The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДИСКУСИИ - Всичко за сателитната и наземната телевизия > САТЕЛИТНИ АНТЕНИ

САТЕЛИТНИ АНТЕНИ Дискусии за сателитните антени. Параболични, офсетови, тороидални. Монтаж, настройки, направи си сам.

Отговори
 
Контрол над темата Търси в тази тема Начин на разглеждане
  #241  
Стар 15-11-2010
Аватара на Боксер
Боксер Боксер не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Sep 2010
Мнения: 579
Благодари: 40
Получил благодарност:
99 пъти в 74 поста
Сваляния: 10
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Ооо Pepi, ти като си знаел, че антената "не струва", що си го откарал да си купи точно тази антена?! Последните две антени които монтирах са точно от този модел и приятелчетата са доволни, едната е в София, а другата в балкана и двете "преживяха" ветровете без поражения, само и единствено с крепежните елементи от комплекта.Бях притеснен за тази в планината, щото имаше счупени дървета, но се оказа, че всичко е наред.
Отговори с цитат
  #242  
Стар 15-11-2010
Аватара на Въйко
Въйко Въйко не е на линия
Овчар
 

Дата на присъединяване: Jun 2008
Местоположение: TKЗС
Мнения: 1,295
Благодари: 110
Получил благодарност:
916 пъти в 346 поста
Сваляния: 9
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Боксер Вижте мненията
...че антената "не струва", що си го откарал да си купи точно тази антена...
Е не се знае дали той го е откарал ама както и да е.
Защото Боксер,това е единствената голяма антена от метровите офсети която се продава на пазара и е идеалния компромис между размер/тегло и може да се монтира на ефтин дисек мотор.Вече отделен е въпроса колко ще изкара мотора като стегнатост при такъв монтаж на такова незащитено място.
Всички знаем алтернативата на ТД110 и то е Т-л 120 Про но там си иска хубав здрав мотор като имам предвид здрав на български а не strong

Много се изписа и тук в този форум както и в алтернативния при комшията.Изказаха се много верни неща както и много простотии.Каквото и да си говорим и както и да го въртим,всеки един монтажник който изработва стойки и монтира антени трябва да се презапаси за всяко едно нещо.Примерно 110/120 офсети следва да се монтират на стойки и "съоръжения" които да понасят натоварвания все едно е закачена 140 парабола,на дисек мотори които са предназначени за граничен размер антени 110/120см и се знаят че не са толкова надежни то следва да се монтират антени максимум 90см,параболи и офсети до 120см на полярка следва да се задвижват от 12' линейни мотори,120-180см с 18' линейни мотори а над 180см вече с 24' пърпъретки.
Презапасяването никога не е било излишно и никога няма да е.Инвестиция от още някой лев се възвръща при първия случай на неблагопрятни мто условия.
За болтовете на ТД110...нека го кажем по следния начин като ще си позволя да използвам един лаф.Каква е разликата ако се зададе една задача да се конструира нещо на техник със средно техническо образование-техникум и един инжинер?И двамата ще се справят,техника ще прецени кое,какво и къде да сложи а инжинера ще мине да го олекоти
На ТД110 явно че болтовете са изчислени да издържат съответното натоварване.Всеки един от нас с техническо образование който е учил или поне е внимавал малко в часовете по съпромат и е правил някакви проекти му е ясно кава сила е нужна да се скъса болт 5мм а тук те за шест броя.Практически е невъзможно те да се скъсат преди да се е разпорил самия рефлектор и да е отлетял през покрива.Примерно на любимите ми турски ръждилници,крепежа на рефлектора към окачването е четири болта 8мм тип "коларски" с широки глави.Да се скъсат болтовете е просто абсурдно,единственото което може да стане е да се разцепи самата ламарина.Тук идва обаче една голяма разлика между ментаците и Триакс,на ментака има изработено при щамповката специално легло в което влизат болтовете и колкото и да напъваш да стягаш няма да се покриви антената...или поне може да заработи по-добре При ТД има склонност да се криви самия рефлектор ако не се внимава при сглобяването и е много тънък момента кое след кое да се стяга,много хора в страха си да не направят нещо нередно не стягат хубаво болтовете и после започват проблемите.
За това се плаща за монтаж,не за друго ами за това че човека който се е заел с тази дейност знае кое след кое да прави,знае спецификата на антените и слабите им места,до колко е навътре в нещата е отделен въпрос.
Малко да се отклоня.Едно нещо се пропуска винаги.Има няколко сфери в които се подвизавам като източник на доходи в комбинация с хоби и много често на база малкия си опит като време постигам много по-добри резултати от хора с дълъг стаж в бранша.Често чувам изказвания от сорта на:
-Ееее,ма той голям майстор,20 години го работи...
Няма значение кой какво работи и колко време,въпроса е как го прави.Ти може и 20 години примерно да лепиш плочки но по грешния начин и това не те прави добър плочкаджия като в същия момент млад келеш който се занимава една година с това да те издуха без да се усетиш.Дългия стаж не е гаранция за качество.Това че 20 години правиш нещо по грешния алгоритъм не означава че е правилно,нали така,или бъркам...?!
Много често се попада на дърти големи параболи които не са въртяни и пренастройвани 10 години.В момента в който хванеш ключовете за настройка и започва големия смях,посмъртно не могат да си изкарат дъгата,стигат 28Е-1W най-често и до там.На човек му се уморяват ръцете да променят настройките на винтовете докато се вкара в геометрия окачването.Е нормално,едно време висиш в този малък диапазон и какво ти пука за другите спътници.Един пресен случай от преди месец сигурно беше.С едно приятелче висяхме на един покрив като калъфи два дена докато тръгне да работи един Параклипс.Собственика казваше:
-На тая антена се изреди половината град и не могат и не могат да я настроят и това е,най-източните и най-западните спътници не излизат.
Е ми как да излезят като той така си е свикнал да си настройва гьотере и дежурния отговор е "Е то там няма нищо за гледане..."
Отплеснах се малко.
Мисълта ми беше че по някога не е важно да имаш голям "опит" а да ти щрака машинката в главата на момента и да можеш да преценяваш кое как да направиш.Антената,мотора,стойката и окачването са чиста механика и е за хора които са технически грамотни а самата настройка е комбинация от механика,геометрия и тригонометрия.колкото и тъпо да звучи,без сухата материя не става работата.
Не знам дали някой въобще разбра какво исках да кажа
Отговори с цитат
Следните потребители (8) благодарят на Въйко за този полезен пост
dodo_pv (15-11-2010), hajduk (15-11-2010), krasix (19-11-2010), Leon (19-11-2010), Ooo_Pepi (15-11-2010), PhilipZ (19-11-2010), данаил (15-11-2010), Чък Норис (15-11-2010)
  #243  
Стар 15-11-2010
Аватара на Боксер
Боксер Боксер не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Sep 2010
Мнения: 579
Благодари: 40
Получил благодарност:
99 пъти в 74 поста
Сваляния: 10
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Въйко Вижте мненията
Е не се знае дали той го е откарал ама както и да е.
Защото Боксер,това е единствената голяма антена от метровите офсети която се продава на пазара и е идеалния компромис между размер/тегло и може да се монтира на ефтин дисек мотор.Вече отделен е въпроса колко ще изкара мотора като стегнатост при такъв монтаж на такова незащитено място.
Всички знаем алтернативата на ТД110 и то е Т-л 120 Про но там си иска хубав здрав мотор като имам предвид здрав на български а не strong

Много се изписа и тук в този форум както и в алтернативния при комшията.Изказаха се много верни неща както и много простотии.
.......................... Често чувам изказвания от сорта на:
-Ееее,ма той голям майстор,20 години го работи...

Не знам дали някой въобще разбра какво исках да кажа
Въобще нямам намерение дасе заяждам или защитавам който и да е от участниците в тази драма!
Интересно ми беше, затова и зададох въпроса на Ооо Пепи, а, че той го е закарал в магазина - ето от другия форум с копи пейст : "kamen71 ми е приятел, аз го заведох при Боян когато му предстоеше купуване на антена и мотор.
Предполагам сега мене ме псува за това което му се е случило... "
Хм.....
Иначе за "майсторите" съм съгласен напълно с теб(лично изпитано с един скутер(но не се сърдя и на приятелчето дето ми го продаде)). Старият "моторист" (майстор) така и не го направи, а един голобрад пичага ми върна удоволствието след 20 минути и две лета вече нямам проблем.
Отговори с цитат
  #244  
Стар 15-11-2010
Аватара на Ooo_Pepi
Ooo_Pepi Ooo_Pepi не е на линия
върл SAT фен
 

Дата на присъединяване: Jul 2009
Местоположение: София
Мнения: 3,369
Благодари: 2,633
Получил благодарност:
1,760 пъти в 894 поста
Сваляния: 5
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Боксер Вижте мненията
Ооо Pepi, ти като си знаел, че антената "не струва", що си го откарал да си купи точно тази антена?!
Там е работата, че не знаех... аз имам TD88 и съм си много доволен от нея.
Когато си купувах 110см оглеждах текател 110 и триакс 110, тогава видях окачването и на двете и това на текатела ми се стори доста по-стабилно затова си купих текател. Окачването на триакса го видях отделно не съм го видял монтирано на паницата, а хич не съм обръщал внимание какви болтове са сложили към комплекта. Логично е като се уголемява размера на антената да се уголеми и размера на крепежите, ама от де да знам, че за датчаните не е логично.
Освен това не си ли забелязал как в много теми кога има връзка кога нЕма се ше се намери нЕкой да похвали триакс. Оттам хората си мислят, че тия антени работят все едно са един размер по-нагоре сравнени с другите марки антени.
Затова всеки втори като тръгне да си купува антена иска триакс та триакс, затова и Камен си купи такава макар да знаеше, че аз имам текател.
Отговори с цитат
  #245  
Стар 15-11-2010
Чък Норис Чък Норис не е на линия
Модератор
 

Дата на присъединяване: Dec 2008
Местоположение: Пловдив
Мнения: 11,951
Благодари: 984
Получил благодарност:
7,328 пъти в 3,558 поста
Сваляния: 89
Ъплоуди: 24
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Triax Вижте мненията
Сигурен ли си, че няма? При нас е TDS модела, който е с арт. абревиатура TD, предназначен за южна Европа и е по-голям(101х111см) от този за централна и северна Европа. Датчаните са решили така, явно има защо.
Можеш да си поръчаш всеки един продукт от каталога на Триакс и ще ти бъде доставен. Нармално е да нямаме всичко на склад. Ние сме изключително малък пазар. Мислиш ли, че специално за нас датчаните ще правят нискокачествена антена?... Това да не е китайско/турски гараж...
Не ми тегли локуми, а кажи защо липсва алуминиевия и подсиления триакс, като по западните сторове, цената на алуминиевия триакс не много по-висока?

Последно редактирано от Чък Норис : 15-11-2010 на 16:27
Отговори с цитат
  #246  
Стар 15-11-2010
Джак Джак не е на линия
Мореплавател
 

Дата на присъединяване: Dec 2007
Местоположение: София
Мнения: 5,815
Благодари: 1,820
Получил благодарност:
1,999 пъти в 856 поста
Сваляния: 126
Ъплоуди: 17
По подразбиране

Преди година-две и аз си търсех алуминиев Triax 110, но никъде в България не намерих. Добре ще е, вносителите да реагират адекватно.
__________________
QUICKBUTTON Mod by Jack 1.3 & Lite (за Енигма 2 приемници)
DM800 320HDD REV:M, Triax 88 {13E, 19E, 23,5E, 28,2E, 39E}, Triax 78 {5W/4W, 1W, 5E, 7E/9E}, DiseqC EMP CENTAURI 9/1 | DiseqC Opticum 4/1, Alps, Inverto, Invacom
Отговори с цитат
  #247  
Стар 17-11-2010
Аватара на nokia n96
nokia n96 nokia n96 не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Apr 2009
Мнения: 366
Благодари: 269
Получил благодарност:
130 пъти в 84 поста
Сваляния: 97
Ъплоуди: 2
Post tr

Цитирай:
Първоначално написано от Джак Вижте мненията
Преди година-две и аз си търсех алуминиев Triax 110, но никъде в България не намерих. Добре ще е, вносителите да реагират адекватно.

Джак има и алуминиеви, поне на сайта където гледах, ама не знам дали това са актуалните цени.Ще и се обадя по тел да видя какво ще ми кажат.
После пак ще пиша
__________________
Vu solo 4K параболи 1x142,1x180 1x 210,2X360см- offsets 1x270см 1xTriax TD88-multifeed,Hirshmann 90 + 2x90 1x120 1x135 Diseq emp centauri 8x1 +5 diseq 4/1 Сателити;-30W, 5W/4W,4,8Е ,9Е, 10Е,13E 16E,19Е,23,5E,28Е,31,5Е,39E,42E 45E/46E,52/53Е
Отговори с цитат
  #248  
Стар 19-11-2010
Triax Triax не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Jul 2009
Местоположение: Варна
Мнения: 484
Благодари: 2
Получил благодарност:
98 пъти в 87 поста
Сваляния: 56
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Продуцентът Вижте мненията
Не ми тегли локуми, а кажи защо липсва алуминиевия и подсиления триакс, като по западните сторове, цената на алуминиевия триакс не много по-висока?
Напротив, цената им е двойна... Колко хора ще дадат 300лв за 110см антена, че да докараме цяло пале?... Имам тука едни 20 бона и се чудя какво да ги правя...

П.П. Аз локумите не ги тегля ами ги ям!


Петре, кога за последно е правена профилактика на антената на Камен?
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на Triax за този полезен пост :
dodo_pv (19-11-2010)
  #249  
Стар 19-11-2010
Аватара на dodo_pv
dodo_pv dodo_pv е на линия
No Brain, No Pain
 

Дата на присъединяване: Jun 2008
Местоположение: Пловдив
Мнения: 2,427
Благодари: 861
Получил благодарност:
855 пъти в 550 поста
Сваляния: 69
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Triax Вижте мненията
... Имам тука едни 20 бона и се чудя какво да ги правя...
Хич не се чуди, пази ги далеч от Бледоликите!
Отговори с цитат
  #250  
Стар 19-11-2010
Чък Норис Чък Норис не е на линия
Модератор
 

Дата на присъединяване: Dec 2008
Местоположение: Пловдив
Мнения: 11,951
Благодари: 984
Получил благодарност:
7,328 пъти в 3,558 поста
Сваляния: 89
Ъплоуди: 24
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Triax Вижте мненията
Напротив, цената им е двойна...
Ако имаш предвид, че тук ще я пуснете на двойна цена... не се и съмнявам.
Цитирай:
Първоначално написано от Triax Вижте мненията
Имам тука едни 20 бона и се чудя какво да ги правя...
Дръж си ги в банката, момента не е подходящ за инвестиции.
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
td110, антена, Тriax


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 46 (0 членове и 46 гости)
 

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Дилема - Triax TD110 или Тороидал ? Иван Атанасов САТЕЛИТНИ АНТЕНИ 90 04-11-2010 11:28
антена асен.нкл ЕФИРНА цифрова телевизия [DVB-T] 1 09-08-2010 11:09
Антена за 13Е stareca68 САТЕЛИТНИ АНТЕНИ 11 24-08-2009 23:14
Антена TOR-90 hajduk САТЕЛИТНИ АНТЕНИ 24 21-06-2009 18:21
антена Triax TD110 mimetomm САТЕЛИТНИ АНТЕНИ 19 05-06-2009 17:16


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 08:02.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.