The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > Друга цифрова техника > GSM мобилни комуникации

GSM мобилни комуникации Global System Mobile

Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #491  
Стар 28-05-2018
Аватара на Цец0
Цец0 Цец0 е на линия
-------
 

Дата на присъединяване: Jun 2008
Местоположение: Тайна, майна
Мнения: 8,749
Благодари: 797
Получил благодарност:
4,659 пъти в 2,343 поста
Сваляния: 76
Ъплоуди: 3
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Ooo_Pepi Вижте мненията
Не съм съгласен с теб Цецо, че разликата между Nokia 7 Plus и Redmi 5 Plus е пренебрежимо малка.
Веднага ти казвам защо:
Андроид Нуга, 7.1.2 при положение, че има Орео 8.1 (то е ясно, че ще го ъпдейтнат, но се дънят като Самсунг да пуснат А8 2018 през 2018-та с Нуга).
Процесора, 8 ядра на 2GHz, а Нокията има 4 бързи на 2.2 и 4 енергоефективни на 1.8GHz.
Камерата няма EIS, а Нокията има.
SD слота е до 128GB, а при Нокията е до 256GB
Wi-Fi няма АС стандарт
Блутуута е 4.2 стандарт а не 5.0
USB входа е microUSB срещу USB Type-C
За мен това хич не са малки разлики.
Жоро е дал точния модел с който може да се съпостави Нокия 7 плюс.
Супер близки са, НО Xiaomi-то:
Няма EIS на камерата.
Няма слот за SD карта.
Няма жак за слушалки.
И е с 3000 mAh батерия, а Нокията е с 3800.
Пак Нокията е по-добрия избор.
Хвани го в ръка и ще усетиш, че си хванал някой премиум модел.
Ами добре, купи си я. Повечето от изброените неща за мен са пренебрежими, но след като за теб са важни, то така да е. Пак ти казвам, че дори и с написаните неща не може да се оправдае двойно по-високата цена. А за усещането съм убеден, че в ръката ще го чувствам като тояга, защото все пак разцъквах 8-цата. А тя е доста по-висок клас от този модел. И като я гледах как сякаш са я секли с някакво длето, то тук не очаквам нещо по-различно И после да няма пак много ми жълтее и тема в обяви от около 50 страници?
Отговори с цитат
  #492  
Стар 29-05-2018
Аватара на Ooo_Pepi
Ooo_Pepi Ooo_Pepi не е на линия
върл SAT фен
 

Дата на присъединяване: Jul 2009
Местоположение: София
Мнения: 3,354
Благодари: 2,631
Получил благодарност:
1,758 пъти в 892 поста
Сваляния: 5
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Няма да я купувам, споко няма да има тема продавам Нокия 7+ защото снимките жълтеят (между другото ми се стори, че с предната камера снимките леко червенеят).
Но не съм обръщал сериозно внимание на това, защото не възнамерявам да я купувам.
Нищо лично против Xiaomi, но точно както го описа ти (за Нокия), така на мен тези ми изглеждат от най-китайските.
Но всеки си има различен вкус, и затова купува различни неща.
Вчера гледах ревю на този модел който беше дал ти за сравнение.
Еми това което ми направи впечатление е следното нещо:
Преди години съм слагал MIUI ROM на N3-ката, гледам вчера тоя го пуска телефона, слага го на английски език, и като скролна на приложенията още има такива на китайски език.
Не може да продаваш телефони за друг континент, да идват в Европа, клиента да си слага английски език, и да има приложения на джигитайски.
За които не си правят труда да ги преведат на английски.
Ето това е едно от нещата, което придава на тези телефони много китайски... как да кажа, нюанс
Докато при Нокия 7+ тая месингова нишка отстрани, придава много гъзарски нюанс

__________________
TechniSat http://h-7.abload.de/img/decuvq.gif Das Original - SkyStar HD2 - SkyStar USB HD - SkyStar 2 eXpress HD and... Latest ProgDVB !
Отговори с цитат
  #493  
Стар 29-05-2018
Аватара на pantsiani
pantsiani pantsiani не е на линия
ентусиаст
 

Дата на присъединяване: Apr 2009
Местоположение: 2,60/2,40/2,10 - София
Мнения: 688
Благодари: 111
Получил благодарност:
481 пъти в 186 поста
Сваляния: 79
Ъплоуди: 3
По подразбиране

Да спомена за моите приключения с Asus ZenFone 2, купен от Китай (януари 2016). Не ми е необходим смартфон и рядко го ползвам, но ми е правило впечатление, че батерията се хаби много. Та реших да го дам на ремонт за да се разбере защо. На първото място на Красно село - разбират, че има нещо, но казват телефона си работи. Опитах се да рекламирам няколко пъти, че ми отбиват номера, но те толкова си могат - 45лв на вятъра. В представителство на Асус им го давам - работещ и зареден. Оказва се, че софтуера за азиатския пазар работи на различни честоти и когато се сложи алтернативен за Европа, то започва да грее повече в пасивен режим. А в активен режим трябвало батерията да се хаби до 25%, а при мене е било в норма - 24%. Опитаха да сменяват (с мое позволение) софтуер, заводски настройки и каквото можеха. Накрая ми се оправдаха, че нямали достъп до азиатската софтуерна база на производителя и е вън от гаранционния срок. Взеха ми 24 лв за диагностика и ми казаха това е само - готов си. Не е предвиден за Европа, вероятно проблем из дънната платка и е прекалено нерентабилно да се сменя. Питах ги имали ли са подобен проблем - нямали са.
Отговори с цитат
  #494  
Стар 29-05-2018
Аватара на Ooo_Pepi
Ooo_Pepi Ooo_Pepi не е на линия
върл SAT фен
 

Дата на присъединяване: Jul 2009
Местоположение: София
Мнения: 3,354
Благодари: 2,631
Получил благодарност:
1,758 пъти в 892 поста
Сваляния: 5
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Добре, че не си се набутал много пари за самия телефон.
Ако си спомняте преди време, преди да купуваме телефон предназначен за азиатския пазар, гледахме какви честоти има, 4G поддържа ли, пак кои честоти и т.н.
Е, хубавото е че технологиите се развиват, и на днешно време бутат всички възможни честоти за всички региони.
Ако не бъркам Апъл започнаха първи... еее нещо хубаво от тях да видим
Би трябвало да може да се види без проблем, кой апарат какви честоти поддържа на сайта на производителя.
Но пък си е занимавка и малко си губи смисъла.
Какво толкова ще има този апарат, че да го предпочетеш пред тези на нашия пазар... или трябва да е на мнооого изгодна цена.
__________________
TechniSat http://h-7.abload.de/img/decuvq.gif Das Original - SkyStar HD2 - SkyStar USB HD - SkyStar 2 eXpress HD and... Latest ProgDVB !
Отговори с цитат
  #495  
Стар 29-05-2018
Аватара на pantsiani
pantsiani pantsiani не е на линия
ентусиаст
 

Дата на присъединяване: Apr 2009
Местоположение: 2,60/2,40/2,10 - София
Мнения: 688
Благодари: 111
Получил благодарност:
481 пъти в 186 поста
Сваляния: 79
Ъплоуди: 3
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Ooo_Pepi Вижте мненията
Какво толкова ще има този апарат, че да го предпочетеш пред тези на нашия пазар... или трябва да е на мнооого изгодна цена.
Беше с много добри характеристики за модел 2015г. - ASUS ZENFONE 2 5.5 "FHD Intel Atom Z3560 Quad-core Android 5.0 4G LTE Телефон 13MP CAM 4GB RAM 64GB ROM Gorilla Glass 3. Не се предлагаше в БГ.
Отговори с цитат
  #496  
Стар 29-05-2018
Аватара на Ooo_Pepi
Ooo_Pepi Ooo_Pepi не е на линия
върл SAT фен
 

Дата на присъединяване: Jul 2009
Местоположение: София
Мнения: 3,354
Благодари: 2,631
Получил благодарност:
1,758 пъти в 892 поста
Сваляния: 5
Ъплоуди: 1
По подразбиране

И нещо интересно за четене от А1.BG
10 новости в андроид Р.
__________________
TechniSat http://h-7.abload.de/img/decuvq.gif Das Original - SkyStar HD2 - SkyStar USB HD - SkyStar 2 eXpress HD and... Latest ProgDVB !
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на Ooo_Pepi за този полезен пост :
digimp (30-05-2018)
  #497  
Стар 29-05-2018
yavor1 yavor1 е на линия
ХХХ
 

Дата на присъединяване: Feb 2009
Местоположение: По морето
Мнения: 12,820
Благодари: 1,288
Получил благодарност:
4,818 пъти в 3,011 поста
Сваляния: 172
Ъплоуди: 19
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от pantsiani Вижте мненията
Беше с много добри характеристики за модел 2015г. - ASUS ZENFONE 2 5.5 "FHD Intel Atom Z3560 Quad-core Android 5.0 4G LTE Телефон 13MP CAM 4GB RAM 64GB ROM Gorilla Glass 3. Не се предлагаше в БГ.
Защо не си поиграеш с телефона сам, а даваш едни пари на "мастори", не е сложно и всичко е описано на много сайтове?
Например тука е описано като за лаици https://forum.xda-developers.com/zen...one-2-t3588276
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на yavor1 за този полезен пост :
Ooo_Pepi (29-05-2018)
  #498  
Стар 29-05-2018
Аватара на bu12tras
bu12tras bu12tras не е на линия
Пластичен Хирург
 

Дата на присъединяване: Jun 2008
Мнения: 6,965
Благодари: 2,017
Получил благодарност:
2,984 пъти в 1,686 поста
Сваляния: 103
Ъплоуди: 6
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Ooo_Pepi Вижте мненията
И нещо интересно за четене от А1.BG
10 новости в андроид Р.

На първо четене е доста обещаващо
Отговори с цитат
  #499  
Стар 29-05-2018
Аватара на Ooo_Pepi
Ooo_Pepi Ooo_Pepi не е на линия
върл SAT фен
 

Дата на присъединяване: Jul 2009
Местоположение: София
Мнения: 3,354
Благодари: 2,631
Получил благодарност:
1,758 пъти в 892 поста
Сваляния: 5
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Е, свили са една идея от иОС, с хоризонталното дисплейване на отворените програми.
Но пък беше време и те нещо да свият, да не е еднопосочно само.
Тези които изберат Nokia 7 Plus, за която има вече андроид Р (втора версия на developer preview) могат само да се кефат на избора си.
__________________
TechniSat http://h-7.abload.de/img/decuvq.gif Das Original - SkyStar HD2 - SkyStar USB HD - SkyStar 2 eXpress HD and... Latest ProgDVB !
Отговори с цитат
  #500  
Стар 29-05-2018
Аватара на register
register register не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Jun 2010
Мнения: 2,505
Благодари: 3,241
Получил благодарност:
1,465 пъти в 670 поста
Сваляния: 6
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от spiralkinda Вижте мненията
Ако имаше възможност за xiaomi redmi note 4x май беше по-добър вариант, макар и по-скъпи да са, пък и 4000 са си 4000mAh.
С две ръце гласувам за Шаумито, лети и кара с дни, и няма една буква на китайски! А е поръчвано от Китай
Че и половината от тези новости за Андроид П вече ги има на официалното MIUI на Нугата с които идва елементарен редми 4х
__________________
ред сълзи
ред сополи
ред дафинов лист

Последно редактирано от register : 29-05-2018 на 12:53
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
андроид, Да, Дискусия, как, руутнем, си, телефона, Телефони


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 3 (0 членове и 3 гости)
 

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Гледаме Световното на телефона си ТИНТИН GSM мобилни комуникации 5 16-06-2014 10:45
Булсаткомск0 зарибяване,или тормоз по телефона! Хоризонт ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА БУЛСАТКОМ - Твоят дигитален свят 66 16-12-2012 09:07
Какъв човек трябва да си за да звъниш по телефона заради тема във форум бебезавър Кошче 58 30-01-2011 21:07


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 06:39.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.