The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДИСКУСИИ - Всичко за сателитната и наземната телевизия > САТЕЛИТНИ АНТЕНИ

САТЕЛИТНИ АНТЕНИ Дискусии за сателитните антени. Параболични, офсетови, тороидални. Монтаж, настройки, направи си сам.

Отговори
 
Контрол над темата Търси в тази тема Начин на разглеждане
  #221  
Стар 12-11-2010
Аватара на жоркин29
жоркин29 жоркин29 не е на линия
Спец
 

Дата на присъединяване: Apr 2010
Местоположение: Пловдив
Мнения: 3,053
Благодари: 996
Получил благодарност:
2,959 пъти в 1,272 поста
Сваляния: 111
Ъплоуди: 3
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Продуцентът Вижте мненията
Защото има стронг за 57, които е в пъти по-добър от ботеча. В миналото бяха еднакви, но вече не са.
За стронга съм съгласен-евтини са и работят добре.
Отговори с цитат
  #222  
Стар 12-11-2010
Аватара на dodo_pv
dodo_pv dodo_pv не е на линия
No Brain, No Pain
 

Дата на присъединяване: Jun 2008
Местоположение: Пловдив
Мнения: 2,427
Благодари: 861
Получил благодарност:
855 пъти в 550 поста
Сваляния: 69
Ъплоуди: 1
Red face

Цитирай:
Първоначално написано от Triax Вижте мненията
...Тестовете за статична устойчивост на антените Триакс са правени при 42 m/s. Всеки сам може да си сметне колко km/h е това.
Искам само да спомена, че 25 m/s са 90 км/ч и преди 22 години дова беше маскималната скорост на вятъра, при която бе възможен бойния режим на сантиметровите радиолокационни станции. Ако кача на покрива на джип тази антена, завъртяна на 45 градуса по посока на движението и вдигна 150 км/ч знаеш ли какво ще остане на кола при положение, че не ми се откърти целия покрив? Моля сподели с нас.
Отговори с цитат
  #223  
Стар 12-11-2010
Аватара на yavoor
yavoor yavoor не е на линия
пълен полуидиот
 

Дата на присъединяване: May 2009
Местоположение: Плевен
Мнения: 865
Благодари: 73
Получил благодарност:
309 пъти в 182 поста
Сваляния: 210
Ъплоуди: 0
По подразбиране 4D

Въпреки всичко на сайта на TRIAX пише, че TD110 е изпитвана при 42м/сек. 25м/сек е един съвсем нормален вятър за по-голямата част от европа, 1-2 пъти в годината, разбира се. В основата на големите градоносни облаци вятърът често надхвърля и 30-40м/сек., а те, облаците са често явление пролет и лято. В конкретния случай имаме сравнително стара антена/1 година и 3 месеца/, която съвсем безстопанствено е оставена на стихиите. Представете си: топло-студено, тъмно-светло, тихо-ветровито. Ами сеизмичната активност напоследък. Спомнете се Формула 1. Преди две седмици абсолютно непредизвикано се откачиха колела от два автомобила - на Кубица и още един. При тихо време. Започва нов цикъл на слънчева активност и ще падат и други антени. Предавателните на ТОТАЛ.
Отговори с цитат
  #224  
Стар 13-11-2010
Аватара на dodo_pv
dodo_pv dodo_pv не е на линия
No Brain, No Pain
 

Дата на присъединяване: Jun 2008
Местоположение: Пловдив
Мнения: 2,427
Благодари: 861
Получил благодарност:
855 пъти в 550 поста
Сваляния: 69
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от yavoor Вижте мненията
... 25м/сек е един съвсем нормален вятър за по-голямата част от европа, 1-2 пъти в годината, разбира се...
Това съвсем не е нормален вятър, а ураган от клас F1. Пробвай да отвориш прозореца на автомобила и да си извадиш главата навън при 90 км/ч. Отвори си очите и погледни напред, без очила. Или пробвай да отвориш вратата му на 45 градусов ъгъл при тази скорост. Площта и е приблизително колкото на триакс 110, а захващането и за каросерията е доста по-здраво. Не искам да съм лош пророк, но дано да не си загубиш ръката и дано те удържи колана...
Отговори с цитат
  #225  
Стар 13-11-2010
Аватара на yavoor
yavoor yavoor не е на линия
пълен полуидиот
 

Дата на присъединяване: May 2009
Местоположение: Плевен
Мнения: 865
Благодари: 73
Получил благодарност:
309 пъти в 182 поста
Сваляния: 210
Ъплоуди: 0
По подразбиране 4d

Ако антената е закрепена на покрива на колата ще издържи /на теория/ до 150км/ч. Много по-опасни са знакопроменливите натоварвания, които при много по-малки стойности от критичните водят не рядко и до катастрофи. Като пример мога да дам леко забит пирон. Можеш да дърпаш колкото си искаш и нищо няма да стане, но ако го разклатиш с два пръста пиронът ще излезе. Примерът с вратата на колата е точно такъв. При 90 км/ч ще е трудно да се отвори. По-лесно е да я отворим при спрял автомобил и след това да вдигнем 90км/ч. Така се монтират и антените - при тихо време. Пък после понякога пишем по форумите.
Отговори с цитат
  #226  
Стар 14-11-2010
Аватара на Ooo_Pepi
Ooo_Pepi Ooo_Pepi не е на линия
върл SAT фен
 

Дата на присъединяване: Jul 2009
Местоположение: София
Мнения: 3,369
Благодари: 2,633
Получил благодарност:
1,764 пъти в 896 поста
Сваляния: 5
Ъплоуди: 1
По подразбиране

В мой преден пост бях направил сравнение в дебелината на болтовете на триакс 110 и текател 110, като бях написал, че при триакса са 5мм а при текатела са 8мм.
Тук е мястото да се поправя и да кажа, че съм направил грешка относно болтовете на текатела които НЕ са 8мм а са 6мм.
Има и 8мм болтове по текатела, но те са по самото окачване (затова съм се заблудил) а самата паница се захваща за окачването със шест милиметра болтове.
На снимката долу се вижда много ясно:

Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на Ooo_Pepi за този полезен пост :
digimp (24-06-2017)
  #227  
Стар 14-11-2010
Аватара на Боксер
Боксер Боксер не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Sep 2010
Мнения: 579
Благодари: 40
Получил благодарност:
99 пъти в 74 поста
Сваляния: 10
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Сега слизам от покрива - остана време да се кача за един визуален оглед на 110 след ветровете.Монтирана е на покрива с крепежните болтове от комплекта и няма и един развил се или разхлабил се болт. Всички болтове са стегнати, като, че сега е монтирана, а не преди 2 г.Това не са и първите ветрове и от лично надблюдение мога да кажа, че крепежа държи(болтовете), когато е монтиран правилно.Преди ветровете монтирах на приятели 2 ТД 110 и двете са си на място и без поражения (само крепежни елементи от комплекта).
Отговори с цитат
  #228  
Стар 14-11-2010
Triax Triax не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Jul 2009
Местоположение: Варна
Мнения: 484
Благодари: 2
Получил благодарност:
98 пъти в 87 поста
Сваляния: 56
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Продуцентът Вижте мненията
А защо няма от останалите серии, всеки сам да си прецени кое е наистина качественото? На запад защо не се предлага серята триакси предлагана в БГ?
Сигурен ли си, че няма? При нас е TDS модела, който е с арт. абревиатура TD, предназначен за южна Европа и е по-голям(101х111см) от този за централна и северна Европа. Датчаните са решили така, явно има защо.
Можеш да си поръчаш всеки един продукт от каталога на Триакс и ще ти бъде доставен. Нармално е да нямаме всичко на склад. Ние сме изключително малък пазар. Мислиш ли, че специално за нас датчаните ще правят нискокачествена антена?... Това да не е китайско/турски гараж...


Цитирай:
Първоначално написано от whitesnake1979 Вижте мненията
Малеееееер Вале и в тоя форум ли взе да величаеш тоз боклук. Аз съм от първите, които имат такава антена и спокойно мога да кажа, че единствената разлика с предната ми/от първите на ай ти ви/е че само успя да ми скапе мотора!
Хм, знаеш ли каква е разликата между теб и мен в случая? На теб ти е хоби или си само клиент, докато на мен ми е професия. С това храня семейството си. Мислиш ли, че ще се хвана да лъжа приятели и по-големи бизнес партньори и да им продавам боклуци? Дали последствията няма да са катастрофални ако наистина е така? М!?
Винаги хората, които са предубедени като теб са жертва на некомпетентност или гроздето им е кисело...
Вчера смених поредния турски супер-продукт с Триакс и съм сигурен, че клиента дълго време няма да се обади за проблем с антената... не е първия, няма и да е последния.
Апропо, първите антени на ИТВ са италиански и въобще не са лоши. Слабото им място е провисването на носача, но с имповизация се оправя лесно. Много ме съмнява Триакса да ти е скапал мотора...
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на Triax за този полезен пост :
digimp (24-06-2017)
  #229  
Стар 14-11-2010
whitesnake1979 whitesnake1979 не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Apr 2009
Мнения: 28
Благодари: 6
Получил благодарност:
1 път в 1 пост
Сваляния: 99
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Triax Вижте мненията
Сигурен ли си, че няма? При нас е TDS модела, който е с арт. абревиатура TD, предназначен за южна Европа и е по-голям(101х111см) от този за централна и северна Европа. Датчаните са решили така, явно има защо.
Можеш да си поръчаш всеки един продукт от каталога на Триакс и ще ти бъде доставен. Нармално е да нямаме всичко на склад. Ние сме изключително малък пазар. Мислиш ли, че специално за нас датчаните ще правят нискокачествена антена?... Това да не е китайско/турски гараж...



Хм, знаеш ли каква е разликата между теб и мен в случая? На теб ти е хоби или си само клиент, докато на мен ми е професия. С това храня семейството си. Мислиш ли, че ще се хвана да лъжа приятели и по-големи бизнес партньори и да им продавам боклуци? Дали последствията няма да са катастрофални ако наистина е така? М!?
Винаги хората, които са предубедени като теб са жертва на некомпетентност или гроздето им е кисело...
Вчера смених поредния турски супер-продукт с Триакс и съм сигурен, че клиента дълго време няма да се обади за проблем с антената... не е първия, няма и да е последния.
Апропо, първите антени на ИТВ са италиански и въобще не са лоши. Слабото им място е провисването на носача, но с имповизация се оправя лесно. Много ме съмнява Триакса да ти е скапал мотора...
С такива професионалисти, блазе и на България! И какво те кара да мислеш, че това ми е хоби
Отговори с цитат
  #230  
Стар 14-11-2010
whitesnake1979 whitesnake1979 не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Apr 2009
Мнения: 28
Благодари: 6
Получил благодарност:
1 път в 1 пост
Сваляния: 99
Ъплоуди: 0
По подразбиране

И все пак единственото нещо, което ме успокоява, е че тоз боклук го купих с голяяяяяяяма отстъпка.
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
td110, антена, Тriax


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 4 (0 членове и 4 гости)
 

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Дилема - Triax TD110 или Тороидал ? Иван Атанасов САТЕЛИТНИ АНТЕНИ 90 04-11-2010 11:28
антена асен.нкл ЕФИРНА цифрова телевизия [DVB-T] 1 09-08-2010 11:09
Антена за 13Е stareca68 САТЕЛИТНИ АНТЕНИ 11 24-08-2009 23:14
Антена TOR-90 hajduk САТЕЛИТНИ АНТЕНИ 24 21-06-2009 18:21
антена Triax TD110 mimetomm САТЕЛИТНИ АНТЕНИ 19 05-06-2009 17:16


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 04:43.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.