The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДИСКУСИИ - Всичко за сателитната и наземната телевизия > САТЕЛИТНИ АНТЕНИ

САТЕЛИТНИ АНТЕНИ Дискусии за сателитните антени. Параболични, офсетови, тороидални. Монтаж, настройки, направи си сам.

Отговори
 
Контрол над темата Търси в тази тема Начин на разглеждане
  #261  
Стар 14-01-2011
Triax Triax не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Jul 2009
Местоположение: Варна
Мнения: 484
Благодари: 2
Получил благодарност:
98 пъти в 87 поста
Сваляния: 56
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Въйко Вижте мненията
Много ясно,за това не се използва за външна употреба а само вътре в стая
и задължително е да е с усилени стени с 1м бетон...
Отговори с цитат
  #262  
Стар 14-01-2011
Аватара на Стоян6
Стоян6 Стоян6 е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Sep 2007
Местоположение: гр.Първомай
Мнения: 180
Благодари: 208
Получил благодарност:
25 пъти в 20 поста
Сваляния: 49
Ъплоуди: 0
По подразбиране

А тавана трябва да е тип кабрио.Включваш приемника и тавана се сгъва и прибира за да се открие небето над антената.Веселба голяма!
__________________
<75E...30W>1.50 парабола,INVACOM Fibre Optical, мотор Strong SRT А18+,позиционер Strong SRT V50, VU+solo 4K; EDISION Piccollo S2+T2/C H.265 HEVC

Последно редактирано от Стоян6 : 14-01-2011 на 16:58
Отговори с цитат
  #263  
Стар 17-01-2011
Аватара на Въйко
Въйко Въйко не е на линия
Овчар
 

Дата на присъединяване: Jun 2008
Местоположение: TKЗС
Мнения: 1,295
Благодари: 110
Получил благодарност:
916 пъти в 346 поста
Сваляния: 9
Ъплоуди: 1
По подразбиране

AБе Вальо,сега се сетих да питам.Триакс на вторични как го изкупуват,като желязо или цам
__________________
aatns
gmkd
Отговори с цитат
  #264  
Стар 18-01-2011
Triax Triax не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Jul 2009
Местоположение: Варна
Мнения: 484
Благодари: 2
Получил благодарност:
98 пъти в 87 поста
Сваляния: 56
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Не знам, питай вторични...
Отговори с цитат
  #265  
Стар 27-03-2011
petkoshop petkoshop не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Apr 2009
Мнения: 87
Благодари: 51
Получил благодарност:
81 пъти в 30 поста
Сваляния: 55
Ъплоуди: 4
По подразбиране

Колеги, искам да сложа мултифийд на Триакс 110. До сега съм ползвал мотор и мултифиида е новост за мен. Интересувам се основно от HD-каналите на 28, 23, 19 и 13. Местоположението ми е на 23.10 И,а приемника -ДМ800. От четенето до тук ми стана ясно че трябва да ползвам оригинална рейка на триакс за 4 конвертора. Въпросите ми са следните:
1.Кой от спътниците трябва да ми е централен за оптимално качество? С изключение на Астра 1H ще се загуби ли и друго?
2.Чета че рейката покрива 20 градуса. В такъв случай може ли да се добави и 9Е (интересува ме най-вече Platforma HD и HelloHD) без да се удължава рейката. Ако става- кой трябва да ми е централния спътник в този вариант. От къде да си намеря държач за петия конвертор?
3. Препоръчайте ми единични конвертори за мултифийда ако е възможно.
4.Какъв ключ трябва да използвам при положение ще включвам в системата и сигнала от стационарна антена на 39И?
Благодаря предварително.
Отговори с цитат
  #266  
Стар 27-03-2011
Аватара на plmko
plmko plmko не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Mar 2007
Местоположение: София
Мнения: 403
Благодари: 368
Получил благодарност:
116 пъти в 65 поста
Сваляния: 46
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Здравей аз съм с Триакс110 дисек и ДВ800 само че при мен са 4 спътника 19 16 13 и 9 16 ми е централния.На 19 само френските ХД не ги ловя колегата О Пепи твърдеше че с по добра настройка може и те да излезат...За Дисек най добрите конвертори са Алпс ,а ключа го купих от Ники .Като цяло съм доволен даже се замислям за още една антена дисек .Ако му звъннеш на Ники ,със сигурност ще ти помогне и с техниката а и с настройките .Успех
Отговори с цитат
Следните потребители (2) благодарят на plmko за този полезен пост
petkoshop (27-03-2011), Георги Банков (27-03-2011)
  #267  
Стар 27-03-2011
Аватара на Ooo_Pepi
Ooo_Pepi Ooo_Pepi не е на линия
върл SAT фен
 

Дата на присъединяване: Jul 2009
Местоположение: София
Мнения: 3,369
Благодари: 2,633
Получил благодарност:
1,764 пъти в 896 поста
Сваляния: 5
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Гледай сега как е при мен и ще ти се изяснят нещата като видиш някоя и друга снимка:



При мен 19Е е кажи речи в центъра, има значение от коя страна го слагаш от тая гледна точка кои спътници искаш да ловиш.
Както виждаш аз след 23,5Е нямам конвертори макар да имам мегдан на рейката, ама нали виждаш клони на един бор зад конверторите... е затова нямам.
Ти можеш да използваш същата подредба на конверторите и след 23,5Е да добавиш 28Е и да видиш дали нивото на сигнала те устройва.
Ако ти е задоволително това е твоя мултифийд, ако обаче 28Е не те устройва тогава конв. за 19Е го изместваш от другата страна на рейката (където сега е 16Е).
По този начин ще ти се усили 28Е, но е възможно 9Е да ти е на ръба или хич да не ти излезе. Не съм го пробвал това трябва да го пробваш.
Има и друг момент... ще прочетеш коментари от сорта на: ще ти излезе, гаранция давам или подобни... не е въпроса само да ти излезе.
Идва пролет а с нея и пролетните дъждове... не е въпроса като завали първия дъжд и седнеш да гледаш да кажеш: е*а му мамата 5 конвертора имам 2 спътника ловИМ
Въпроса е като седнеш да гледаш и завали дъжд да ти избягат само слабите честоти така, че си е въпрос на опити и тестове.
Почти съм сигурен, че ако нямах бор зад антената и добавя конв. на 28Е и разбира се антената не беше тд88 а тд110 щяха да ми излязат всички силни без най-слабите.
Така, че зависи какво търсиш да гледаш, имай предвид, че щом си решил да правиш мултифийд ще се наложи да направиш някой компромиси.
Няма как да изкараш много спътници и най-слабите да ти излизат.
В твоя случай на избор имаш слаби на 28Е на 23,5Е и на 19Е другите два дето искаш да гледаш са силни.
По въпроса какви да бъдат конверторите... щом ще имаш спътници през 3-4 градуса ще ти трябват конвертори с малък облъчвател каквито са алпсовете на снимката ми за 13Е и 16Е.
Както се вижда на нея може някой конвертори да са ти с големи облъчватели, зависи.
Пети държач може да си вземеш от там от където ще си купиш рейката и конверторите а дисек ключа може да ти е centauri като тоя.
За да ти излезе всичко добре се иска време, спокойствие, мерак и опити
А на колегата plmko тая година като се стопли времето, лично ще отида до тях (знам къде живее ) някоя събота или неделя и ще му настроя антената да хваща и франсетата в хд на 1Н .
__________________
TechniSat http://h-7.abload.de/img/decuvq.gif Das Original - SkyStar HD2 - SkyStar USB HD - SkyStar 2 eXpress HD and... Latest ProgDVB !
Отговори с цитат
Следните потребители (2) благодарят на Ooo_Pepi за този полезен пост
petkoshop (27-03-2011), plmko (28-03-2011)
  #268  
Стар 27-03-2011
petkoshop petkoshop не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Apr 2009
Мнения: 87
Благодари: 51
Получил благодарност:
81 пъти в 30 поста
Сваляния: 55
Ъплоуди: 4
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Ooo_Pepi Вижте мненията
Гледай сега как е при мен и ще ти се изяснят нещата като видиш някоя и друга снимка:



При мен 19Е е кажи речи в центъра, има значение от коя страна го слагаш от тая гледна точка кои спътници искаш да ловиш.
Както виждаш аз след 23,5Е нямам конвертори макар да имам мегдан на рейката, ама нали виждаш клони на един бор зад конверторите... е затова нямам.
Ти можеш да използваш същата подредба на конверторите и след 23,5Е да добавиш 28Е и да видиш дали нивото на сигнала те устройва.
Ако ти е задоволително това е твоя мултифийд, ако обаче 28Е не те устройва тогава конв. за 19Е го изместваш от другата страна на рейката (където сега е 16Е).
По този начин ще ти се усили 28Е, но е възможно 9Е да ти е на ръба или хич да не ти излезе. Не съм го пробвал това трябва да го пробваш.
Има и друг момент... ще прочетеш коментари от сорта на: ще ти излезе, гаранция давам или подобни... не е въпроса само да ти излезе.
Идва пролет а с нея и пролетните дъждове... не е въпроса като завали първия дъжд и седнеш да гледаш да кажеш: е*а му мамата 5 конвертора имам 2 спътника ловИМ
Въпроса е като седнеш да гледаш и завали дъжд да ти избягат само слабите честоти така, че си е въпрос на опити и тестове.
Почти съм сигурен, че ако нямах бор зад антената и добавя конв. на 28Е и разбира се антената не беше тд88 а тд110 щяха да ми излязат всички силни без най-слабите.
Така, че зависи какво търсиш да гледаш, имай предвид, че щом си решил да правиш мултифийд ще се наложи да направиш някой компромиси.
Няма как да изкараш много спътници и най-слабите да ти излизат.
В твоя случай на избор имаш слаби на 28Е на 23,5Е и на 19Е другите два дето искаш да гледаш са силни.
По въпроса какви да бъдат конверторите... щом ще имаш спътници през 3-4 градуса ще ти трябват конвертори с малък облъчвател каквито са алпсовете на снимката ми за 13Е и 16Е.
Както се вижда на нея може някой конвертори да са ти с големи облъчватели, зависи.
Пети държач може да си вземеш от там от където ще си купиш рейката и конверторите а дисек ключа може да ти е centauri като тоя.
За да ти излезе всичко добре се иска време, спокойствие, мерак и опити
А на колегата plmko тая година като се стопли времето, лично ще отида до тях (знам къде живее ) някоя събота или неделя и ще му настроя антената да хваща и франсетата в хд на 1Н .
Много изчерпателен отговор. Благодаря, ще изпробвам всеки твой съвет и ще пиша за резултата.
Отговори с цитат
  #269  
Стар 27-03-2011
Аватара на Енигма
Енигма Енигма не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Jun 2008
Мнения: 169
Благодари: 18
Получил благодарност:
11 пъти в 11 поста
Сваляния: 144
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Астрата на 19* ми излиза всичко без проблеми само малко настройка иска 28* с Триакс110.
Прикрепени изображения
Тип файл: jpg PICT4840 - Копие.JPG (89.9 КБ, 156 разглеждания)
Отговори с цитат
  #270  
Стар 28-03-2011
vauzunov vauzunov не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Nov 2009
Мнения: 24
Благодари: 245
Получил благодарност:
3 пъти в 3 поста
Сваляния: 526
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Енигма Вижте мненията
Астрата на 19* ми излиза всичко без проблеми само малко настройка иска 28* с Триакс110.
Ето този вариант искам да направя но се чудих дали ще мога да изместя държача наляво.Явно става
Прикрепени изображения
Тип файл: jpg PICT4840 - Копие.JPG (13.0 КБ, 407 разглеждания)

Последно редактирано от vauzunov : 28-03-2011 на 06:04
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
td110, антена, Тriax


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 13 (0 членове и 13 гости)
 

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Дилема - Triax TD110 или Тороидал ? Иван Атанасов САТЕЛИТНИ АНТЕНИ 90 04-11-2010 11:28
антена асен.нкл ЕФИРНА цифрова телевизия [DVB-T] 1 09-08-2010 11:09
Антена за 13Е stareca68 САТЕЛИТНИ АНТЕНИ 11 24-08-2009 23:14
Антена TOR-90 hajduk САТЕЛИТНИ АНТЕНИ 24 21-06-2009 18:21
антена Triax TD110 mimetomm САТЕЛИТНИ АНТЕНИ 19 05-06-2009 17:16


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 22:05.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.