The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДЪРА-БЪРА > Дъра-Бъра

Дъра-Бъра Тук се обсъжда всичко което не е свързано с цифровата телевизия

Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #241  
Стар 20-04-2021
Аватара на 111111
111111 111111 е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Feb 2015
Мнения: 2,419
Благодари: 1,049
Получил благодарност:
1,054 пъти в 688 поста
Сваляния: 7
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Светия Дух Вижте мненията
На мен раздавачката винаги ми се обажда по телефона, когато имам пратка в Български пощи. По регламент трябва да оставят в пощенската кутия известие за колет. И за да си спести ходенето ми звъни.
И при мен е така, но звъни от личния си телефон.
__________________
Подпис от долоподписания
Благодари натискайки "Thanks" бутона,
ако сметнеш поста за полезен.
Отговори с цитат
  #242  
Стар 20-04-2021
Аватара на fortschrit
fortschrit fortschrit не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Jan 2010
Мнения: 79
Благодари: 8
Получил благодарност:
19 пъти в 15 поста
Сваляния: 41
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Тези от Български пощи за нищо не стават,имам две пратки при тях едната за ддс другата за ддс и мито.От Китай пристигнаха за 20 дни,а при тях стоят повече от месец пробвах с кол центъра-просто никакъв шанс.Писах на мейл отговор получих след две седмици срокът за обработка на пратките е 90 дни- не отказвайте пратката.Как да я откажа като едната е валидирана алито като пристигнала при мен.Мога да ви разкажа каква ще е историята по нататък,това хоро съм го играл и друг път,от митница София в митница еди кой си областен град от областния град до определеното населено място-получавам известие.От моя страна попълвам документите и ги връщам обратно в пощата в населеното те пък в областния град .След това ми изпращат колета и си го получавам от пощенската станция срещу съответните такси.Това е моята малка история за процедурата с Български пощи.Не ми е ясно само какво ще правят когато влезе в сила ддс-то за всички пратки.
Отговори с цитат
  #243  
Стар 21-04-2021
Аватара на kkrkk
kkrkk kkrkk не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Feb 2011
Мнения: 318
Благодари: 22
Получил благодарност:
247 пъти в 110 поста
Сваляния: 13
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от fortschrit Вижте мненията
Тези от Български пощи за нищо не стават,имам две пратки при тях едната за ддс другата за ддс и мито.От Китай пристигнаха за 20 дни,а при тях стоят повече от месец пробвах с кол центъра-просто никакъв шанс.Писах на мейл отговор получих след две седмици срокът за обработка на пратките е 90 дни- не отказвайте пратката.Как да я откажа като едната е валидирана алито като пристигнала при мен.Мога да ви разкажа каква ще е историята по нататък,това хоро съм го играл и друг път,от митница София в митница еди кой си областен град от областния град до определеното населено място-получавам известие.От моя страна попълвам документите и ги връщам обратно в пощата в населеното те пък в областния град .След това ми изпращат колета и си го получавам от пощенската станция срещу съответните такси.Това е моята малка история за процедурата с Български пощи.Не ми е ясно само какво ще правят когато влезе в сила ддс-то за всички пратки.
Отиваш в пощенския клон който ти е по адрес, даваш им необходимите документи... Тук е описано какво искат - https://www.bgpost.bg/bg/485
И след 7 до 10 дена си получаваш пратката в пощенския клон, без да се занимаваш с митници.
Естествено си плащаш като поп едни 17лв + ДДС-то за пратката на място, но поне не се занимаваш с дебилните митничари.
Отговори с цитат
  #244  
Стар 21-04-2021
Аватара на jack82
jack82 jack82 не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Aug 2011
Мнения: 2,230
Благодари: 604
Получил благодарност:
477 пъти в 339 поста
Сваляния: 91
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от kkrkk Вижте мненията
Отиваш в пощенския клон който ти е по адрес, даваш им необходимите документи... Тук е описано какво искат - https://www.bgpost.bg/bg/485
И след 7 до 10 дена си получаваш пратката в пощенския клон, без да се занимаваш с митници.
Естествено си плащаш като поп едни 17лв + ДДС-то за пратката на място, но поне не се занимаваш с дебилните митничари.
Искаш да кажеш че ако си поръчам кабел за телефона примерно на стойност 2 долара ще трябва да заплатя на пощите 17 лева обработка на документи и да заплатя ддс то на тези 2 долара
__________________
Нямам нищо само чета и си пиша
http://www.speedtest.net/result/3797217844.png
Отговори с цитат
  #245  
Стар 21-04-2021
Аватара на vasilstf
vasilstf vasilstf не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Mar 2012
Мнения: 2,215
Благодари: 589
Получил благодарност:
796 пъти в 539 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от jack82 Вижте мненията
Искаш да кажеш че ако си поръчам кабел за телефона примерно на стойност 2 долара ще трябва да заплатя на пощите 17 лева обработка на документи и да заплатя ддс то на тези 2 долара
Да, доколкото разбирам и аз. Последните няколко страници точно това дъвчат всички.
__________________
*** 80cm (13E - 19,2E - 23,5E) *** 80cm (0,8W - 1,9E) *** 60cm (39E - 45/46E) *** Zgemma H9 Combo *** Panasonic viera TX-L42E30E ***
Отговори с цитат
  #246  
Стар 21-04-2021
Аватара на TUISTERa
TUISTERa TUISTERa не е на линия
Голямо мрънкало
 

Дата на присъединяване: Dec 2009
Местоположение: Assenovgrad, Bulgaria
Мнения: 4,046
Благодари: 729
Получил благодарност:
1,762 пъти в 986 поста
Сваляния: 37
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Не знам какво дъвчете, ама определено не е каквото трябва Лапнете дъвка идеал или някоя пастърма , оставете ддс-то... След 1 юли ще има възможност пратките да са с предварително платено ддс и ще отпадне голяма част от занимаването с митници . Търговец регистрирал се в една държава в ес ,ще може да събира ддс от други държави и да го плаща в тази в която е регистриран, сега трябва да го правят в държавата в която продават, затова има складове в 2-3 европейски държави, понеже търговеца има регистрация там. Всички тези, които ги гледате с европейски складове, ще доставят до бг, и практиката на другите ще бъде като тяхната.
И изобщо не разчитайте на български пощи Аз спрях вече две години и нямам нито загубени пратки, нито такси обработка, нито чакане и разправяне по гишета с ядосани лелки
Отговори с цитат
  #247  
Стар 21-04-2021
редспас редспас не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Feb 2012
Мнения: 101
Благодари: 50
Получил благодарност:
21 пъти в 18 поста
Сваляния: 80
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от vasilstf Вижте мненията
Да, доколкото разбирам и аз. Последните няколко страници точно това дъвчат всички.
Ако пратката е на стойност до 30 лв се заплаща само такса в размер на 4.50 лв.
Документите могат да се изпратят по мейл, който е посочен в писмото, което върви с известието.

Таксата от 4.5 лв не може да се избегне, дори и да си освободиш лично пратката от митница.

Вариантът, при който се занимаваш най-малко е: идва известието с писмото, че пратката е на митница, пращаш необходимите документи по мейла и чакаш търпеливо да ти дойде пратката (може да мине месец и дори повече). Таксата се плаща като си взимаш пакета.
Отговори с цитат
  #248  
Стар 21-04-2021
Аватара на 111111
111111 111111 е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Feb 2015
Мнения: 2,419
Благодари: 1,049
Получил благодарност:
1,054 пъти в 688 поста
Сваляния: 7
Ъплоуди: 0
По подразбиране

При първа пратка плащам тази "набъбнала" цена.
Но при следваща трябва ли да я плащам вече ми имат данните?

На 'къв ЧЕП отгоре, ми таксуват такса на транспорта към пратката,
който съм платил на китаеца да ми го изпрати???
__________________
Подпис от долоподписания
Благодари натискайки "Thanks" бутона,
ако сметнеш поста за полезен.
Отговори с цитат
  #249  
Стар 21-04-2021
редспас редспас не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Feb 2012
Мнения: 101
Благодари: 50
Получил благодарност:
21 пъти в 18 поста
Сваляния: 80
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Явно целта е да се събират такси. Дори ако имаш 2 пратки в 1 ден всяка от която е на стойност 29 лв те ти смятат общата стойност защото били дошли в 1 ден.

Просто се отказах да ползвам услугите на Български пощи.

Btw допреди около година и нещо ми взимаха такса за обработка в размер на 1.5 лв, а сега е 4.5 лв.
Отговори с цитат
  #250  
Стар 21-04-2021
Аватара на toshepernik
toshepernik toshepernik не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Apr 2008
Местоположение: София
Мнения: 303
Благодари: 47
Получил благодарност:
54 пъти в 29 поста
Сваляния: 186
Ъплоуди: 0
По подразбиране Такси на Български пощи

Таксите на Български пощи са по-високи от тези на доставчиците от Англия , Германия , Испания ( например GGBG) ... Май ще поръчваме всичко през подобни фирми от европейски хъбове към европейските офиси на доставчиците ...
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
китайски, Магазини, НЕ, от, Пазаруване, самоонлайн


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 86 (2 членове и 84 гости)
гошето86, Л,Спасов

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Пазаруване от Китайски сайт Jovanoty Дъра-Бъра 251 19-06-2018 14:06
Пазаруване от Teanydeal pantsiani GSM мобилни комуникации 7 01-12-2015 20:58
Магазини за DVB-T MPEG-4 set top box в град Варна Дато ЕФИРНА цифрова телевизия [DVB-T] 8 06-05-2012 22:36
питане за магазини за сателитна техника Кирчо Иванов Въпроси и отговори 30 13-02-2012 16:36
DM 500 S (не китайски) BOBIKAT Приключили продажби 2 19-05-2011 18:45


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 03:45.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.