The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > Българските оператори и програми на Български > ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА BLIZOO - Цифрова кабелна телевизия

ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА BLIZOO - Цифрова кабелна телевизия
Горещ телефон: 0700 43 700, Национален кабелен оператор)
Списък с телевизионните програми от пакета на Blizoo

Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #11  
Стар 12-07-2023
spaice spaice не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Jan 2010
Мнения: 1,157
Благодари: 78
Получил благодарност:
353 пъти в 236 поста
Сваляния: 126
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от vasilstf Вижте мненията
Може и CAM модулите да махнат, да им отпаднат като грижа.
CAM модулите са им най-голямото предимство.
С модул не само че си с едно дистанционно и без бъгави кутийки, но и може да се ползва запис и таймшифт.

Ако ги махнат единственото предимство на кабелната остава само качеството.
Отговори с цитат
  #12  
Стар 12-07-2023
Аватара на дрим
дрим дрим не е на линия
Модератор
 

Дата на присъединяване: Feb 2012
Местоположение: София
Мнения: 7,151
Благодари: 1,301
Получил благодарност:
6,134 пъти в 2,552 поста
Сваляния: 71
Ъплоуди: 8
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от vasilstf Вижте мненията
Проблема е, че не искат да вкарат DVB-C в PON и да вървят заедно като услуга. После при клиента ONT, което вади телевизията по коаксиал. Може и CAM модулите да махнат, да им отпаднат като грижа. После който иска - коаксиал, който иска - ЛАН. Технически е постижимо, има го работещо при други доставчици.

Единствената пречка, която виждам е желание. може би и че ще предлагат повече услуги, което ще им натовари билинга, а съпорта и техниците трябва да учат повече.
Преди 18г когато бях в бранша на кабелните телевизии, ползвахме оптични модулатори и демодулатори за телевизия, като съответно на оптиката редяхме оптични сплитери 1към 2, към 4,8,16 и т.н. зависи от мощността на вълната. Точно поради тези оптични сплитери, телевизията се търкаляше по отделно влакно от нета. Последните години не съм в бранша и не знам до колко са се развили технологиите за да може ONT-то да се комбинира и за двете услуги. Дори и да е възможно, отделно не виждам смисъл да се търкаля да всяко домакинство, коаксиалната структура е изградена и пре-спокойно може да се слага по едно на вход/блок/каре, зависи от броя абонати, разстоянията и др. ...

Sent from my SM-G998B using Tapatalk
__________________
Техническите въпроси на лично, носят полза само на питащият и е неуважение към форума!
За подобни въпроси, използвай ТОВА!


Отговори с цитат
  #13  
Стар 12-07-2023
Valkov Valkov не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: May 2011
Мнения: 121
Благодари: 7
Получил благодарност:
40 пъти в 30 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от дрим Вижте мненията
..... Последните години не съм в бранша и не знам до колко са се развили технологиите за да може ONT-то да се комбинира и за двете услуги......

У дома от около 3 години работи комбинирано устройство - ONU на бившите N3 Пловдив. Сигнала по пасивната оптика се разделя на 2 медни - лан и коаксиален съответно за интернет и за кабелна телевизия. По коаксиала върви цялата телевизия заедно с аналоговите канали даже. Лана е гигабитов симетричен но беше ограничен на 300 мегабита/секунда. В момента обаче ползвам само телевизия по тази линия защото вивакомци поискаха за интернет достъп крайно неразумна цена затова и интернета ми е от друг доставчик пак по оптика. Същите устройства и подобна услуга се предлагат и от друг пловдивски доставчик - DC.
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на Valkov за този полезен пост :
дрим (12-07-2023)
  #14  
Стар 12-07-2023
Аватара на Jovanoty
Jovanoty Jovanoty е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Feb 2008
Мнения: 514
Благодари: 26
Получил благодарност:
67 пъти в 53 поста
Сваляния: 71
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Всичко е възможно колего. Поне 3-4 може и 5 вече не съм сигурен bol bg iztok , а има и други доставчици по принцип всички клиенти са на PON. Съответно по трасето върви и DVB-C. Клиента ако ползва само нет ил съответно иска да ползва нет + иптв няма проблеми , ако иска да добави и DVB-C пак няма проблеми прост заменят ONU-то с изход RF и клиента е готов. Ползва всичко.
Отговори с цитат
Стар 12-07-2023
bate_dino
Това съобщение е изтрито от bate_dino. Причина: Грешка
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
a1, blizoo, tv, xplore, Към, преход, Тв, Цифрова


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Xplore TV ???? ВКВ ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА А1 ТВ САТ - Цифрова сателитна телевизия 270 Преди 1 седмица 18:18
Разменям a1 xplore tv go за fusion/bbox oktay89 ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА БУЛСАТКОМ - Твоят дигитален свят 0 06-07-2021 14:14
Blizoo с нови пакети за цифрова ТВ и интернет ТИНТИН ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА BLIZOO - Цифрова кабелна телевизия 10 06-02-2015 08:42
Карта на Blizoo за цифрова телевизия манчоюнака ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА BLIZOO - Цифрова кабелна телевизия 4 04-12-2013 17:39
цифрова на blizoo с приемник nokia tonizdravkov ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА BLIZOO - Цифрова кабелна телевизия 6 04-10-2010 13:00


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 23:15.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.