The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > Друга цифрова техника > DVD и BLURAY плеъри

DVD и BLURAY плеъри Цифрово кино у дома

Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #51  
Стар 25-08-2010
Аватара на Didko
Didko Didko не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Sep 2009
Местоположение: на село
Мнения: 1,508
Благодари: 265
Получил благодарност:
600 пъти в 278 поста
Сваляния: 18
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Джак Вижте мненията
... по-голяма сцена.
Ех тая сцена Не ми се изпада в безсмислени спорове. Имам регистрации и в двата силни DIY Audio форуми в БГ, но нямам нито един пост Защо ли? Защото имам уши да слушам. Темата за външен ДАК наистина излиза от рамките на този форум. Аз за себе си съм намерил добрия компромисен вариант и съм щастлив, че на Хай-Фи експото преди няколко месеца чух системи за по 100К, които свиреха като сглобената вкъщи.
Нека не фанатизираме тук нещата. Който се пише за голям манияк да вади половин М и да си взема MBL-а от Киров
Лично за мен, самия факт, че захранвате телевизорите си по HDMI, а звукът НЕ Е през "чинчове" е достойно за уважение. 90% от хората в този форум гледат ТВ през скарт, а звукът .... ми и той от там
Отговори с цитат
  #52  
Стар 25-08-2010
lazarus18 lazarus18 не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Jun 2008
Мнения: 695
Благодари: 94
Получил благодарност:
259 пъти в 146 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Знам много добре форума, темата, даковете както и човека, който ги прави.
Същите дакове се правят и не за USB и не са много по-скъпи.
Да не говорим, че има и доста по-качествени варианти.
Отговори с цитат
  #53  
Стар 25-08-2010
ko2000 ko2000 не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Oct 2008
Мнения: 275
Благодари: 69
Получил благодарност:
18 пъти в 13 поста
Сваляния: 39
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от lazarus18 Вижте мненията
Знам много добре форума, темата, даковете както и човека, който ги прави.
Същите дакове се правят и не за USB и не са много по-скъпи.
Да не говорим, че има и доста по-качествени варианти.
Може ли да споделиш повече за по-качествените варианти? На прага на изграждане на система от плеър, рисивър и колони съм и малко повече конкретна информация би ми била полезна. Иначе вероятно има и по... и по... и най.
__________________
IPbox 900 HD Vu+ Ultimo 4K Triax TD 110 Samsung LCD 40 F86
Отговори с цитат
  #54  
Стар 25-08-2010
ko2000 ko2000 не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Oct 2008
Мнения: 275
Благодари: 69
Получил благодарност:
18 пъти в 13 поста
Сваляния: 39
Ъплоуди: 0
По подразбиране

@ Didko Сподели, ако обичаш повече за "добрия компромисен вариант".
__________________
IPbox 900 HD Vu+ Ultimo 4K Triax TD 110 Samsung LCD 40 F86

Последно редактирано от ko2000 : 25-08-2010 на 17:35
Отговори с цитат
  #55  
Стар 25-08-2010
Джак Джак не е на линия
Мореплавател
 

Дата на присъединяване: Dec 2007
Местоположение: София
Мнения: 5,815
Благодари: 1,820
Получил благодарност:
1,999 пъти в 856 поста
Сваляния: 126
Ъплоуди: 17
По подразбиране

По-качествени варианти винаги има. Тук говорим, за качеството на звука на медийните плеъри като източник на аудио и възможността за избор, които компютрите ти предлагат - с подходящата звукова платка да получиш такова качество на звука, което да повиши нивото на цялата аудио-система и да ти допада специално на теб.
Говорим за аудио-източник на цифрови формати в аудиофилски системи и за hi-fi звук, а не за компютърни тонколонки или компромисни системи за домашно кино на които се гледат предимно филми. Такава възможност за индивидуален избор на аудиото не ти дават отделните мултимедийни плеъри, които са една затворена хардуерна архитектура и трябва да се примириш с това, което е боднато на дъното.

DAC-a е аудиофилски - направен е само за слушане на музика. Работи само в чисто стерео. Няма изгъзици като многоканален звук. Аз съм много доволен от него.

За да не отклоняваме темата към техническата част и да разтягаме локуми като този, че USB-DAC-a се свързвал със звуковата карта, предлагам за DAC-a да се пише и да се пита в темата към форума, чийто линк съм дал по-горе.

Пък който се чувства много ерудиран и знаещ, нека напише там, че:
Цитирай:
Първоначално написано от lazarus18 Вижте мненията
Гаранция, че ако има разлика във звука ще е в полза на плеъра.
__________________
QUICKBUTTON Mod by Jack 1.3 & Lite (за Енигма 2 приемници)
DM800 320HDD REV:M, Triax 88 {13E, 19E, 23,5E, 28,2E, 39E}, Triax 78 {5W/4W, 1W, 5E, 7E/9E}, DiseqC EMP CENTAURI 9/1 | DiseqC Opticum 4/1, Alps, Inverto, Invacom
Отговори с цитат
  #56  
Стар 25-08-2010
Аватара на Didko
Didko Didko не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Sep 2009
Местоположение: на село
Мнения: 1,508
Благодари: 265
Получил благодарност:
600 пъти в 278 поста
Сваляния: 18
Ъплоуди: 0
По подразбиране

@ko2000
Всичко е въпрос на лично усещане! Много е тъпо да отидеш при някой и да му кажеш - кажи ми каква система да си напрвя вкъщи. Или още по-тъпото е, да прочетеш във форум, как някой се изкефил на скованите ОТ (ОТ = озвучителни тела) от стария гардероб на баба си и под него 20 човека му се кефят и по снимките "чуват колко яко дъни"
Аз лично градя хоум ентъртейнмънт кът от години! Мечта ми е от малък и мога да кажа, че вече го добутах до приемливо ниво (ЗА МЕН!).
Както сам каза, винаги има по- и по- и най-. Дори и най-големите разбирачи в аудиофорумите мечтаят например за финиша на скъпите маркови ОТ, които само виждат по снимки и нямат представа как свирят техните, спрямо тези на картинката, но твърдят, че тяхното решение е най-доброто!
Въоръжи се с много, ама наистина много търпение и не бързай. Първо обиколи магазините за ширпотреба - техномаркет, технополис и т.н. Слушай (_СЛУШАЙ_) какво ти предлагат. Ако трябва си пекни едно твое ЦД с любимата музика (естествено, задължително е да е от някакъв лосслесс сорс) и ги карай да ти го пускат. СЛУШАЙ и си вади изводи. След седмица две, като нямаш какво да правиш - пак иди в тези магазини. Пак слушай. С ушите си! С твоите, а не какво ще ти кажат продавач(к)ите. Ако си харесаш нещо - вземай го и му се радвай! Ако не, продължи по веригата.
Тръгваш по магазините за специализирана техника. Влизаш и пак слушаш... Слушаш ... и някак започваш вече да чуваш. Едни такива неща, звуци, дето у вас липсват. НО, виждаш цената и
Така дотук поне вече придоби някаква представа как трябва (би искал) да свири домашната ти система. Оттук нататък е истинска импровизация да го добуташ до желания ефект Пътища много, крайната спирка е само една - да ти хареса на теб! Давам ти накратко моето решение, без да споменавам марки:

1. Сторидж - закачен в мрежата NAS 4х1ТВ в RAID 5 (3ТВ използваеми). - ориентировъчна цена - 1000лв.
2. Пуканката - тя вече е спомената, ориентировъчна цена 200лв.
3. Ресийвър - в действителност 5.1, на практика го ползвам в режим Стерео. Има приличен набор кодеци..... Ориентировъчна цена - много е относително. Ако го вземаш нов минимум 500-600 кинта (говоря наизуст) до ... няколко хиляди.
4. DVB-S2 приемник - с всичките му танджъклами наближава 1000лв.
5. Озвучителни тела - "купешки", които да си струват под 2000лв не съм чул. Затова си направих истински 3 лентови, които преди това бях слушал много и много. Ориентировъчна цена - 1000лв.

И така, кабелите на всички тези джаджи се събират в ресийвъра, който има приличен набор I/O-та и е отправна точка на картината и звука
Да повторя, че накрая си ти и това, което има значение е личното усещане, кеф и наслада, и не трябва да позволяваш на НИКОЙ да ти налага мнение! Ако на теб ти харесва лилава кола, няма да позволиш на никое гуру да ти обяснява, че черната е по-хубава, нали?

П.С> Лелелее, ебаси фермана
Отговори с цитат
  #57  
Стар 25-08-2010
lazarus18 lazarus18 не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Jun 2008
Мнения: 695
Благодари: 94
Получил благодарност:
259 пъти в 146 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от ko2000 Вижте мненията
Може ли да споделиш повече за по-качествените варианти? На прага на изграждане на система от плеър, рисивър и колони съм и малко повече конкретна информация би ми била полезна. Иначе вероятно има и по... и по... и най.
Смисъл от външен качествен DAC има само ако изграждаш система от по-висок клас. Идеята е, че DAC-а на много устройства /плеъри, звукови карти, усилватели, ресийвъри/ не е достатъчно добър и се ползва външен. Цените на подобни устройства варират до десетки хил. долара.

При теб, ако ще изграждаш система за кино с ресийвър не е оправдано вмъкването на външен DAC. По принцип звука във филмите и без това не е кой знае колко качествен, че да заслужава подобна инвестиция.

Джак, водил спорове в тоя форум и вече на 3 пъти получавам бан. Там повечето субекти, макар и много компентни изповядват веруюто DIY or DIE. Всичко, което се продава в магазина задължително е боклук и всичко DIY е най-доброто. Ако пък е вЕтер аудио още по-добре. Сайта в голямата си степен е меркантилен и обслужващ интересите на 3-4 субекта.
Член съм на форума им от самото създаване и вече го ползвам за обща култура, макар че вече освен обявите на 4-5 клошара за техника 3-4 ръка нищо не се случва там.
Отговори с цитат
  #58  
Стар 25-08-2010
ko2000 ko2000 не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Oct 2008
Мнения: 275
Благодари: 69
Получил благодарност:
18 пъти в 13 поста
Сваляния: 39
Ъплоуди: 0
По подразбиране

@ Didko Доста си напред с материята и заделените средства за аудио. За мен би било финансово малко прекалено. Благодаря за описанието.
__________________
IPbox 900 HD Vu+ Ultimo 4K Triax TD 110 Samsung LCD 40 F86
Отговори с цитат
  #59  
Стар 25-08-2010
Джак Джак не е на линия
Мореплавател
 

Дата на присъединяване: Dec 2007
Местоположение: София
Мнения: 5,815
Благодари: 1,820
Получил благодарност:
1,999 пъти в 856 поста
Сваляния: 126
Ъплоуди: 17
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Didko Вижте мненията
@ko2000
Всичко е въпрос на лично усещане! Много е тъпо да отидеш при някой и да му кажеш - кажи ми каква система да си напрвя вкъщи. Или още по-тъпото е, да прочетеш във форум, как някой се изкефил на скованите ОТ (ОТ = озвучителни тела) от стария гардероб на баба си и под него 20 човека му се кефят и по снимките "чуват колко яко дъни"
Само да вметна (за да не стане объркване), че всички хвалещи в 10-те страници на темата DAC-a за който говоря, са си го купили.

lazarus18, аз не изповядвам веруюто DIY or DIE. Всъщност това е първото DIY, което съм закупил и съм очарован и изненадан от качеството. Там освен 3-4 субекта обслужващи интересите си има и десетки ерудирани можещи и знаещи потребители, от които има какво да се научи.
__________________
QUICKBUTTON Mod by Jack 1.3 & Lite (за Енигма 2 приемници)
DM800 320HDD REV:M, Triax 88 {13E, 19E, 23,5E, 28,2E, 39E}, Triax 78 {5W/4W, 1W, 5E, 7E/9E}, DiseqC EMP CENTAURI 9/1 | DiseqC Opticum 4/1, Alps, Inverto, Invacom
Отговори с цитат
  #60  
Стар 25-08-2010
Аватара на Веско
Веско Веско е на линия
МУШМУРОК
 

Дата на присъединяване: Sep 2008
Местоположение: Стара Загора
Мнения: 2,240
Благодари: 395
Получил благодарност:
628 пъти в 394 поста
Сваляния: 79
Ъплоуди: 4
По подразбиране

Голям спор сте заформили . Купувате си лаптоп с ХДМИ изход и сте в джаза,какви са тия маневри дето правите.
__________________
Octagon SF 8008

Искайте и ще Ви се даде,търсете и ще намерите,хлопайте и ще Ви се отвори.
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
Какъв, мултимедиен, плеър, център


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
НТВ+ 36Е с какъв офсет opti САТЕЛИТНИ АНТЕНИ 1849 21-11-2023 19:08
Официален адонс сървър и даунлоуд център на EDG Nemesis за енигма1/енигма2 thunderstorm6 DREAMBOX 0 07-12-2010 07:13
OoZooN даунлоуд център (enigma2) thunderstorm6 DREAMBOX 0 01-11-2010 11:23
Нов Ъплоуд център във форума АДМИН Новини и мнения 19 24-02-2010 20:49


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 02:37.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.