - 12Mbps за 20лв ! ivo Дъра-Бъра 7 31-08-2009 22:10


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 21:30.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.