The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДЪРА-БЪРА > Дъра-Бъра

Дъра-Бъра Тук се обсъжда всичко което не е свързано с цифровата телевизия

Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #2541  
Стар 29-09-2023
Аватара на Веско
Веско Веско е на линия
МУШМУРОК
 

Дата на присъединяване: Sep 2008
Местоположение: Стара Загора
Мнения: 2,240
Благодари: 395
Получил благодарност:
628 пъти в 394 поста
Сваляния: 79
Ъплоуди: 4
По подразбиране

Четете и споделяйте.
https://kritichno.bg/bulgaria/yavor-...o-do-sedmitsi/
__________________
Octagon SF 8008

Искайте и ще Ви се даде,търсете и ще намерите,хлопайте и ще Ви се отвори.
Отговори с цитат
  #2542  
Стар 29-09-2023
Аватара на oldgraf
oldgraf oldgraf е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Sep 2010
Местоположение: София
Мнения: 1,922
Благодари: 373
Получил благодарност:
575 пъти в 394 поста
Сваляния: 37
Ъплоуди: 5
По подразбиране

Защо ги поствате тези глупости?!
Дерогацията спира след 1 година, а не утре
Отговори с цитат
Следните потребители (3) благодарят на oldgraf за този полезен пост
emskia (29-09-2023), Генадий Лачев (29-09-2023), дрим (29-09-2023)
  #2543  
Стар 29-09-2023
Аватара на Ooo_Pepi
Ooo_Pepi Ooo_Pepi не е на линия
върл SAT фен
 

Дата на присъединяване: Jul 2009
Местоположение: София
Мнения: 3,369
Благодари: 2,633
Получил благодарност:
1,764 пъти в 896 поста
Сваляния: 5
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Сашо, кой не се вози в градския?
Нали дойдох на сбирката в Драгалевци с градския, освен българи имаше цигани и араби.
Рейса ме свали на околовръстното защото правели някакъв ремонт, ти защо мислиш, че закъснях
И зимата съм се возил, не ми обяснявай, че е топло, мръзнеш като куче.
Освен това имаше статистика по големите празници, когато София е празна и няма никакви коли, колко над нормата е замърсяването с фини прахови частици.
Тези коли пред блоковете щом си плащат данък, гражданска, преглед и винетка (на който му трябва за извън града) няма да бъдат спрени, защото това са много пари които пълнят хазната.
Да махат тези които не са мърдали от години, и не плащат нищо.
Освен това, броя на електричките расте, демек замърсяването става все по-малко от колите.
Автопарка се обнови, вече никой не кара дърти баракуди на 25-30 години.
Колкото до цените... Не вярвам настоящите цени да се задържат 1 година, мнооого по-рано цената ще бъде доста по-дебела.
Кога в България си видял нещо да поевтинее...
__________________
TechniSat http://h-7.abload.de/img/decuvq.gif Das Original - SkyStar HD2 - SkyStar USB HD - SkyStar 2 eXpress HD and... Latest ProgDVB !
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на Ooo_Pepi за този полезен пост :
111111 (29-09-2023)
  #2544  
Стар 29-09-2023
Аватара на vasilstf
vasilstf vasilstf не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Mar 2012
Мнения: 2,203
Благодари: 588
Получил благодарност:
792 пъти в 536 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от дрим Вижте мненията
Градския транспорт в София смея да твърдя, че е добре уреден. Разписанията се спазват, повечето превозни средства са климатизирани, всички имат парно за през студените дни.
Винаги ме напушва яко смях, как някой се опитва да обясни колко по-добре е да висиш с часове в задръстване, да си трошиш нервите и колата, как в градския транспорт се возят само клошари, смръдливци и едва ли не прокажени, а дори не си е направил труда да провери, че дневната карта за всички линии е 4лв, да не говорим че годишната е 360лв (по 1лв на ден). То затова в София не се диша от години, щото всичкото гражданин се вози самО в кола...

п.п Аз искам гражданската отговорност да стане по 2к на година, да има супер дебела такса за преминаване на центъра, като в Лондон например. Само тези две, да не кажа и една от двете мерки, автоматично ще намали броя на паркираните котури пред блоковете. Всеки вика, че няма къде да се паркира, е как да има като масово едно домакинство има по 3 кошници паркирани под прозореца в градинката, да си ги гледа...

Sent from my SM-G998B using Tapatalk
Живея в Драгалевци, градския транспорт там е екзотика. Както пътувам до Дружба 2, имам четири варианта и все с по три превозни средства, а пътя ми е близо два часа. Дори да работя в центъра, пак не ми мърда час с рейс + метро.

Има квартали където е супер добре уреден, но има и страшни малоумия от страна на градска мобилност. Например разделиха 98 на две линии, сега със 68 обслужват един маршрут и се движат заедно. 64 и той с тях. Та разписанията наистина се спазват, но краен квартал, който се обслужва от три линии + излетна към Витоша, които са на интервал средно по 30 минути е малоумие да им съвпада разписанието. Представи си ако закъснееш с три минути и минат всичките рейсове, да чакаш половин час да дойде следващия.

Ако се приложат тези мерки, какво правят живеещите в центъра? Хубаво ще си ползват градския, а колите да ги продадат ли? Или да ги оставят някъде на паркинг в покрайнините и да ги ползват само ако трябва да пътуват извън града. За да не пречат в центъра.

Та с приложените ти мерки излиза, че хората в центъра нямат нужда от автомобили, а тия в крайните квартали да си седят където са.
__________________
*** 80cm (13E - 19,2E - 23,5E) *** 80cm (0,8W - 1,9E) *** 60cm (39E - 45/46E) *** Zgemma H9 Combo *** Panasonic viera TX-L42E30E ***
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на vasilstf за този полезен пост :
111111 (29-09-2023)
  #2545  
Стар 29-09-2023
Аватара на дрим
дрим дрим не е на линия
Модератор
 

Дата на присъединяване: Feb 2012
Местоположение: София
Мнения: 7,185
Благодари: 1,305
Получил благодарност:
6,160 пъти в 2,564 поста
Сваляния: 71
Ъплоуди: 8
По подразбиране

Не ми се ще да разводнявам повече темата.
Но все пак споменавайки блокове и градинки пред тях в предишния си пост, все пак визирах София в пределите на околовръстното. Не вярвам живеейки в къща да няма къде да паркираш колата си. А ако центъра е затворен или таксата за преминаване и паркиране там е висока, нещата само могат да се подобрат. Надали в градове като Осло, Лондон и т.н. са толкова тъпи и са въвели тези мерки за да се правят на интересни и да прецакват гражданите си...
__________________
Техническите въпроси на лично, носят полза само на питащият и е неуважение към форума!
За подобни въпроси, използвай ТОВА!


Отговори с цитат
  #2546  
Стар 29-09-2023
Аватара на Ooo_Pepi
Ooo_Pepi Ooo_Pepi не е на линия
върл SAT фен
 

Дата на присъединяване: Jul 2009
Местоположение: София
Мнения: 3,369
Благодари: 2,633
Получил благодарност:
1,764 пъти в 896 поста
Сваляния: 5
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Като живееш в Драгалевци що не дойде на сБирката в Драгалевци?
Баси хората сте, една бира не искате да изпиете с администратора и модераторите

EDIT: Да да, след околовръстното тия не са хора, живеят на една туба бензин от София.
__________________
TechniSat http://h-7.abload.de/img/decuvq.gif Das Original - SkyStar HD2 - SkyStar USB HD - SkyStar 2 eXpress HD and... Latest ProgDVB !
Отговори с цитат
  #2547  
Стар 29-09-2023
Аватара на vasilstf
vasilstf vasilstf не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Mar 2012
Мнения: 2,203
Благодари: 588
Получил благодарност:
792 пъти в 536 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от дрим Вижте мненията
Не ми се ще да разводнявам повече темата.
Но все пак споменавайки блокове и градинки пред тях в предишния си пост, все пак визирах София в пределите на околовръстното. Не вярвам живеейки в къща да няма къде да паркираш колата си. А ако центъра е затворен или таксата за преминаване и паркиране там е висока, нещата само могат да се подобрат. Надали в градове като Осло, Лондон и т.н. са толкова тъпи и са въвели тези мерки за да се правят на интересни и да прецакват гражданите си...
Ако в центъра има достатъчно места за паркиране, няма да има коли в градинките и междублоковите пространства. А колкото и да не ми се иска, София е отвъд околовръстното много преди да се появят квартали като Младост, Люлин, Дружба, Хаджи Димитър, Надежда, където са най-големите столичани. Аз колата има къде да си паркирам, както казах затварянето на центъра решава едни проблеми, но отваря други. За мен е по-добре да се съборят половината жилищни офис сгради ново строителство в центъра и да се обособят като паркове, зелени площи, може и паркинги на няколко нива. София да се намали от 3+ милиона жители до под 1 милион, да видиш как ще олекне.


Цитирай:
Първоначално написано от Ooo_Pepi Вижте мненията
Като живееш в Драгалевци що не дойде на сБирката в Драгалевци?
Баси хората сте, една бира не искате да изпиете с администратора и модераторите
Жената не ме пуснА Нямаше как, имахме малко семейни задължения с малчугана.
__________________
*** 80cm (13E - 19,2E - 23,5E) *** 80cm (0,8W - 1,9E) *** 60cm (39E - 45/46E) *** Zgemma H9 Combo *** Panasonic viera TX-L42E30E ***
Отговори с цитат
  #2548  
Стар 29-09-2023
Аватара на Ooo_Pepi
Ooo_Pepi Ooo_Pepi не е на линия
върл SAT фен
 

Дата на присъединяване: Jul 2009
Местоположение: София
Мнения: 3,369
Благодари: 2,633
Получил благодарност:
1,764 пъти в 896 поста
Сваляния: 5
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от vasilstf Вижте мненията
Ако в центъра има достатъчно места за паркиране, няма да има коли в градинките и междублоковите пространства. А колкото и да не ми се иска, София е отвъд околовръстното много преди да се появят квартали като Младост, Люлин, Дружба, Хаджи Димитър, Надежда, където са най-големите столичани. Аз колата има къде да си паркирам, както казах затварянето на центъра решава едни проблеми, но отваря други. За мен е по-добре да се съборят половината жилищни офис сгради ново строителство в центъра и да се обособят като паркове, зелени площи, може и паркинги на няколко нива. София да се намали от 3+ милиона жители до под 1 милион, да видиш как ще олекне.
Напълно съм съгласен с този коментар.

Сашо, не виждаш ли, че половината коли са от Е, СО, РК, КН, М, ВР, СН и разни други, е тия да ги махнат и въздуха нЕма да ти е толкова мръсен. И трафика ще олекне даже.
__________________
TechniSat http://h-7.abload.de/img/decuvq.gif Das Original - SkyStar HD2 - SkyStar USB HD - SkyStar 2 eXpress HD and... Latest ProgDVB !
Отговори с цитат
  #2549  
Стар 29-09-2023
Аватара на дрим
дрим дрим не е на линия
Модератор
 

Дата на присъединяване: Feb 2012
Местоположение: София
Мнения: 7,185
Благодари: 1,305
Получил благодарност:
6,160 пъти в 2,564 поста
Сваляния: 71
Ъплоуди: 8
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от vasilstf Вижте мненията
Ако в центъра има достатъчно места за паркиране, няма да има коли в градинките и междублоковите пространства. А колкото и да не ми се иска, София е отвъд околовръстното много преди да се появят квартали като Младост, Люлин, Дружба, Хаджи Димитър, Надежда, където са най-големите столичани. Аз колата има къде да си паркирам, както казах затварянето на центъра решава едни проблеми, но отваря други. За мен е по-добре да се съборят половината жилищни офис сгради ново строителство в центъра и да се обособят като паркове, зелени площи, може и паркинги на няколко нива. София да се намали от 3+ милиона жители до под 1 милион, да видиш как ще олекне.



Жената не ме пуснА Нямаше как, имахме малко семейни задължения с малчугана.
Това с 3+ милиона жители или обитатели през работните дни в София е пълна глупост, поредната градска легенда. С всичките му жители не е повече от 1,3М с всичките му приходящи не може и 2М да направи. Това да не е мандра баси...
Както и да е, относно сбирката, ние поне седем осем пъти сме се събирали през годините в Котилото, даже по спомени мисля, че беше писал, че си на 5-10 мин пеша от там.


аре спирам да спамя в темата, оставям ви да се надлъгвате
__________________
Техническите въпроси на лично, носят полза само на питащият и е неуважение към форума!
За подобни въпроси, използвай ТОВА!


Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на дрим за този полезен пост :
vasilstf (29-09-2023)
  #2550  
Стар 29-09-2023
Аватара на vasilstf
vasilstf vasilstf не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Mar 2012
Мнения: 2,203
Благодари: 588
Получил благодарност:
792 пъти в 536 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от дрим Вижте мненията
Това с 3+ милиона жители или обитатели през работните дни в София е пълна глупост, поредната градска легенда. С всичките му жители не е повече от 1,3М с всичките му приходящи не може и 2М да направи. Това да не е мандра баси...
Както и да е, относно сбирката, ние поне седем осем пъти сме се събирали през годините в Котилото, даже по спомени мисля, че беше писал, че си на 5-10 мин пеша от там.


аре спирам да спамя в темата, оставям ви да се надлъгвате
Бяха 2М преди 20 години, а от тогава все повече се пренаселва. Преди 2000 година в Драгалевци имаше поне три пъти по-малко хора от сега. Голяма част от "софиянци" са без адресна регистрация тук, затова и бройката е много по-висока от официално обявените. За работещите, които идват от Перник, Самоков, Банкя, Костинброд, Ботевград та чак до Своге, Земен и Благоевград не коментирам. Имах колега, от Благоевград до Люлин стигаше по-бързо отколкото аз до Сточна гара.

А за сбирките - да, преди също съм казвал, че ми е на 10 минути от нас, ама не знам какви са били причините да не дойда. Сега малко в последния момент се организирахте, а вече имахме планове.
__________________
*** 80cm (13E - 19,2E - 23,5E) *** 80cm (0,8W - 1,9E) *** 60cm (39E - 45/46E) *** Zgemma H9 Combo *** Panasonic viera TX-L42E30E ***
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
бг, Бензин, бензиностанции, бензиностанциите, ГОРИВА, горивата, дизел, на, ПО, ЦЕНА, цената


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 107 (0 членове и 107 гости)
 

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Честито! Нови цени на горивата! vaskonay Дъра-Бъра 8 16-02-2013 16:55
Протест за горивата Въйко Дъра-Бъра 44 27-02-2012 08:32
Отново намаление в цената на HD пакета! макс+ ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА БУЛСАТКОМ - Твоят дигитален свят 8 10-11-2010 20:26
Намаляват цената на HD пакета! макс+ ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА БУЛСАТКОМ - Твоят дигитален свят 10 22-07-2010 09:15
Цената на истината очаква първите мераклии ТИНТИН ДРУГИ 0 07-07-2009 15:59


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 13:27.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.