The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДИСКУСИИ - Всичко за сателитната и наземната телевизия > Домашен майстор

Домашен майстор Форум в който разбиращите от електроника могат да споделят своя опит

Отговори
 
Контрол над темата Търси в тази тема Начин на разглеждане
  #1  
Стар 03-03-2018
Дато Дато не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Jul 2011
Мнения: 2,049
Благодари: 345
Получил благодарност:
474 пъти в 252 поста
Сваляния: 24
Ъплоуди: 0
По подразбиране Проблем с картината при свързвне на PC с TV

Свързал съм PC към TV чрез HDMI кабел, но картината не върви гладко. Ползвам VLC плеър за възпроизвеждане на IPTV. На екрана на телевизора се забелязва трептене и не плавни движения. Опитах да оправя проблема чрез включване на Деинтерлейс от VLC, но и това изобщо не подобри положението.
Тествах PC -то и на друг телевизор, който поддържа функцията True Motion, но и там нямаше разлика. За сравнение, когато гледам телевизия през вградените DVB-S2 или DVB-T тунери картината е с по-реални движения.
Възможно ли е проблема да е във VLC ?
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на Дато за този полезен пост :
Бобсано (03-03-2018)
  #2  
Стар 03-03-2018
Ан765 Ан765 не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Dec 2010
Мнения: 30
Благодари: 7
Получил благодарност:
25 пъти в 5 поста
Сваляния: 28
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Изчисти един по един вариантите - виж в диспечера на задачите дали видеото или процесора не се натоварват прекомерно!
Отговори с цитат
Следните потребители (2) благодарят на Ан765 за този полезен пост
Бобсано (04-03-2018), Дато (03-03-2018)
  #3  
Стар 04-03-2018
Бобсано Бобсано е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Jun 2012
Местоположение: Перник
Мнения: 335
Благодари: 266
Получил благодарност:
8 пъти в 8 поста
Сваляния: 7
Ъплоуди: 0
Smile

Цитирай:
Първоначално написано от Дато Вижте мненията
Свързал съм PC към TV чрез HDMI кабел, но картината не върви гладко. Ползвам VLC плеър за възпроизвеждане на IPTV. На екрана на телевизора се забелязва трептене и не плавни движения. Опитах да оправя проблема чрез включване на Деинтерлейс от VLC, но и това изобщо не подобри положението.
Тествах PC -то и на друг телевизор, който поддържа функцията True Motion, но и там нямаше разлика. За сравнение, когато гледам телевизия през вградените DVB-S2 или DVB-T тунери картината е с по-реални движения.
Възможно ли е проблема да е във VLC ?
Здравей, колега. Значи. И аз пиша в твоята тема, защото и аз мисля, че имам същия проблем. Та и аз тези дни щях да пускам нова тема, но понеже преди малко видях, че вече е пусната и реших и аз да пиша. Та по темата. Ами... Трябва да кажа, че моя проблем не е от скоро, но понеже вече и мен много почна да ме дразни, реших да търся решение на този проблем. Аз обаче ползвам лаптоп вместо PC. Иначе, да спомена че досега и аз съм опитвал какви ли не тестове, настройки, обработки и т.н., но за съжаление все още не мога да си обясня от какво се получава този проблем и къде е причината за него! Все пак след много ходене по мъките си мисля, че проблема по - скоро и най - вероятно е в телевизора ми без да съм сигурен на 100 %, обаче. Мисля така, защото съм тествал на същия телевизор с друг лаптоп и проблема си оставаше. Също така съм тествал и лаптопа ми на друг телевизор и там подобни проблеми няма. Иначе, трябва да кажа и че при мене тези проблеми с VLC плеъра ги прави само, когато гледам спортни предавания и сцени с по - бързи движения. А и още по - лошото при мен е че има и друг проблем, който е свързан с това, че когато съм свалил даден видео файл от торент тракерите, който е HD или 4K се забелязва накъсване на картината и звука. Да кажа и че съм пробвал и с друг HDMI кабел, както и на други HDMI портове на телевизора ми, но промяна няма. Еми... И не на последно място да напиша и марките и моделите на лаптопа и тв - то ми. Лаптопа е - Asus K550VX-DM028D, а телевизора е - Samsung UE50JU6800K. И така... Ами... Да се надяваме, че ще се намерят хора, които да се опитат, да помогнат, както на мен така и на колегата, а дори и на други хора, които имат такива или подобни проблеми. Извинявам се за романа, който написах, но мисля, че съм в правото си. Благодаря предварително на отзовалите се. До скоро. : ))) ; )))

Последно редактирано от Бобсано : 04-03-2018 на 00:09
Отговори с цитат
  #4  
Стар 04-03-2018
krasi1970 krasi1970 не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Jun 2010
Мнения: 153
Благодари: 33
Получил благодарност:
72 пъти в 41 поста
Сваляния: 17
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Мисля, че проблема ви е в кодеците, и аз имах такъв проблем, инсталирах някаква версия на " K-Lite Codec Pack " , не помня вече коя, но всичко си тръгна нормално
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на krasi1970 за този полезен пост :
Бобсано (04-03-2018)
  #5  
Стар 04-03-2018
Бобсано Бобсано е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Jun 2012
Местоположение: Перник
Мнения: 335
Благодари: 266
Получил благодарност:
8 пъти в 8 поста
Сваляния: 7
Ъплоуди: 0
Smile

Мхм... Аз пък мисля, че проблема не е в кодеците, колега. Мисля така, защото кодеците на - K-Lite Codec Pack, съм ги инсталирал отдавна. Също така доколкото знам VLC плеъра си има свои вградени кодеци. Мерси, все пак за включването. : )))) ; ))))
Отговори с цитат
  #6  
Стар 04-03-2018
Аватара на 111111
111111 111111 не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Feb 2015
Мнения: 2,384
Благодари: 1,026
Получил благодарност:
1,031 пъти в 675 поста
Сваляния: 7
Ъплоуди: 0
По подразбиране

незнам за какво ти помага K-Lite Codec Pack освен за глобално влошаване на нещата
Media Player Classic + Lav декодера е достатъчен
настройва се декодера да рендира на 60 кадъра и толкова

Телевизорите през HDMI не постобработват както от тунерите
така че моушън компенсации няма.
__________________
Подпис от долоподписания
Благодари натискайки "Thanks" бутона,
ако сметнеш поста за полезен.
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на 111111 за този полезен пост :
Бобсано (04-03-2018)
  #7  
Стар 04-03-2018
Бобсано Бобсано е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Jun 2012
Местоположение: Перник
Мнения: 335
Благодари: 266
Получил благодарност:
8 пъти в 8 поста
Сваляния: 7
Ъплоуди: 0
Thumbs up

Ок, колега. Обаче лошото е, че аз съм пробвал без K-Lite Codec Pack - а, но проблемите си остават. Иначе, да със сателитния ми приемник, който продадох скоро, там нямаше подобни проблеми, но за сметка на това картината по - не ми харесваше и затова реших да премина към ползването на VLC плеъра. Все пак искам да знам, ако някой може да ми каже, дали има начин да се направи така, че за VLC плеъра да се ползва външната видео карта на Nvidia, а не вградената на Intel!? Пробвах какви ли не настройки, но така и не успях да подкарам по - мощната видео карта да работи с VLC плеъра. А и да кажа, че като че ли оправих другия проблем с видео файловете, които са HD и 4K свалени от торент тракерите като в контрол панела на Nvidia - та сложих на MPC-HC x64 програмата да ползва нея. За съжаление обаче същата процедура не може да се направи за VLC плеъра, защото просто самата програма не е активна за промяна. И така... Еми... Надявам се да има хора, които да се опитат да помогнат. Ще съм много благодарен. : )))) ; ))))
Отговори с цитат
  #8  
Стар 04-03-2018
Дато Дато не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Jul 2011
Мнения: 2,049
Благодари: 345
Получил благодарност:
474 пъти в 252 поста
Сваляния: 24
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Днес доста си "поиграх" с настройките на компютъра. Тествах да превключа от 60 Hz на 50 Hz(чрез връзка PC -HDMI -TV), но и това не помогна. Дори инсталирах Kodi, но без резултат. Оказа се, че кадрите дори през You Tube се изобразяват на телевизора по същия начин, както, когато тествам през VLC и Kodi.
Струва ми се, че когато няма свързан HDMI кабел към компютъра, а само VGA кабела към монитора кадрите се възпроизвеждат с по -реални движения.
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на Дато за този полезен пост :
Бобсано (04-03-2018)
  #9  
Стар 04-03-2018
muggs muggs не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Apr 2009
Местоположение: Sofia
Мнения: 61
Благодари: 14
Получил благодарност:
37 пъти в 27 поста
Сваляния: 134
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Направете по едно клипче и ги качете някъде, за да видим за какво става на въпрос.
Трептене ли е или насичане на картината?
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на muggs за този полезен пост :
Бобсано (05-03-2018)
  #10  
Стар 04-03-2018
kozarev123 kozarev123 не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Oct 2009
Мнения: 20
Благодари: 2
Получил благодарност:
12 пъти в 8 поста
Сваляния: 10
Ъплоуди: 0
По подразбиране

И при мен беше така, но само когато гледах спорт се забелязваше и беше доста дразнещо.
ТВ-то ми е 50херца 2009г.
Проблема го реших с KODI 16.1 (може би и др. версии) в:
система-настройки-видео-възпроизвеждане-
Синхронизирай честотата с опресняване на екрана ''ОК'' и
Синхронизирай видеото с честотата на обновяване на екрана ''ОК''
Така стриймовете ми вървят гладко, не всички но 99% се гледат добре.
Преди това съм пробвал с почти всички познати по-известни плеъри и настройки от видео картата на херци 50-60 , но нищо не помогна.
Филми гледам през MPC-HC там се забелязва само на дълги кадри с движение и не е болка за умиране.
Но за спорт само KODI.
Дано да съм бил полезен!
Отговори с цитат
Следните потребители (3) благодарят на kozarev123 за този полезен пост
Бобсано (05-03-2018), Дато (05-03-2018), ТКЗС (11-03-2018)
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
pc, tv, картината, на, при, проблем, свързвне


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 
Контрол над темата Търси в тази тема
Търси в тази тема:

Разширено търсене
Начин на разглеждане

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Проблем с картината на телевизор LG50PJ550 НаниГ ТЕЛЕВИЗОРИ - PLASMA, LCD, LED и 3D 7 19-12-2016 19:35
Проблем със картината атанас78 Въпроси и отговори 10 28-12-2014 22:50
Проблем с картината soka4i КАБЕЛНА цифрова телевизия [DVB-C] 0 07-06-2011 22:36
Проблем с ресайзване на картината васко КАБЕЛНА цифрова телевизия [DVB-C] 7 07-01-2011 09:41
Проблем - картината започна да насича soka4i КОМПЮТЪРНИ ПРИЕМНИЦИ 9 21-10-2010 20:38


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 01:48.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.