The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > Друга цифрова техника > ТЕЛЕВИЗОРИ - PLASMA, LCD, LED и 3D

ТЕЛЕВИЗОРИ - PLASMA, LCD, LED и 3D Телевизори

Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #41  
Стар 25-01-2013
Аватара на кокович
кокович кокович не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: May 2010
Местоположение: Стара Загора
Мнения: 919
Благодари: 560
Получил благодарност:
446 пъти в 259 поста
Сваляния: 103
Ъплоуди: 2
По подразбиране

След като го пиша, явно съм имал и имам поглед и в момента.Аз също преди година бях тръгнал да купувам плазма и си взех ЛЦД защото от плазмите бяха само мостри останали, но до момента не съжалявам нито за миг и твърдя ,че 6та Д серия на самсунг е по добра от всички плазми на панасоник от същата година с изключение на VT серията. Познат които има плазма панасоник твърди същото.
Не се заблуждавайте от това което виждате в магазините. Там са настроени така, според това което искат да продават.
Отговори с цитат
  #42  
Стар 25-01-2013
лешо лешо не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Jan 2013
Мнения: 25
Благодари: 11
Получил благодарност:
14 пъти в 6 поста
Сваляния: 3
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Вкъщи гледам на 32 инча LG Led чета из темата пишете за някакви електрожени и т.н. Еми няма такова нещо. Отделно си има сензор за светлочуствителност и при положение, че не съм го включил няма такива работи, които сте писали по-горе. Пич взимай каквото ти хареса, все пак ти ще го гледаш, а не хората от форума.
Честито за детето. Да ти е живо и здраво
Отговори с цитат
  #43  
Стар 25-01-2013
yavor1 yavor1 е на линия
ХХХ
 

Дата на присъединяване: Feb 2009
Местоположение: По морето
Мнения: 12,824
Благодари: 1,287
Получил благодарност:
4,812 пъти в 3,010 поста
Сваляния: 172
Ъплоуди: 19
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от кокович Вижте мненията
След като го пиша, явно съм имал и имам поглед и в момента.Аз също преди година бях тръгнал да купувам плазма и си взех ЛЦД защото от плазмите бяха само мостри останали, но до момента не съжалявам нито за миг и твърдя ,че 6та Д серия на самсунг е по добра от всички плазми на панасоник от същата година с изключение на VT серията. Познат които има плазма панасоник твърди същото.
Не се заблуждавайте от това което виждате в магазините. Там са настроени така, според това което искат да продават.
ясно, значи признаваш че съм прав
приказки от сорта една жена каза .... на пазара може ...............

по принцип лед тв е подходящо за дрийм брандирани приемници , просто се допълват в компромисите , така че ако си щастлив потребител на дриймм , то си напълно прав

Последно редактирано от yavor1 : 25-01-2013 на 22:39
Отговори с цитат
  #44  
Стар 25-01-2013
Аватара на Хоризонт
Хоризонт Хоризонт не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Sep 2011
Мнения: 1,410
Благодари: 194
Получил благодарност:
353 пъти в 247 поста
Сваляния: 15
Ъплоуди: 0
По подразбиране

лсд като изкара мъртъв пиксел е една точка, докато при плазмата е цял ред. Интересно при лед технологията този проблем е сведен до минимум.
На питащия, съвет да изчака, това лято нататък ще има яко падане на цените на тв. В момента се отваря нишата за 2к и 4к резолюции на екрана. След две години 4к ще е както в момента е HD.
__________________
Отговори с цитат
  #45  
Стар 25-01-2013
Аватара на кокович
кокович кокович не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: May 2010
Местоположение: Стара Загора
Мнения: 919
Благодари: 560
Получил благодарност:
446 пъти в 259 поста
Сваляния: 103
Ъплоуди: 2
По подразбиране

@ yavor1 , ти виждал ли си как работи ЛЕД телевизор със сателитен сигнал със вградения си тунер?
Отговори с цитат
  #46  
Стар 25-01-2013
Nicks1 Nicks1 е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Nov 2010
Мнения: 288
Благодари: 17
Получил благодарност:
75 пъти в 52 поста
Сваляния: 22
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Много си заблуден колега. Която и класация да погледнеш първите 3 места са за плазмени телевизори. От там нататък е всичко останало. Като ВТ серията на Панасоник няма стигане.
Отговори с цитат
  #47  
Стар 25-01-2013
Аватара на Хоризонт
Хоризонт Хоризонт не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Sep 2011
Мнения: 1,410
Благодари: 194
Получил благодарност:
353 пъти в 247 поста
Сваляния: 15
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от кокович Вижте мненията
@ yavor1 , ти виждал ли си как работи ЛЕД телевизор със сателитен сигнал със вградения си тунер?
yavor незнам дали е виждал но на сат тунер моя тв работи на 25i или 25p докато с голден медиата държи 50i или 50p исъответно 60i, 60р се подържа. Но при 3д гледане от сателит при тунера по хубава е картинаката. HDMI кабелите ми са 1.4
__________________
Отговори с цитат
  #48  
Стар 25-01-2013
lazarus18 lazarus18 не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Jun 2008
Мнения: 695
Благодари: 94
Получил благодарност:
259 пъти в 146 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от dodo_pv Вижте мненията
Не е необходимо да се регулира. Забелязва се единствено, когато по някаква причина прекъсне сигнала. При нормално гледане, човешкото око не може да го забележи. Т. нар. "динамичен контраст" допълнително спомага за това, освен за "засилване" на черния цвят. Сигурен съм, че си го тествал и го знаеш.
п.п:
Има матрици от ниския клас телевизори, при които наистина облаците са ужасни. Но това е по-скоро изключение, отколкото практика.
Не знам, аз го виждам при всякакви настройки на всяка една по-тъмна сцена.
Под "динамичен контраст" се разбира друго - това е софтуерен прийом за промяна на гамата при тъмни и светли сцени. Изключително гадна функция, с която се стремят да компенсират някои хардуерни ограничения на матрицата и технологията.
Това, за което говориш е някаква форма на Light Sensor, която променя силата на подсветката според осветеността на помещението.
Отговори с цитат
  #49  
Стар 25-01-2013
yavor1 yavor1 е на линия
ХХХ
 

Дата на присъединяване: Feb 2009
Местоположение: По морето
Мнения: 12,824
Благодари: 1,287
Получил благодарност:
4,812 пъти в 3,010 поста
Сваляния: 172
Ъплоуди: 19
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от кокович Вижте мненията
@ yavor1 , ти виждал ли си как работи ЛЕД телевизор със сателитен сигнал със вградения си тунер?
кокович, когато искам качество, не се надявам на кастрираните сат тунери интегрирани в талавизорите, а случайно ти виждал ли си как работи телевизор с 1080р 50хц, та да си мислиш че може да ме провокираш с такъв елементарен въпрос?
навремето сони бе специалист в комбайните , усилвател, дек, радио ...
като цяло нищо като за свят, та и тези дребни номерца се прилагат към масовия потребите и в момента: талавизор+ сат тунер+хард + още нещо, а като цяло едно голямо нищо.

как да ти обясня че не си прав, като ми пледираш за комбайни?
ама важното е ти да си щастлив

лебеди мои, казал манго на малките мангалчета
Отговори с цитат
  #50  
Стар 25-01-2013
Аватара на Цец0
Цец0 Цец0 е на линия
-------
 

Дата на присъединяване: Jun 2008
Местоположение: Тайна, майна
Мнения: 8,761
Благодари: 797
Получил благодарност:
4,660 пъти в 2,344 поста
Сваляния: 76
Ъплоуди: 3
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от кокович Вижте мненията
@ yavor1 , ти виждал ли си как работи ЛЕД телевизор със сателитен сигнал със вградения си тунер?
Коко, въпроса не ти е към мен, но си позволявам да то отговоря, ако нямаш нищо напротив Лично аз съм виждал, пред очите вкъщи ми е... Имам LED телевизор с вграден сателитен тунер. Голяма простотия, честно.... Тествах го, но пред приемниците, с които разполагам вкъщи никога не бих ги заменил, за да гледам с този вграден тунер.... А относно спора LED-Плазма моят скромен глас е за плазмата....
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
За, малко, на, покупка, Помощ, Тв


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
RAI 1,2,3-Малко помощ зизо Дъра-Бъра 2 31-07-2011 17:11
малко помощ старангел FERGUSON 2 11-04-2011 12:40
малко помощ biser DREAMBOX 13 31-08-2010 12:20
Малко помощ carey КОМПЮТРИ и периферия 2 03-03-2009 10:37
Малко помощ. ravengate DREAMBOX 4 20-06-2008 22:55


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 07:13.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.