The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДИСКУСИИ - Всичко за сателитната и наземната телевизия > ПРИЕМНИЦИ за цифрова сателитна телевизия > DREAMBOX

DREAMBOX DM 500, DM 600, DM 800, InetBOX и др.

Отговори
 
Контрол над темата Търси в тази тема Начин на разглеждане
  #21  
Стар 25-06-2008
vlad vlad не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: May 2008
Местоположение: Варна
Мнения: 270
Благодари: 19
Получил благодарност:
4 пъти в 4 поста
Сваляния: 19
Ъплоуди: 0
По подразбиране Re: Спешно търся, някой който разбира от GBOX ...

Цитирай:
Първоначално написано от dzumba
Как така имаш дист 1 пъкго гледаш от дист 2?Нещо си объркал!
Нищо не е объркал. И 5 карти да има на дист. 1 за даден пакет, ако пинга до тези карти е да речем 200, 300 и нагоре милисекунди, Gbox-a ще избере да разкодира дадения пакет от карта, която е на дист. 2, но пинга до нея е примерно 50, 70, 100 милисекунди. Такава е философията на Gbox, CCcam, а предполагам и на повечето емулатори. За емулатора важното е колко е бърза връзката до даден пиър, а не дали картата се намира на 1, 2, 3, 4, 5 .... дистанция.
__________________
1.2 м параболична антена, Inverto LNB Super Mini 0.3dB, 60.0E <-> 24.5W, MAX500HD
Отговори с цитат
  #22  
Стар 25-06-2008
vlad vlad не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: May 2008
Местоположение: Варна
Мнения: 270
Благодари: 19
Получил благодарност:
4 пъти в 4 поста
Сваляния: 19
Ъплоуди: 0
По подразбиране Re: Спешно търся, някой който разбира от GBOX ...

Цитирай:
Първоначално написано от dzumba
... по добър емулатор от GBOX не съществува,разбира се конфигуриран правилно!
Тук не мога да се съглася с теб. За мен CCcam e най-добрият емулатор, но при условие, че също е правилно конфигуриран. Това, че CCcam се настройва много по-лесно от Gbox, не смятам, че го прави по-лош от Gbox, а напротив - това е още едно предимство на CCcam.

Цитирай:
Първоначално написано от dzumba
Лакомията и незнанието водят до големи проблеми ,особено с ирдето карти!
Напълно си прав. Тук съм напълно съгласен с теб.

Цитирай:
Първоначално написано от dzumba
... но общо взето ,който не разбира ,бяга на CCCAM,там има няколко предимства,които не са толкова съществени,даже mgcamd е по стабилен,въпреки по големия трафик!
Тук отново не съм съгласен с теб. Според мен, на който му е писнало от нестабилността на Gbox, взема правилното решение и минава на CCcam!

За стабилността няма какво да говорим. Не знам дали си ползвал някога CCcam, но аз съм ползвал и двата емулатора и CCcam работи в пъти по-добре от Gbox. Правилно конфигурирания CCcam не се нуждае от рестарт изобщо и може да работи със седмици. Когато промениш нещо по настройките му, той сам разбира за това и се рестартира сам, без ти да трябва да правиш каквото и да било.

Съгласен съм, че има хора, които не разбират и най-важното за тях е да гледат колкото се може повече програми, без изобщо да се интересуват от настройките на емулатора който използват. За такива хора, на които не им се чете и не им се занимава с "мръсната работа" е без значение какъв емулатор ще използват, тъй като резултатите винаги ще са плачевни.
__________________
1.2 м параболична антена, Inverto LNB Super Mini 0.3dB, 60.0E <-> 24.5W, MAX500HD
Отговори с цитат
  #23  
Стар 25-06-2008
Аватара на Крал Артур
Крал Артур Крал Артур не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Apr 2007
Местоположение: София
Мнения: 798
Благодари: 490
Получил благодарност:
260 пъти в 112 поста
Сваляния: 165
Ъплоуди: 2
По подразбиране Re: Спешно търся, някой който разбира от GBOX ...

Колега не спори със Дзумба
Отговори с цитат
  #24  
Стар 25-06-2008
vlad vlad не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: May 2008
Местоположение: Варна
Мнения: 270
Благодари: 19
Получил благодарност:
4 пъти в 4 поста
Сваляния: 19
Ъплоуди: 0
По подразбиране Re: Спешно търся, някой който разбира от GBOX ...

Цитирай:
Първоначално написано от Tiesto
Специално при CCCAM се чака много време докато ти отвори някой канал, примерно на Hop 2 или Hop 3. Да не говорим, че някой провайдери изобщо не вървят на CCcam, което разбрах наскоро ...
Когато на човек не му се занимава или го мързи да прочете нещо, веднага започва да обвинява емулатора и да говори колко е лош и как това или онова не вървяло.

За това, че някои канали от някои пакети се отварят по-бавно, си има обяснение и съответните решения. Същото се отнася и за набедените провайдери, които "изобщо не вървят" на CCcam. Затова хората са измислили настройките и форумите, но трябва човек малко да се порови и да прочете.

Най-лесно е да кажеш това не върви на емулатор X, затова той е лош и минавам на емулатор Y. Ами ако на емулатор Y не върви нещо друго?
__________________
1.2 м параболична антена, Inverto LNB Super Mini 0.3dB, 60.0E <-> 24.5W, MAX500HD
Отговори с цитат
  #25  
Стар 25-06-2008
vlad vlad не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: May 2008
Местоположение: Варна
Мнения: 270
Благодари: 19
Получил благодарност:
4 пъти в 4 поста
Сваляния: 19
Ъплоуди: 0
По подразбиране Re: Спешно търся, някой който разбира от GBOX ...

Цитирай:
Първоначално написано от riewsofia
Колега не спори със Дзумба
Колега, според една фраза: "В спора се ражда истината".

А форумите са точно затова, всеки да изкаже мнението си и с това да помогне на останалите сами да преценят, кое е най-доброто за тях
__________________
1.2 м параболична антена, Inverto LNB Super Mini 0.3dB, 60.0E <-> 24.5W, MAX500HD
Отговори с цитат
  #26  
Стар 25-06-2008
Джак Джак не е на линия
Мореплавател
 

Дата на присъединяване: Dec 2007
Местоположение: София
Мнения: 5,815
Благодари: 1,820
Получил благодарност:
1,999 пъти в 856 поста
Сваляния: 126
Ъплоуди: 17
По подразбиране Re: Спешно търся, някой който разбира от GBOX ...

Цитирай:
Първоначално написано от Tiesto
Момчи даже и да плащаш ме съмнява да имаш всички интересни пакети на 1 и 2-ра дистанция . Понеже съм сигурен, че имаш пакети които ти насичат или чакаш доста време докато ти се отвори канала от съответният провайдер ...
Аз сам го написах, че не ВСИЧКИТЕ са на дист.1 а само НАЙ-ВАЖНИТЕ.
На дист.1 са ми BSkyB, SKY IT, PREMIERE, AB SAT, CYFRA +, MCT, Canal Sat., бълг. DTH. и още няколко, на които в момента не си спомням имената.
На 2-ра дист. са ми Canal Digital, Telenor и останалите пакети. От тях единствено Canal Digital чака до 10 сек. да отвори канала (на seka2), но не всеки път бави.
Лагове нямам или се случват толкова рядко, че не съм ги забелязал.
__________________
QUICKBUTTON Mod by Jack 1.3 & Lite (за Енигма 2 приемници)
DM800 320HDD REV:M, Triax 88 {13E, 19E, 23,5E, 28,2E, 39E}, Triax 78 {5W/4W, 1W, 5E, 7E/9E}, DiseqC EMP CENTAURI 9/1 | DiseqC Opticum 4/1, Alps, Inverto, Invacom
Отговори с цитат
  #27  
Стар 25-06-2008
vlad vlad не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: May 2008
Местоположение: Варна
Мнения: 270
Благодари: 19
Получил благодарност:
4 пъти в 4 поста
Сваляния: 19
Ъплоуди: 0
По подразбиране Re: Спешно търся, някой който разбира от GBOX ...

Цитирай:
Първоначално написано от Tiesto
Не може толкова много пакети да са ти на Dist. 1.
...
100% съм сигурен, а и е невъзможно човека дето ти пуска ше...нг да има локални карти за BSKYB, Premiere, ABSAT, Sky Italia, Cyfra+ и други.
Нищо не му пречи да има много пакети на хоп 1. И никой не е казал, че човека който му пуска шеринга има локални карти за BSKYB, Premiere, ABSAT, Sky Italia, Cyfra+ и други.

По-горе Момич беше писал, че човека му е настроил кама и най-вероятно му е добавил в конфигурационния файл чужди пиъри, които имат посочените по-горе локални карти. Най-вероятно ги получава от различни чужди пиъри на хоп 1.

Това са само предположения. Единствено Момич може да каже каква е цялата истина
__________________
1.2 м параболична антена, Inverto LNB Super Mini 0.3dB, 60.0E <-> 24.5W, MAX500HD
Отговори с цитат
  #28  
Стар 25-06-2008
vlad vlad не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: May 2008
Местоположение: Варна
Мнения: 270
Благодари: 19
Получил благодарност:
4 пъти в 4 поста
Сваляния: 19
Ъплоуди: 0
По подразбиране Re: Спешно търся, някой който разбира от GBOX ...

Само той може да каже
__________________
1.2 м параболична антена, Inverto LNB Super Mini 0.3dB, 60.0E <-> 24.5W, MAX500HD
Отговори с цитат
  #29  
Стар 25-06-2008
Джак Джак не е на линия
Мореплавател
 

Дата на присъединяване: Dec 2007
Местоположение: София
Мнения: 5,815
Благодари: 1,820
Получил благодарност:
1,999 пъти в 856 поста
Сваляния: 126
Ъплоуди: 17
По подразбиране Re: Спешно търся, някой който разбира от GBOX ...

Цитирай:
Първоначално написано от Tiesto
Не може толкова много пакети да са ти на Dist. 1.

Ако при човека който ти ги пуска са му на dist. 1, то при теб ще се появят на dist. 2 ! Не съм много наясно как са hop-овете на CCcam, но при GBOX са така нещата. На GBOX само 1 peer (server) с до максимум 5 локални карти може да ти бъдат само от този пиър на dist. 1.

100% съм сигурен, а и е невъзможно човека дето ти пуска ше...нг да има локални карти за BSKYB, Premiere, ABSAT, Sky Italia, Cyfra+ и други.

Най-много да има 3 локални карти. В България почти няма човек, който да има локална за SKY IT или BSKYB !
В инфото на CCcam се появяват като hop2 - което за мен е първа дестинация. Тоест на Хоп 2 са локалните карти.
100% ти гарантирам, че картите са локални и се купуват всяка година. Сега през септември изтича картата на Sky It., а през януари - на BSkyB и ще бъдат заменени с HD-карти.
Дотогава гледам HD-каналите на Sky It на 3-ти хоп, но там малко лагва от време на време. Всички останали са на 2-ри хоп.

Цитирай:
Първоначално написано от Tiesto
Не ми се вярва някой да аддне момчи, само заради добрите начала ... все пак като няма локална карта, едва ли някой с локална на BSKYB ще му даде изобщо линия
Ами повярвай. Плюс това не ме е аднал "само заради добрите начала", а както споменах вече - плащам за услугата. Разбира се, не адва всеки който плаща. Теб например и за 50 лв на месец незнам дали ще те адне.
__________________
QUICKBUTTON Mod by Jack 1.3 & Lite (за Енигма 2 приемници)
DM800 320HDD REV:M, Triax 88 {13E, 19E, 23,5E, 28,2E, 39E}, Triax 78 {5W/4W, 1W, 5E, 7E/9E}, DiseqC EMP CENTAURI 9/1 | DiseqC Opticum 4/1, Alps, Inverto, Invacom
Отговори с цитат
  #30  
Стар 25-06-2008
Джак Джак не е на линия
Мореплавател
 

Дата на присъединяване: Dec 2007
Местоположение: София
Мнения: 5,815
Благодари: 1,820
Получил благодарност:
1,999 пъти в 856 поста
Сваляния: 126
Ъплоуди: 17
По подразбиране Re: Спешно търся, някой който разбира от GBOX ...

Цитирай:
Първоначално написано от Tiesto
dist. 1 е аналогично на hop 1.

Hop 2 е аналогично на dist. 2 (при GBOX),

dist. 2 и hop 2 е вече втора категория

На мен лично BSKYB ми е на dist. 2 и проблеми с него нямам.

Sky Italia ми е на dist. 1 .
А това че минавам през DNS-сървър брои ли се като хоп1? Казвам ти, че картите на хоп.2 са локални и пинга до тях е много бърз. Тези на хоп 3 са вече при друг дистрибутор.
__________________
QUICKBUTTON Mod by Jack 1.3 & Lite (за Енигма 2 приемници)
DM800 320HDD REV:M, Triax 88 {13E, 19E, 23,5E, 28,2E, 39E}, Triax 78 {5W/4W, 1W, 5E, 7E/9E}, DiseqC EMP CENTAURI 9/1 | DiseqC Opticum 4/1, Alps, Inverto, Invacom
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
gbox, който, Някой, от, разбира, Спешно, търся


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Kathrein UFS 922 не разбира от кирилица!!!!! Stony KATHREIN 10 27-01-2011 17:26
Жена от засада разбира ли? dido sat 2010 СПОРТ 5 25-01-2011 21:46
Помогнете, като за човек, който почти нищо не разбира влади1 КАБЕЛНА цифрова телевизия [DVB-C] 10 12-12-2010 09:28
Setanta търси спешно инвеститори ТИНТИН Новини 0 18-04-2009 21:56
Спешно търся някой дето разбира от PHP - черпя :) dman Дъра-Бъра 10 27-08-2008 09:23


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 07:57.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.