The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > СПАМ ЗОНА > Кошче

Кошче Служебен

Затворена тема
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #361  
Стар 30-10-2021
dolby dolby е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Jan 2009
Мнения: 2,707
Благодари: 801
Получил благодарност:
527 пъти в 369 поста
Сваляния: 33
Ъплоуди: 2
По подразбиране

Леко малко не ти вярвам но това си е мое мнение
Няма лошо, не искате ваксина поне спазвайте мерките ама и това не можете/не искате
Следните потребители (2) благодарят на dolby за този полезен пост
dodo_pv (30-10-2021), Калито (30-10-2021)
  #362  
Стар 30-10-2021
Аватара на Дезео
Дезео Дезео не е на линия
In Trance we trust
 

Дата на присъединяване: Jun 2012
Местоположение: Бургас
Мнения: 299
Благодари: 424
Получил благодарност:
97 пъти в 52 поста
Сваляния: 16
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Ще го кажа с няколко думи - изкарах вируса сравнително леко, работя в болница, от 13 месеца заедно с реаниматори и интернисти съм зачислен към ковид отделение. Ща не ща, накараха ме да се ваксинирам. Това лято се нагледах на прясно ваксинирани чужденци/туристи развили тромбоемболия средно 10 дни след ваксиниране. Възраст - между 45 и 65 г. Слава богу, всички прескочиха трапа. И да страх ме е - но не за мен, а за децата. Защото като клиничен фармацевт за мен има значение ефектът на дадено лекарство във времето. С много лека ръка ваксините почнаха да се прилагат на деца без да са завършени всички клинични проучвания. Една игла, втора игла, бустерни дози...как за няма и година откакто се прилагат, прецениха че няма да има дълготрайни последици за един развиващ се организъм?
__________________
Xtrend 4000, Dreambox 500s, ZDH 100, WISI OR97, Multifeed 13E, 19.2E, 23.5E, 39E
Следните потребители (4) благодарят на Дезео за този полезен пост
kristov (30-10-2021), register (31-10-2021), Гепарда7472 (31-10-2021), ники62 (31-10-2021)
  #363  
Стар 30-10-2021
dolby dolby е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Jan 2009
Мнения: 2,707
Благодари: 801
Получил благодарност:
527 пъти в 369 поста
Сваляния: 33
Ъплоуди: 2
По подразбиране

Сега вече работим в болница.... И насила ваксиниран... нещо корабче да плува имаше една приказка такава... Нищо странно. А сигурен ли си че тези твои приятели са били ваксинирани? Освен ако ти не си ги ваксинирал не съм сигурен че ще знаеш

Говориш за астра зенека , всички знаят рисковете при нея. Е други няма ли?
Лично аз бях се приготвил за АЗ, /при нас няма ама аз искам друго/ взех някои мерки даже тук питах в една изтрита тема, ама за късмет или не ме ваксинираха с модерна. Решението от моя страна беше взето без значение на ваксината. След като ви е страх поемете отговорност и си стойте в къщи, можете ли? Не, прекалено големи егоисти сте.

Последно редактирано от dolby : 30-10-2021 на 21:31
  #364  
Стар 30-10-2021
Аватара на Дезео
Дезео Дезео не е на линия
In Trance we trust
 

Дата на присъединяване: Jun 2012
Местоположение: Бургас
Мнения: 299
Благодари: 424
Получил благодарност:
97 пъти в 52 поста
Сваляния: 16
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Разбира се, че мога да си стоя вкъщи. Даже бих се радвал, ако мога да го направя. Ако не ми вярваш за болницата, ще ти пратя на ЛС в понеделник снимка от ковид отделението. Сега ще те помоля и теб нещо - би ли спрял да се излагаш повече в темата? Ако имаш медицинско образование и личен опит да споделиш - с удоволствие бих водил градивен спор с теб. Ако нямаш - значи си най-обикновен лаладжия и е безсмислено да продължавам да ти отговарям.
Едит: виж на кой отговаряш, май ме бъркаш със Sisyiphus
__________________
Xtrend 4000, Dreambox 500s, ZDH 100, WISI OR97, Multifeed 13E, 19.2E, 23.5E, 39E
Следните потребители (2) благодарят на Дезео за този полезен пост
kristov (30-10-2021), Гепарда7472 (31-10-2021)
  #365  
Стар 30-10-2021
dolby dolby е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Jan 2009
Мнения: 2,707
Благодари: 801
Получил благодарност:
527 пъти в 369 поста
Сваляния: 33
Ъплоуди: 2
По подразбиране

Опсссс
Стана си обърквания ама това не пречи да съм си лаладжия и инфлуенсър както ми беше казано. Някаква модерна дума/макар да съм модерен/ ми е странна.
Не ми се чете назад, ако съм сбъркал сори.
  #366  
Стар 30-10-2021
фокус фокус не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Feb 2013
Мнения: 2,347
Благодари: 133
Получил благодарност:
473 пъти в 381 поста
Сваляния: 15
Ъплоуди: 3
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Дезео Вижте мненията
Ще го кажа с няколко думи - изкарах вируса сравнително леко, работя в болница, от 13 месеца заедно с реаниматори и интернисти съм зачислен към ковид отделение. Ща не ща, накараха ме да се ваксинирам. Това лято се нагледах на прясно ваксинирани чужденци/туристи развили тромбоемболия средно 10 дни след ваксиниране. Възраст - между 45 и 65 г. Слава богу, всички прескочиха трапа. И да страх ме е - но не за мен, а за децата. Защото като клиничен фармацевт за мен има значение ефектът на дадено лекарство във времето. С много лека ръка ваксините почнаха да се прилагат на деца без да са завършени всички клинични проучвания. Една игла, втора игла, бустерни дози...как за няма и година откакто се прилагат, прецениха че няма да има дълготрайни последици за един развиващ се организъм?
Интересно като информация,тука в Испания ваксинират с пфайзер основно и 99% от познатите ми са ваксинирани и освем дето ни боляха рамената от инжекцията на никой нищо му няма,защо така?Късмет или случайност е това?
__________________
На похлупака му намерих глупака!
  #367  
Стар 30-10-2021
Аватара на Калито
Калито Калито е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Nov 2019
Мнения: 1,586
Благодари: 430
Получил благодарност:
527 пъти в 363 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Ваксината не действа добре в България!
  #368  
Стар 30-10-2021
kristov kristov не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Sep 2009
Мнения: 303
Благодари: 137
Получил благодарност:
68 пъти в 56 поста
Сваляния: 95
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Само времето ще покаже кой крив, кой прав. Всеки сам си носи ярема, и каквото сам си направиш друг не може ти го направи. Спори се за неща които никой не знае как стоят.
  #369  
Стар 30-10-2021
d.ivanov d.ivanov не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Jul 2008
Мнения: 1,751
Благодари: 888
Получил благодарност:
507 пъти в 335 поста
Сваляния: 29
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Миналата събота си поставих Янсен, по мой избор беше самата ваксина, но не и решението да се ваксинирам като цяло. Не съжалявам, сега спя по-спокойно, а като се знам че бях от песимистите. Избрах векторна защото не изисква съхранение във фризер и така шанса да е изфирясала е нулев, не случайно има толкова много ваксинирани болни, просто рнк васкините не се съхраняват правилно и стават безполезни.
Ще споделя че първата вечер се кара тежко, като треска с лека температура, на другия ден си като нов, няма и следа от това.

А по въпроса с решението - наложи се... през ден да ми ровят в носа и да си плащам за да ходя на работа не е оферта, но и не съжалявам защото така от няма и къде се отърват от това постоянно да мисля за глупости и да се ядосвам.

Решението си е ваше. Но няма да ни оставят на мира докато не се боднат всички, от нас си зависи колко ще си удължим агонията.
  #370  
Стар 31-10-2021
dolby dolby е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Jan 2009
Мнения: 2,707
Благодари: 801
Получил благодарност:
527 пъти в 369 поста
Сваляния: 33
Ъплоуди: 2
По подразбиране

Честно казано и аз имам някакви съмнения, че рнк ваксините не се съхраняват правилно, колко и къде има фризери на -70. Може и да не съм прав, а дано. Има логика да се ваксинираш с векторна ама тая на Янсен с най малък процент на защита казват
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Затворена тема

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
Зелените, сертификати


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 4 (0 членове и 4 гости)
 


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 19:56.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.